• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Ereszt a szűrőm (OASE Biomaster 250)! 1 éve üzemel, 3 havonta van nagy nagy tisztítás, egyébként 10 naponta előszűrő pucolás.
A legutóbbi előzsűrő pucolás után észleltem, hogy az egyik csapnál ereszt, nem kicsit. Ha nincs fojtva, akkor nem, de amint elforgatom a szűrőből kifolyó csapot, elkezd ereszteni...
Ez így elég rossz, mert low-tech miatt vissza kénne vennem az áramlást, különben megesz az ecset.
Mit javasoltok? Cseréljek nagy tömítőgyűrűt? A nagy szűrőtisztítás pont egy hét múlva esedékes...

Szia!
Melyik csapnál? A szűrőn szerintem nincs csap, csak a ki/befolyó szetteken.
A szűrőn lévő két kar a véleményem szerint nem kimenő áramlást szabályzó funkciót lát el, hanem az egyik rövidrezárja a ki/bemenő vizet (és ráadásul ez a be/kifolyó blokk rögzítése is), a másik az előszűrőt rögzíti/engedi kivenni.
 
Szia!
Melyik csapnál? A szűrőn szerintem nincs csap, csak a ki/befolyó szetteken.
A szűrőn lévő két kar a véleményem szerint nem kimenő áramlást szabályzó funkciót lát el, hanem az egyik rövidrezárja a ki/bemenő vizet (és ráadásul ez a be/kifolyó blokk rögzítése is), a másik az előszűrőt rögzíti/engedi kivenni.
Leírásban benne van, hogy azzal lehet szabályozni az áramlást is.

De tényleg fura, hogy azzal szabályzod az áramlást, hogy a két ágat mennyire zárod épp rövidre.
 
Beillesztek egy képet, hogy egyértelmű legyen.
Szóval a kifolyó szabályozó kart általában 20-30 fokkal elforgatom, tapasztalatom szerint így optimális az áramlás nálam.
Eddig nem volt gond, de most a megjelölt helyen folyik a víz. Először rosszul írtam, nem a csapnál, hanem a kék zárnál.
42733_PF_BioMaster250-3-4-Rechts_002_F másolat.jpg
Szerintem cserélni fogom tömítőgyűrűt, ami a fej és a kosár között van.
 
Beillesztek egy képet, hogy egyértelmű legyen.
Szóval a kifolyó szabályozó kart általában 20-30 fokkal elforgatom, tapasztalatom szerint így optimális az áramlás nálam.
Eddig nem volt gond, de most a megjelölt helyen folyik a víz. Először rosszul írtam, nem a csapnál, hanem a kék zárnál.
View attachment 66140
Szerintem cserélni fogom tömítőgyűrűt, ami a fej és a kosár között van.
Szerintem is csak az a tömítőgyűrű lehet a ludas. Érdemes megtisztogatni a gyűrűt is és az érintkező felületeket is, azt szerintem sokan elfelejtik. Meg esetleg szilikonzsír sem árthat vékonyan a gumira. Fojtani egyébként a kifolyó ágon lévő csappal is lehet, szerintem rajtad kívül senkinek nem jutott eszébe a karral áramlást szabályozni. :)
 
Persze, azt eddig is sejtettem, hogy a fűtő nem fogja lehűteni a vizet. :) Nálam nyáron sincs több 24-25 foknál, most pedig éjjel 21-22 fok van, napközben 22-23. Az akvárium nyitott, a lámpa egy eléggé takarékos LED-es Finnex Planted Plus CC, ami kb 30 Wattot fogyaszt csúcsban, a háza pedig max langyos a kéznek (a fénycsöves lámpa régebben sokkal jobban fűtött valóban, az okozott napi hőingadozást).
Szóval a fentiek miatt úgy gondolom, hogy 24 fok helyett 26 fok nemigen tud kialakulni külső hatásra (nyitott akvárium, 3-4 fokkal hűvösebb külső hőmérséklet).
De most teszek még egy próbát és csak éjszaka kísérletezek. :)
Szokásos eredmény lett, 1-2 nap további állítgatás után, egyszercsak beállt a víz 24 fokra, amire szerettem volna, azóta meg nem nyúlok hozzá. :) Sajnos nem lettem okosabb. :)
 
