• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Ezt most nem értem. Pontosan honnan hová csorog víz?
Akváriumból a szűrőbe. :)

Lezárt csonk mellett mégis folyik neki a csonk.

A képen látható adapter lezárt állapotba nem folyik a szűrőbe semmi hanem a 2 csövet rövidre zárja és egymásba folynak. Neki ez szivárog alul és feltölti a szűrőt miközben az előszűrőt tisztogatja. Így amikor visszatolja a lándzsát az kiszorítja a vizet és kifolyik a szűrőből.

oase_csatlakozoadapter.PNG
 
Akváriumból a szűrőbe. :)

Lezárt csonk mellett mégis folyik neki a csonk.

A képen látható adapter lezárt állapotba nem folyik a szűrőbe semmi hanem a 2 csövet rövidre zárja és egymásba folynak. Neki ez szivárog alul és feltölti a szűrőt miközben az előszűrőt tisztogatja. Így amikor visszatolja a lándzsát az kiszorítja a vizet és kifolyik a szűrőből.

View attachment 62098
Szerintem ez siman garis problema.
 
Szerintem ez siman garis problema.
Ne nekem mond nem az én szűrőm. :D

Viszont szerintem nincs leírva sehol, hogy ennek hogy kellene működnie így számon kérni sem lehet. A szűrő funkcióját ellátja. Nekem pl az egyik ilyen csonkon a csőcsatlakozó végeket nem lehet elforgatni, csak ha nagyon nekifeszülök. A másikon meg tök könnyen mozog, szinte lötyög
 
Akváriumból a szűrőbe. :)

Lezárt csonk mellett mégis folyik neki a csonk.

A képen látható adapter lezárt állapotba nem folyik a szűrőbe semmi hanem a 2 csövet rövidre zárja és egymásba folynak. Neki ez szivárog alul és feltölti a szűrőt miközben az előszűrőt tisztogatja. Így amikor visszatolja a lándzsát az kiszorítja a vizet és kifolyik a szűrőből.

View attachment 62098
Jah, így már értem. Akkor ez egyszerűen műszaki hiba, amit meg kell vizsgálni és javítani, cserélni. Mivel fiatal cuccok ezek, így nyilván igénybe kell venni a garanciális lehetőségeket. Gondolom, ő is erre jut majd.
 
Sziasztok,
Nekem egy 350 Thermo változat van és a fűtővel van problémám.
Az történik, hogy 23 fokra állítva szépen beáll 23 fokra, de 24 fokra állítva meg 26 fokos lesz a víz. Persze várok min. egy fél napot két mérés között. 24-25 fokra szeretném beállítani, ami kb 3-4 nap kínlódás után sikerül, aztán ha nem nyúlok hozzá, akkor jó marad.
Ha hónapok múlva megint állítanék fél fokot, akkor megint előről kezdődik a játék.
Csinált ilyet már valakinek? Érdemes vele foglalkozni?
A garanciális ügyintézésben az a vicces, hogy ha kiveszem és elviszem a fűtőt, akkor a szűrő is használhatatlan lesz az ügyintézés idejére, tehát vehetek azonnal egy másikat és aztán meg lesz egy plusz fűtőm feleslegesen...
 
Sziasztok,
Nekem egy 350 Thermo változat van és a fűtővel van problémám.
Az történik, hogy 23 fokra állítva szépen beáll 23 fokra, de 24 fokra állítva meg 26 fokos lesz a víz. Persze várok min. egy fél napot két mérés között. 24-25 fokra szeretném beállítani, ami kb 3-4 nap kínlódás után sikerül, aztán ha nem nyúlok hozzá, akkor jó marad.
Ha hónapok múlva megint állítanék fél fokot, akkor megint előről kezdődik a játék.
Csinált ilyet már valakinek? Érdemes vele foglalkozni?
A garanciális ügyintézésben az a vicces, hogy ha kiveszem és elviszem a fűtőt, akkor a szűrő is használhatatlan lesz az ügyintézés idejére, tehát vehetek azonnal egy másikat és aztán meg lesz egy plusz fűtőm feleslegesen...
Lehet kapni hozzá a GA-ban kupakot, így ki tudnád venni és egy vödörben szépen kipróbálni jéghideg (17-18 fok) csapvízzel mit csinál.
Mert gyanítom jól fog működni, és csak a külső hőmérséklet melegedése miatt emelkedik a hőfoka az akinak.
Nálam 22-23 fokra van állítva a fűtés és alapból 24.5 fokon áll víz mert kint még meleg van.
 
