• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Viktor,

Ha vmikor csináltok az üzletben egy Oase karbantartást, dobjatok már össze légyszi vmilyen kis videót róla. Nem kizárt, hogy mi csinálunk rosszul vmit...de legalább tudjuk, hogy mit :) Szerintem a leendő tulajoknak is sokat segítene.

Köszi szépen
Na ez hatalmas ötlet.
 
Ti milyen gyakran tisztítjátok az előszűrőjét? Én kb másfél hete pucoltam, de ma reggel azt vettem észre, hogy gyenge a befolyó lily-n az áramlat. Gyorsan kimostam a szivacsokat, és utána jobb lett, de egy kicsit kevésnek érzem a 1.5 hetet ilyen mértékű áramlás csökkenéshez. Ráadásul szubjektív véleményem alapján nem is volt koszos annyira a szűrő.
 
Ti milyen gyakran tisztítjátok az előszűrőjét? Én kb másfél hete pucoltam, de ma reggel azt vettem észre, hogy gyenge a befolyó lily-n az áramlat. Gyorsan kimostam a szivacsokat, és utána jobb lett, de egy kicsit kevésnek érzem a 1.5 hetet ilyen mértékű áramlás csökkenéshez. Ráadásul szubjektív véleményem alapján nem is volt koszos annyira a szűrő.
Milyen sűrű a szivacs?
Lehet kapni hozzá ritkább szivacsot,azt nem kell takarítani sürűn.
 
Én kb 3 havonta. Vettem rá nagyobb lyukú szivacsot, így nem akad fel benne minden. Ildomos lenne nekem is gyakrabban, de nekem nagyon túl van tervezve a szűrésem, kb másfélszer akkora mint kellene, így nem kell gyakran vacakolnom vele.

Húha, én hetente tisztitom az előszűrőt (45ppi-s), és kb. 1.5 havonta a szűrőt.
És mindig sok trutyi jön ki. Ha elmarad a szűrő tisztitás, akkor a CRS garnikon észrevszem, mert felköltöznek a vízszint közelébe. (méretezés: 350-s van 80l-re, szóval nem hinném hogy a szűrés kevés)

Vajon mitől van ekkora különbség a koszolódásban?
 
Még nagyon kezdő vagyok, de már rájöttem, hogy mindig minden szabály azért van, hogy a kezdőknek adjon valami támpontot. pl.: 1W/L világítás, 10*vízforgatás. 5-10% szűrőtöltet a teljes vízhez képest.

Ezek mind olyan szabályok amik sok más körülménytől függnek és önmagukban értelmetlen.

Vízforgatásnak azért van jelentősége, hogy minél több No3 (és a többi) eljusson a baktériumokhoz. De valójában ha 2 mázsa mátrixod van akkor elég csak egyszer megforgatni óránként a vizet. :D

Nekem is leesik kb a vízhozam a 4. hétre. Addigra eltömődik az előszűrő. Ez nem jó, de még az alacsonyabb vízhozamnál se mérek sok No3, No2-t mert túl van tervezve a rendszer.

5-10% szűrőtöltet szabály még a Seachem Matrix előtt volt érvényben.
GA oldaláról másolva: "4-4.5x annyi biológiai szűrésre alkalmas felületet tartalmaz mint a Substrat Pro és 8-9x annyit mint a MicroMec."

Nos akkor négyszer kevesebb töltet is elég, hogy hozza ugyanazt a minőséget.

Jelenleg a GA-ban az első kocka akva alatt egy Eheim 2080 van. Egyedül dolgozik.

Ebben csak 12L Matrix fér, tehát a víz 3,3%-a a szűrőtöltet és a vízforgatás is csak 4,7 szeres. Fejlődik a szakma.

Nem jó, hogy én csak 3 havonta érek a szűrőkhöz, nem ezt akarom mutatni, hanem csak azt, hogy a ki mikor tisztítja az előszűrőt összefügg azzal, hogy mit mennyivel szűrsz.
 