Szerintem is csak az a tömítőgyűrű lehet a ludas. Érdemes megtisztogatni a gyűrűt is és az érintkező felületeket is, azt szerintem sokan elfelejtik. Meg esetleg szilikonzsír sem árthat vékonyan a gumira. Fojtani egyébként a kifolyó ágon lévő csappal is lehet, szerintem rajtad kívül senkinek nem jutott eszébe a karral áramlást szabályozni. :)
Fejtömítő gyűrű megrendelve, elvileg holnap érkezik. Nekem nincs a kifolyó ágon csapom, mert nem a gyári csövekkel használom. Itt a fórumon beszéltük korábban, hogy a kifolyónál lévő karral is lehet szabályozni az áramlást.
 
Nyomó ágon mit használsz?
Én, bevallom, nem vagyok híve a szűrő fojtásának, inkább poppy/spin párti vagyok. :)
 
Fejtömítő gyűrű megrendelve, elvileg holnap érkezik. Nekem nincs a kifolyó ágon csapom, mert nem a gyári csövekkel használom. Itt a fórumon beszéltük korábban, hogy a kifolyónál lévő karral is lehet szabályozni az áramlást.
Szia
Ha jól tudom az a kar mindkét ágat zárja,nem csak a kiömlőt. És a beömlőt nem tanácsos folytani,nekem egy simlacsap van erre,tökéletes.
 
Szia
Ha jól tudom az a kar mindkét ágat zárja,nem csak a kiömlőt. És a beömlőt nem tanácsos folytani,nekem egy simlacsap van erre,tökéletes.
Nem jól tudod. :) Összenyitja a kettőt.

Meglepődtem mikor erre rájöttem, gondoltam én is, hogy zárja.
Szűrőt a kádban hagytam, végecsonkon rajta a két cső. Elkezdtem tisztítani az egyik csövet, majd amikor az egyik még az akvába volt a másik meg a földön, elkezdett ömleni belőle a víz és szívta le az akvát. Felkaptam és az egy Obi-s vödörbe dugtam Olyan tempóban tud jönni, hogy a 10L-es obi vödör másodpercek alatt megtelt és ömlött ki belőle a "padlóla". Még hogy "dobjátok a padlóla" (Monty Python).

szerk: Illetve a te szemszögedből igazad van. Mert te aszerint nézted, hogy a motor nem kapja meg a kellő vízbeömlést.

Ami viszont szerintem nem baj. Bejövőt nem szabad fojtani, mert ha a kimenőn szabadon távozhat és az nincs fojtva a bejövőn meg nem jön elég a szűrőbe akkor a gumiszigetelésen fog levegőt szívni itt ott. De az Oase esetében a kimenőt is fojtja egyszerre. S kb. az az esemény fog lejátszani mint amikor a kanállal kevered a kávédat. Elvan a motor azzal a vízzel ami benne van. Nem lesz baja.
 
Nem jól tudod. :) Összenyitja a kettőt.

Meglepődtem mikor erre rájöttem, gondoltam én is, hogy zárja.
Szűrőt a kádban hagytam, végecsonkon rajta a két cső. Elkezdtem tisztítani az egyik csövet, majd amikor az egyik még az akvába volt a másik meg a földön, elkezdett ömleni belőle a víz és szívta le az akvát. Felkaptam és az egy Obi-s vödörbe dugtam Olyan tempóban tud jönni, hogy a 10L-es obi vödör másodpercek alatt megtelt és ömlött ki belőle a "padlóla". Még hogy "dobjátok a padlóla" (Monty Python).

szerk: Illetve a te szemszögedből igazad van. Mert te aszerint nézted, hogy a motor nem kapja meg a kellő vízbeömlést.

Ami viszont szerintem nem baj. Bejövőt nem szabad fojtani, mert ha a kimenőn szabadon távozhat és az nincs fojtva a bejövőn meg nem jön elég a szűrőbe akkor a gumiszigetelésen fog levegőt szívni itt ott. De az Oase esetében a kimenőt is fojtja egyszerre. S kb. az az esemény fog lejátszani mint amikor a kanállal kevered a kávédat. Elvan a motor azzal a vízzel ami benne van. Nem lesz baja.
Én azért maradok a csapos megoldásnál.
 
