• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Nem igazán értem, hogy most kérdeztél, vagy csak közöltél valamit? A kívánt paramétereknek pl. ez a szivattyú is megfelel.
Drága? Van használtan, vagy másik gyártó terméke, vagy Kínából... a lehetőségek sora szinte végtelen.
1000l/h és 15W
Igaz, nem látszik jól, hogy a szívóágba betekerhető-e a csőcsatlakozás, vagy az csak a nyomóág tartozéka. Ehhez kellene valaki, aki látott ilyet élőben.
Viszont amiről tudom, hogy rendelkezik a szívóágban is csőcsatlakozással és 500-1000-1500 liter/h verzióban is létezik, az pl. a Sicce Syncra silent család. Erről nyilván nem teszek fel linket... (Csak videón látszik a csőcsatlakozás, a dobozának a fényképén nem.)
Hát, igazad van, nem egyértelműen tettem fel a kérdést.Ilyen az amikor a melóhelyen titokban netezik az ember :) Kérdésem annyi lett volna, hogy tudtok-e olyan pumpát ami halk is meg max 20W a fogyasztása és tud kb 1000L/h-t.
 
Hát, igazad van, nem egyértelműen tettem fel a kérdést.Ilyen az amikor a melóhelyen titokban netezik az ember :) Kérdésem annyi lett volna, hogy tudtok-e olyan pumpát ami halk is meg max 20W a fogyasztása és tud kb 1000L/h-t.
Az ajánlott (linkelt) pumpák is megfelelnek a kívánalmaknak.
 
Sziasztok!
Kb. 3 hete üzemeltem be egy EHEIM 2275 prof 4 600-as külső szűrőt, ami tökéletesen üzemel, de végig ad egy érdekes "cicergő" hangot, mintha valami szűrőanyag mozogna benne. Többször szétszedtem, igazítottam rajta, de a hang maradt. Tapasztaltatok már ilyet? Természetesen már levegő sincs benne, ami volt kinyomta. Van valakinek ötlete, hogy lehetne megszüntetni? Mert amúgy halkan, kulturáltan működik, de ez a "cicergés" nagyon idegesítő. Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Kb. 3 hete üzemeltem be egy EHEIM 2275 prof 4 600-as külső szűrőt, ami tökéletesen üzemel, de végig ad egy érdekes "cicergő" hangot, mintha valami szűrőanyag mozogna benne. Többször szétszedtem, igazítottam rajta, de a hang maradt. Tapasztaltatok már ilyet? Természetesen már levegő sincs benne, ami volt kinyomta. Van valakinek ötlete, hogy lehetne megszüntetni? Mert amúgy halkan, kulturáltan működik, de ez a "cicergés" nagyon idegesítő. Köszönöm a segítséget!
Járasd meg szűrőanyag nélkül. Akkor biztos kizárható hogy nem az cicereg.
 
N
Sziasztok!
Kb. 3 hete üzemeltem be egy EHEIM 2275 prof 4 600-as külső szűrőt, ami tökéletesen üzemel, de végig ad egy érdekes "cicergő" hangot, mintha valami szűrőanyag mozogna benne. Többször szétszedtem, igazítottam rajta, de a hang maradt. Tapasztaltatok már ilyet? Természetesen már levegő sincs benne, ami volt kinyomta. Van valakinek ötlete, hogy lehetne megszüntetni? Mert amúgy halkan, kulturáltan működik, de ez a "cicergés" nagyon idegesítő. Köszönöm a segítséget!
Nekem az esőztetőnek volt sípoló hangja.Olyan volt mint ha a szűrőből jönne, de nem :)
 
Szia! Rajt van a perlon, nem azzal van a gond.
Kiderült, hogy a visszacsapó szelepen kell állítani. Ezt megtettem és úgy néz ki mgeszűnt a probléma.
Még tesztelem, de most nincs vele gond, reméljük így is marad.
De köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Végig olvastam ezt a topikot, kicsit felületesen ugyan, de nem találkoztam azzal a megoldással, hogy vízszűrő házakat kötnének sorba. Volt itt köztetek valaki aki kipróbálta? Vagy van ennek valami oka hogy senki meg sem próbálta? A topikban jórészt PVC csőből, vagy csatos hordóból készültek vannak.
Fejben próbálok ötletelni, pro és kontra érvelni. A mellékelt kép 2 tartályos, de ez csak példa, többet is sorba lehetne kapcsolni, minden tartály egy "tálca"...WFW12EMI-2.jpg
 