Sziasztok,
Nekem egy 350 Thermo változat van és a fűtővel van problémám.
Az történik, hogy 23 fokra állítva szépen beáll 23 fokra, de 24 fokra állítva meg 26 fokos lesz a víz. Persze várok min. egy fél napot két mérés között. 24-25 fokra szeretném beállítani, ami kb 3-4 nap kínlódás után sikerül, aztán ha nem nyúlok hozzá, akkor jó marad.
Ha hónapok múlva megint állítanék fél fokot, akkor megint előről kezdődik a játék.
Csinált ilyet már valakinek? Érdemes vele foglalkozni?
A garanciális ügyintézésben az a vicces, hogy ha kiveszem és elviszem a fűtőt, akkor a szűrő is használhatatlan lesz az ügyintézés idejére, tehát vehetek azonnal egy másikat és aztán meg lesz egy plusz fűtőm feleslegesen...
A csomagodban van egy lezart kupak, amit a futo helyere tehetsz. 45156 a kódja.
45156.jpg
 
Bár nincs Oase szűrőm ezt akartam írni én is.
Ugyanaz a fűtős és fűtő nélküli szűrő kialakítása, csak kell lennie egy dugónak valahol. :D
 
Ha meglenne az a dugó, akkor nem problémáznék: :) Nem állíthatom teljes bizonyossággal, hogy nem volt a csomagban, de hogy most nincs meg, az biztos.
De köszi a tippet, akkor lehet veszek egyet, főleg ha nem drágább, mint egy fűtő. :)

Bár nincs Oase szűrőm ezt akartam írni én is.
Ugyanaz a fűtős és fűtő nélküli szűrő kialakítása, csak kell lennie egy dugónak valahol. :D
 
Lehet kapni hozzá a GA-ban kupakot, így ki tudnád venni és egy vödörben szépen kipróbálni jéghideg (17-18 fok) csapvízzel mit csinál.
Mert gyanítom jól fog működni, és csak a külső hőmérséklet melegedése miatt emelkedik a hőfoka az akinak.
Nálam 22-23 fokra van állítva a fűtés és alapból 24.5 fokon áll víz mert kint még meleg van.
Hát, szerintem a szabályozásnak pont az az értelme, hogy a külső hőmérséklettől függetlenül mindig ugyanolyan legyen a víz hőmérséklete.
Ez olyan, mintha a szobai termosztátot 22 fokra állítva 20-24 fok között ingadozna a szoba hőmérséklete a külső hőmérséklettől függően.
 
Hát, szerintem a szabályozásnak pont az az értelme, hogy a külső hőmérséklettől függetlenül mindig ugyanolyan legyen a víz hőmérséklete.
Ez olyan, mintha a szobai termosztátot 22 fokra állítva 20-24 fok között ingadozna a szoba hőmérséklete a külső hőmérséklettől függően.

Az Eheim jagereknél pl ez van megadva ilyen kérdésre:
Simple and safe recalibration (±2 °C)
Temperature control accuracy ± 0,5 °C
 
Az Eheim jagereknél pl ez van megadva ilyen kérdésre:
Simple and safe recalibration (±2 °C)
Temperature control accuracy ± 0,5 °C

Ez teljesen korrekt, +- 0.5 C-kal én is kibékülnék.
Az Oase +-3 C fokkal kalibrálható, de taktikusan nem ad meg szabályzási pontosságot. :)
Még egy kicsit játszom vele, aztán meglátom, de kalibrálással sem fogok tudni segíteni azon, hogy 1 fokkal odébbállítva 3 fokot változik a vízhőfok.
 
Hát, szerintem a szabályozásnak pont az az értelme, hogy a külső hőmérséklettől függetlenül mindig ugyanolyan legyen a víz hőmérséklete.
Ez olyan, mintha a szobai termosztátot 22 fokra állítva 20-24 fok között ingadozna a szoba hőmérséklete a külső hőmérséklettől függően.
Pedig megtörténik. Beállítom otthon a termosztátot 22 fokra és egész nyáron a kánikulában 28 fok volt a lakásban. Csak a légkondi segített.

Szerintem nem érted mit akartak feljebb elmondani. Azt, hogy a fűtéstől függetlenül emelkedett meg a hőfokod. Semmi küöze nem volt hozzá.