Nyomó ágon mit használsz?
Én, bevallom, nem vagyok híve a szűrő fojtásának, inkább poppy/spin párti vagyok. :)
Egy 17 mm-es Greenworks lily pipe-on folyik ki a víz, szóval még szűkítő is kell... Nem akartam vastagabb lilyt, az már túl feltűnő lett volna.
Most kényszerből nincs fojtás, így nem ereszt a szűrő. Lehet, hogy ezentúl sem fogom annyira fojtani majd, mert úgy nézem, a növényeken nincs változás, sőt a moha és a Marsilea mintha jobban nőne (?). Viszont az előszűrőt így mindenképpen hetente meg kell pucolni, mert durván visszaesett az áramlás 10 nap alatt.
 
Fejtömítő gyűrű megrendelve, elvileg holnap érkezik. Nekem nincs a kifolyó ágon csapom, mert nem a gyári csövekkel használom. Itt a fórumon beszéltük korábban, hogy a kifolyónál lévő karral is lehet szabályozni az áramlást.
Szia,
Megoldódott az új fejtömítéssel a szivárgás?
Csak azért kérdezem, mert megembereltem magam és én is újrazsíroztam minden tömítést, de éppenhogy rosszabb lett, 2 nap után azt vettem észre, hogy pár deci víz kifolyt, amit előtte sosem csinált. Összerakás után folyt némi víz itt-ott, de működés közben már semmi. Megmozgattam a fűtőt, előszűrőt, komplett fejet, most úgy tűnik, hogy jobb, de nem vagyok nyugodt.
Egyébként első perctől kezdve van olyan, hogy 5-10 fokos döntögetésnél kifolyik a víz az oldalán, szerintem ez sem normális. Szétszedésnél az is látszott, hogy a motort tartalmazó fejrész is tele volt vízzel, holott annak száraz térnek kellene lennie, szerintem innen folyik ki, megdöntésnél. De melyik tömítéseken keresztül jut be ide felülre?
A régi Eheim Ecco szűrőmnél az egyetlen egy nagy o gyűrű bármikor tökéletesen tömített, pedig nem kentem és 10+ évig használtam. Itt olyan sok tömítés van, hogy nem is tudom, hogy lehetne kitalálni, hogy mikor melyikkel van a baj.
Cseréljem le az összeset? Vigyem vissza garanciában? Kenjem meg vastagabban szilikonzsírral?
Van erre valami gyári ajánlás, hibaelhárítási útmutató, ilyesmi?
A kis O-gyűrűket (ki-befolyó adapter, fűtő adapter) soha nem kell cserélni? Mert azok méreteit nem is találtam meg sehol, és külön rendelési tételkén sem találhatóak meg.
 
Természetesen a gyári leírásban szó sincs szilikonzsírral történő kenegetésről, vagy egyéb teendőkról folyás esetén... Minthe ez a probléma nem is létezne. Fura is nekem, hiszen ilyen kis nyomást egy O gyűrűnek gond nélkül bírnia kellene minden varázslás nélkül is. Öregedésről meg hogyan beszélhetnénk 1-2 éves cuccok esetén...
 