Sziasztok!
Végig olvastam ezt a topikot, kicsit felületesen ugyan, de nem találkoztam azzal a megoldással, hogy vízszűrő házakat kötnének sorba. Volt itt köztetek valaki aki kipróbálta? Vagy van ennek valami oka hogy senki meg sem próbálta? A topikban jórészt PVC csőből, vagy csatos hordóból készültek vannak.
Fejben próbálok ötletelni, pro és kontra érvelni. A mellékelt kép 2 tartályos, de ez csak példa, többet is sorba lehetne kapcsolni, minden tartály egy "tálca"...View attachment 180957
Ezekkel több gond is van. Egyrészt felül középen jön be a víz és felül jobb oldalt távozik. A gyári szűrőbetétek cső formájúak, így a víz először lefelé indul, majd a sűrű betéten átszivárog. Biológiai szűrőanyaggal ez úgy nézne ki, hogy csak a tartály felső részén lenne áramlás, lejjebb semmi. Tehát egy függőleges csővel először le kellene vezetni a vizet alulra, de így megy a szűrőanyaggal való feltöltés lenne macerás.

A másik probléma, hogy ezeknek a szűrőknek fém csatlakozói vannak, ami legtöbbször réz és réz idomokkal lehet őket csatlakoztatni. A réz akváriumba nagyon nem való. Létezik ugyanilyen szűrőház műanyag menetes csatlakozással, amiket az RO szűrőknél használunk, de ott meg az átmérő nagyon karcsú, igy az áramlás nagyon korlátozott lenne.
 
"Tehát egy függőleges csővel először le kellene vezetni a vizet alulra, de így megy a szűrőanyaggal való feltöltés lenne macerás." Még talán ez lenne a legegyszerűbb kivitelezni.
"Létezik ugyanilyen szűrőház műanyag menetes csatlakozással, amiket az RO szűrőknél használunk, de ott meg az átmérő nagyon karcsú, igy az áramlás nagyon korlátozott lenne." Létezik 3/4"-osban műanyag menettel is. Az már azért elég átmérőben. De nagyjából megválaszoltad, hogy miért nem próbálkozott még senki ilyen szűrőépítéssel itt a fórumon.
Köszönöm :)
 
"Tehát egy függőleges csővel először le kellene vezetni a vizet alulra, de így megy a szűrőanyaggal való feltöltés lenne macerás." Még talán ez lenne a legegyszerűbb kivitelezni.
"Létezik ugyanilyen szűrőház műanyag menetes csatlakozással, amiket az RO szűrőknél használunk, de ott meg az átmérő nagyon karcsú, igy az áramlás nagyon korlátozott lenne." Létezik 3/4"-osban műanyag menettel is. Az már azért elég átmérőben. De nagyjából megválaszoltad, hogy miért nem próbálkozott még senki ilyen szűrőépítéssel itt a fórumon.
Köszönöm :)
A big blue szűrőházból a 10" bevesz 3 liter szűrőanyagot. A 20" a dupláját. Pont mostanában raktam össze egy nagy teljesítményű mulmozót a 10" házzal és egy Eheim compact on 2100-assal. Szerintem szivacsos előszűrőt könnyen csinálsz belőle. Az Aquael fan 3 szivacsot tartó cső 2 fordulat szigszalaggal pont passzosan beleillik a fejrészbe. Nagyobb DIY szakértelemmel lehet belőle teljes értékű szűrőház, csak annyira azért nem olcsó, hogy összekössön belőle az ember 3db-ot. A Big blue általában szerelve van légtelenítővel is. Ez akár előnye is lehet. A kisebb szűrőházakat nem tartom ideálisnak. A kövi nagy szűrőm egy 20" átlátszó szűrőházból készült előszűrőt kap majd, mert mániám a moduláris előszűrő. 1" átfolyással nem gyártanak rendes előszűrőt, az Atman QZ 30 vagy a Sunsun egyszerűen kicsi egy 2000l/h szűrőhöz.
 
A big blue szűrőházból a 10" bevesz 3 liter szűrőanyagot. A 20" a dupláját. Pont mostanában raktam össze egy nagy teljesítményű mulmozót a 10" házzal és egy Eheim compact on 2100-assal. Szerintem szivacsos előszűrőt könnyen csinálsz belőle. Az Aquael fan 3 szivacsot tartó cső 2 fordulat szigszalaggal pont passzosan beleillik a fejrészbe. Nagyobb DIY szakértelemmel lehet belőle teljes értékű szűrőház, csak annyira azért nem olcsó, hogy összekössön belőle az ember 3db-ot. A Big blue általában szerelve van légtelenítővel is. Ez akár előnye is lehet. A kisebb szűrőházakat nem tartom ideálisnak. A kövi nagy szűrőm egy 20" átlátszó szűrőházból készült előszűrőt kap majd, mert mániám a moduláris előszűrő. 1" átfolyással nem gyártanak rendes előszűrőt, az Atman QZ 30 vagy a Sunsun egyszerűen kicsi egy 2000l/h szűrőhöz.
Azért az jó érzéssel tölt el, hogy nem csak én gondoltam erre...:)
 
Tudom, hogy a réz az kerülendő, de itt a fórumon olvasgatva nem találtam érdemi infót a réz vízben való oldódásáról. Ezért kérdem, hogy ez olyan számottevő lenne, ha a szűrőház réz csatlakozóval van szerelve? A vízvezetékek egy része is víz. De javítsatok ki ha jelentős a réz vízben oldódása. Hátha valaki tesztelte vagy ért hozzá. Nálunk a házban műanyag csővezeték van, de minden kiállás, csatlakozó réz menetes...
 