Talán csak annyi, hogy ha be se dugod akkor éjjel 20 fokra lemenne és a 24-26 fokos lakásban napközben (mostanában volt jó pár napos idő) felmenne a víz max 23 fokra.

Azzal, hogy éjszakára se engedted lehülni (ami nem feltétlen rossz) tartotta a 22 fokot és a lámpa hője és a környezeti hőmérséklettel elérte a 24 fokot. De ekkor már rég nem dolgozott a fűtés.

Nekem az emeleten 22,5 fok van most és az akva vize 26,8 fokot mutat(!!!), mert van felette 16cm-re 2db Chihiros LED világítás ami ontja a hőt és nincs is fűtés a rendszerben. Szombaton indítottam a scapet.

Meglepődtem mivel egész nyáron ventilátor ment nem vettem észre, hogy ventilátor nélkül átadja a hőt keményen a víznek. Gyorsan felemeltem a magasságát még amennyire tudtam este lehet visszakötöm a ventit.
 
Én úgy általában nem használnék lakásban (ahol vélhetőleg emberi tartózkodásra alkalmas 21+ fok van télen :) ) üzemelő akvánál fűtőt, kivéve, ha kifejezetten meleg igényes fajokat tartanék.
 
Én tavaly ki is vettem a külső fűtőt a szűrő nyomóágából , mikor azt olvastam, hogy előnyösebb egy hűvösebb akvárium a növényeknek. Télen- nyáron 23 fok van nálam, de a víz így is 25-26 fokos köszönhetően a felette lévő 4x54 wattni fénycsőnek. Pedig függesztett a lámpa és így is rendesen fűti :)
 
Pedig megtörténik. Beállítom otthon a termosztátot 22 fokra és egész nyáron a kánikulában 28 fok volt a lakásban. Csak a légkondi segített.

Szerintem nem érted mit akartak feljebb elmondani. Azt, hogy a fűtéstől függetlenül emelkedett meg a hőfokod. Semmi küöze nem volt hozzá.

Talán csak annyi, hogy ha be se dugod akkor éjjel 20 fokra lemenne és a 24-26 fokos lakásban napközben (mostanában volt jó pár napos idő) felmenne a víz max 23 fokra.

Azzal, hogy éjszakára se engedted lehülni (ami nem feltétlen rossz) tartotta a 22 fokot és a lámpa hője és a környezeti hőmérséklettel elérte a 24 fokot. De ekkor már rég nem dolgozott a fűtés.

Nekem az emeleten 22,5 fok van most és az akva vize 26,8 fokot mutat(!!!), mert van felette 16cm-re 2db Chihiros LED világítás ami ontja a hőt és nincs is fűtés a rendszerben. Szombaton indítottam a scapet.

Meglepődtem mivel egész nyáron ventilátor ment nem vettem észre, hogy ventilátor nélkül átadja a hőt keményen a víznek. Gyorsan felemeltem a magasságát még amennyire tudtam este lehet visszakötöm a ventit.

Persze, azt eddig is sejtettem, hogy a fűtő nem fogja lehűteni a vizet. :) Nálam nyáron sincs több 24-25 foknál, most pedig éjjel 21-22 fok van, napközben 22-23. Az akvárium nyitott, a lámpa egy eléggé takarékos LED-es Finnex Planted Plus CC, ami kb 30 Wattot fogyaszt csúcsban, a háza pedig max langyos a kéznek (a fénycsöves lámpa régebben sokkal jobban fűtött valóban, az okozott napi hőingadozást).
Szóval a fentiek miatt úgy gondolom, hogy 24 fok helyett 26 fok nemigen tud kialakulni külső hatásra (nyitott akvárium, 3-4 fokkal hűvösebb külső hőmérséklet).
De most teszek még egy próbát és csak éjszaka kísérletezek. :)
 
Ereszt a szűrőm (OASE Biomaster 250)! 1 éve üzemel, 3 havonta van nagy nagy tisztítás, egyébként 10 naponta előszűrő pucolás.
A legutóbbi előzsűrő pucolás után észleltem, hogy az egyik csapnál ereszt, nem kicsit. Ha nincs fojtva, akkor nem, de amint elforgatom a szűrőből kifolyó csapot, elkezd ereszteni...
Ez így elég rossz, mert low-tech miatt vissza kénne vennem az áramlást, különben megesz az ecset.
Mit javasoltok? Cseréljek nagy tömítőgyűrűt? A nagy szűrőtisztítás pont egy hét múlva esedékes...
 
Back
Oldal tetejére