Szia,
Megoldódott az új fejtömítéssel a szivárgás?
Csak azért kérdezem, mert megembereltem magam és én is újrazsíroztam minden tömítést, de éppenhogy rosszabb lett, 2 nap után azt vettem észre, hogy pár deci víz kifolyt, amit előtte sosem csinált. Összerakás után folyt némi víz itt-ott, de működés közben már semmi. Megmozgattam a fűtőt, előszűrőt, komplett fejet, most úgy tűnik, hogy jobb, de nem vagyok nyugodt.
Egyébként első perctől kezdve van olyan, hogy 5-10 fokos döntögetésnél kifolyik a víz az oldalán, szerintem ez sem normális. Szétszedésnél az is látszott, hogy a motort tartalmazó fejrész is tele volt vízzel, holott annak száraz térnek kellene lennie, szerintem innen folyik ki, megdöntésnél. De melyik tömítéseken keresztül jut be ide felülre?
A régi Eheim Ecco szűrőmnél az egyetlen egy nagy o gyűrű bármikor tökéletesen tömített, pedig nem kentem és 10+ évig használtam. Itt olyan sok tömítés van, hogy nem is tudom, hogy lehetne kitalálni, hogy mikor melyikkel van a baj.
Cseréljem le az összeset? Vigyem vissza garanciában? Kenjem meg vastagabban szilikonzsírral?
Van erre valami gyári ajánlás, hibaelhárítási útmutató, ilyesmi?
A kis O-gyűrűket (ki-befolyó adapter, fűtő adapter) soha nem kell cserélni? Mert azok méreteit nem is találtam meg sehol, és külön rendelési tételkén sem találhatóak meg.
Döntögetésnél a folyás szerintem se normális. Mármint mindegyik csinálja, de nem hiszem, hogy ne lehetne normálisabban megcsinálni. S amikor valami ilyen érzékeny akkor van, hogy van akinek már magától is folyik, pedig nem döntötte semerre.
Szerintem a gyors oldók átka ez. Mert valamit vagy hamar szét tudsz kapni és könnyen tisztítani, vagy csavarozod 4 percig 4 szárnyas anyával, de akkor nem folyik, mert az keményen rászorítja. Én inkább dolgoznék többet a szétszedésen csak ne folyjon.
 
Szia,
Megoldódott az új fejtömítéssel a szivárgás?
Csak azért kérdezem, mert megembereltem magam és én is újrazsíroztam minden tömítést, de éppenhogy rosszabb lett, 2 nap után azt vettem észre, hogy pár deci víz kifolyt, amit előtte sosem csinált. Összerakás után folyt némi víz itt-ott, de működés közben már semmi. Megmozgattam a fűtőt, előszűrőt, komplett fejet, most úgy tűnik, hogy jobb, de nem vagyok nyugodt.
Egyébként első perctől kezdve van olyan, hogy 5-10 fokos döntögetésnél kifolyik a víz az oldalán, szerintem ez sem normális. Szétszedésnél az is látszott, hogy a motort tartalmazó fejrész is tele volt vízzel, holott annak száraz térnek kellene lennie, szerintem innen folyik ki, megdöntésnél. De melyik tömítéseken keresztül jut be ide felülre?
A régi Eheim Ecco szűrőmnél az egyetlen egy nagy o gyűrű bármikor tökéletesen tömített, pedig nem kentem és 10+ évig használtam. Itt olyan sok tömítés van, hogy nem is tudom, hogy lehetne kitalálni, hogy mikor melyikkel van a baj.
Cseréljem le az összeset? Vigyem vissza garanciában? Kenjem meg vastagabban szilikonzsírral?
Van erre valami gyári ajánlás, hibaelhárítási útmutató, ilyesmi?
A kis O-gyűrűket (ki-befolyó adapter, fűtő adapter) soha nem kell cserélni? Mert azok méreteit nem is találtam meg sehol, és külön rendelési tételkén sem találhatóak meg.