Utoljára módosított:
Tudom, hogy a réz az kerülendő, de itt a fórumon olvasgatva nem találtam érdemi infót a réz vízben való oldódásáról. Ezért kérdem, hogy ez olyan számottevő lenne, ha a szűrőház réz csatlakozóval van szerelve? A vízvezetékek egy része is víz. De javítsatok ki ha jelentős a réz vízben oldódása. Hátha valaki tesztelte vagy ért hozzá. Nálunk a házban műanyag csővezeték van, de minden kiállás, csatlakozó réz menetes...
A réz oxidja a gáz. A vízvezetékedben lévő csatlakozók, fittingek, vagy akár teljes réz vezeték nem gáz. Állandó öblítés van a használat miatt. Akváriumi keringetésnél viszont fel tud dúsulni a rézoxid. Elsőnek a garnélákat bukod, aztán a halak... Egyébként vannak menetes műanyag fittingek, jellemzően öntözéstechnikai netes boltban megtalálod őket. 🙂
 
A réz oxidja a gáz. A vízvezetékedben lévő csatlakozók, fittingek, vagy akár teljes réz vezeték nem gáz. Állandó öblítés van a használat miatt. Akváriumi keringetésnél viszont fel tud dúsulni a rézoxid. Elsőnek a garnélákat bukod, aztán a halak... Egyébként vannak menetes műanyag fittingek, jellemzően öntözéstechnikai netes boltban megtalálod őket. 🙂
Köszönöm, így már értem. Imádom ezt az oldalt! Sokszor kötözködésnek meg értetlenkedésnek tűnik, a sok kérdésem, de sosem értem be a "csak" "mert" "azért mert így szoktuk csinálni" sablonokkal. Van az a reklám, hogy " De miért?"... :)
De csak hogy egy bölcsebbet is idézzek: Szókratész gyakran hangoztatta: „tudom, hogy semmit sem tudok”.
 
Köszönöm, így már értem. Imádom ezt az oldalt! Sokszor kötözködésnek meg értetlenkedésnek tűnik, a sok kérdésem, de sosem értem be a "csak" "mert" "azért mert így szoktuk csinálni" sablonokkal. Van az a reklám, hogy " De miért?"... :)
De csak hogy egy bölcsebbet is idézzek: Szókratész gyakran hangoztatta: „tudom, hogy semmit sem tudok”.
Már egy ideje itt vagy köztünk. Nincs valami üveged, aminek naplót lehetne indítani? 😉
 
Már egy ideje itt vagy köztünk. Nincs valami üveged, aminek naplót lehetne indítani?
Jelentem az üveg, na az már majdnem kész, csak még el sem kezdtük. De viccet félretéve én az a tipikus nagyon lassan döntő, mindent jól megfontoló típus vagyok. Jelenleg mentségemre legyen, hogy éppen folyamatban van egy kert átalakítás, egy 2 éves utód terlegetése és nem mellesleg 2 ember munkáját végzem, napi 10-12 órában...de jelentem az akvárium bútor 90%-ban kész! :)
Valamint egy akvárium mentő akció(és benne állítólag "3 harcsa meg egy algaevő") is becsöppent, ami a napokban fog megtörténni. Lehet érdemelne egy naplót... De csatolok 2 képet az akvárium és számítógép asztalról. Aztán lehet nyitok egy naplót neki(k).
 

Attachments

  • 1709814378896.jpeg
    1709814378896.jpeg
    197.7 KB · Megtekintések: 5
  • 1709814219884.jpg
    1709814219884.jpg
    201.4 KB · Megtekintések: 6
Na de hogy ne offoljuk szét a topikot: "Egyébként vannak menetes műanyag fittingek, jellemzően öntözéstechnikai netes boltban megtalálod őket. 🙂" Tehát, egy ilyen 10"-es szűrőházakból és menetes fittingekből álló "szűrő" működőképes elgondolás lenne? A tapasztaltabbak mit mondanak? Hogy lenne a sorrend, milyen elemei lennének? 3-4 szűrőház? Milyen szivattyú? ""too many mind Olgren san""
 
Back
Oldal tetejére