Múlt csütörtökön szűrő nagygenerál volt, szinte már az utolsó pillanatban, mert nagyon visszaesett az áramlás. Csöveket, rotort kitisztítottam. Az előszűrő is igen el volt tömődve a max. áramlás miatt (előtte 10 napig sem tömődött el ennyire 70%-os fojtás mellett). A fejben a nagy O-gyűrűt kicseréltem, bezsíroztam vazelinnel. Elindítottam, szépen működött. Picit vissza is fojtottam, kb. 75%-ra az összenyitó karral. Nem volt gond. 3 napig nem voltam otthon, közben volt egy 40 perces áramszünet, de víz nem folyt ki. Ilyenkor a skimmer lesüllyed és sajnos nem áll vissza, így egy kíváncsi Oto beszorult az üvegcsőhöz, amit tegnap este észleltem. Kicsit meg kellett igazítanom az egész szűrőt. Újraindításnál vettem észre, hogy kb. fél perc alatt 1-2 dl víz kifojt a fejnél! Gyorsan szétkaptam, újra összeraktam, teljes áramlással elindítottam, újra eresztett, nem kicsit! Megint szétszed, újrazsíroz... Még a Purigent is lejjebb tettem egy kis Mátrix helyére, mert előtte a sűrű szivacs alatt volt a legfelső kosárban, nehogy az miatt ne tömítsen... Megint ereszt!!! :banghead: Nem volt ötletem, hogy mit tudok még csinálni, így kénytelen voltam leválasztani a szűrőt... Ideiglenesen beüzemeltem egy Eheim Skimmert, hogy azért legyen valami áramlás, a világítási időt pedig visszavettem 6 órára. Eléggé el vagyok keseredve, olyan szépen beállt az egyensúly...:cry: Igyekszem beüzemelni egy ideiglenes szűrőt, de a munkahelyem miatt leghamarabb kedden tudok csak... Még annyit tudok csinálni, hogy a csőcsatlakozásokat is szétszedem, kitisztítom, az elmaradt, lehet, hogy ott van olyan szűkület, ami megnöveli a nyomást a szűrőben... de ennyire akkor sem szabadnak folyatnia...
Mit tegyek? Mit tudom még szétszedni, tisztítani, cserélni? @viktorlantos, GA-sok: mit lehet tenni az OASE Biomaster szűrőkkel ilyen esetben?
 
Utoljára módosított:
hát idáig erröl a szürőkonstrukcióról sok jót nem olvastam! ennél 100% jobb akkor a JBL, na meg az Eheim-röl ne is beszéljünk! persze új szürőkre gondolván!
Egy évig nem volt vele gondom, de most nagyon ereszt! Nem tudom, hogy hol nem tömít rendesen...
 
hát idáig erről a szűrőkonstrukcióról sok jót nem olvastam! ennél 100% jobb akkor a JBL, na meg az Eheim-röl ne is beszéljünk! persze új szűrőkre gondolván!
Van másik topic ahol meg az Eheim ereszt. Igazából csak a GA-sok tudják megadni, hogy eladott 100db-ra mennyi a rossz típus.

Megdöntve nekem az OASE 600-m hamarabb ereszt mint az EHIEM 2073. Oase mindenképpen kiönt mintha le se lenne zárva. Mintha egy vödör víz lenne és semmilyen teteje nem lenne. Míg az Eheimmel szórakozni kell egy kicsit és csak szivárog ha döntögeted.

Lehet csinálni kellene egy statisztikát, hogy akiknek gyakrabban folyik/levegősödik azok:
- fojtják-e valamelyik ágat.
- milyen gyakran használnak csőtisztítót.
- szilikonozzák-e

Én ezt a zsírozást hibának tartom. Tudom, hogy némelyikhez még gyárilag is kapni. De amikor egy tapadókorongot bezsírozol az nem tapad tovább az üveghez, annak vége. A gumi tömítéseknek ugyanez lenne a feladata. Cuppanjanak rá és mint a radir a műanyagon iszonyat nehezen csússzanak. A zsiradék viszont egy örökké mozgó valamit jelent ami átengedi a vizet levegőt.
 
Egy évig nem volt vele gondom, de most nagyon ereszt! Nem tudom, hogy hol nem tömít rendesen...

Én mindent áthelyeznék benne máshova. Ha van egy gumi ami elmozdítható, azt fejjel lefelé tenném be (ha szimmetrikus) sőt elforgatnám a másik tengelye körül is, hogy ha van egy hajszál hiba benne kerüljön kevésbé érzékeny területre.

A leszorító füleket kiszedném és megváltoztatnám a helyüket.

Ha sok időm van akkor egyesével 2 naponta, hogy lássam az eredményt ha nincs akkor egyszerre.

Nekem van pót csőzáró fejem. Azt is kicserélném teszt idejére. Az nem sokba kerül. Azért van külön, mert a fürdőben szeretem beüzemelni mielőtt visszateszem a szekrénybe, hogy ne ott kelljen kínlódni a levegőtlenítéssel. Így ott már mindig pörcre indul.
 
Back
Oldal tetejére