Húha, én hetente tisztitom az előszűrőt (45ppi-s), és kb. 1.5 havonta a szűrőt.
És mindig sok trutyi jön ki. Ha elmarad a szűrő tisztitás, akkor a CRS garnikon észrevszem, mert felköltöznek a vízszint közelébe. (méretezés: 350-s van 80l-re, szóval nem hinném hogy a szűrés kevés)

Vajon mitől van ekkora különbség a koszolódásban?
Gondolom etetés,állatok száma,stb.
 
Húha, én hetente tisztitom az előszűrőt (45ppi-s), és kb. 1.5 havonta a szűrőt.
És mindig sok trutyi jön ki. Ha elmarad a szűrő tisztitás, akkor a CRS garnikon észrevszem, mert felköltöznek a vízszint közelébe. (méretezés: 350-s van 80l-re, szóval nem hinném hogy a szűrés kevés)

Vajon mitől van ekkora különbség a koszolódásban?

Milyen szűrőtölteted van és mennyi? És olyankor a vized nátrium vagy nitrát szintje megemelkedik? Tehát, valami elhasal a szűrésben?

A 45ppi-s előszűrő mocskosul hamar piszkolódott nekem is. S onnantól azonnal fojt. S mivel fojt, nem jutnak a bacik se oxigénhez se kajához.
 
Milyen szűrőtölteted van és mennyi? És olyankor a vized nátrium vagy nitrát szintje megemelkedik? Tehát, valami elhasal a szűrésben?

A 45ppi-s előszűrő mocskosul hamar piszkolódott nekem is. S onnantól azonnal fojt. S mivel fojt, nem jutnak a bacik se oxigénhez se kajához.
3 tálca Matrix, 1/2 tálca (felül) Eheim Substrat
Rosszul irtam, 30ppi-s az előszűrő.

ÉS a mérések nem mutatnak semmit, szerintem Oxygén hiány lehet a probléma.
 
Nekem tavaly októberben lett beüzemelve a 600-as szűrő egy 360l-es társas akváriumhoz. Másfél hónappal utána nem bírtam a kíváncsiságommal és szétszedtem tisztítási céllal. Tök fölösleges volt. Semmi szutyok. A következő szétborítás rá 6 hónapra, júniusban történt. A szűrőanyagok (seachem matrix és siporax) tiszták, a vödör aljában, az ülepítőben enyhén szennyezett volt a víz. Ekkor az előszűrő felső részét is szétszedtem, áttöröltem, tömítést kentem. Amúgy ez is tiszta volt.

Előszűrőben a gyári szivacsok vannak. Kezdetben hetente, újabban 2 hetente tisztítom. Az áramlás nem túl acélos, de ez engem nem zavar, mert szerintem a biológiai szűréshez amúgy sem előnyös az erős sodrás.

A tömítéseket minden szétszedésnél fújom Eheim spray-vel, de ki nem szedem, nem bolygatom a tömítéseket, mert szennyeződést, vízkövesedést nem tapasztaltam a környezetükben.

A csövezést a júniusi komplett tisztításnál szétszedtem, kefével áthúztam, de azok sem voltak vészes állapotban, biztos nem ők felelősek az áramlás csökkenéséért. A gyári "kanyaridomokat" amúgy nem tudtam felhasználni, mert túl szűk az ívbelső fesztávjuk (50mm) az akva oldalmerevítőihez képest, így azokat egy Hydor Prime 30-as hasonló szerelékeivel váltottam ki.

Egyelőre tehát elégedett vagyok a szűrővel, bár továbbra is hangosabbnak tartom az optimálisnál. Csak azért nincs ennek jelentősége, mert hálóhelyiségben van a medence és amúgs szekrényben van a szűrő. Kicsit én is paranoiás vagyok, úgyhogy nálam is egy műanyag lavórban áll a masdina, de eddig szerencsére még egy csepp vizet sem eresztett.

Az akvában van még belső szűrő is (Eheim Biopower), ami kiszedi a lebegő szennyeződés javát, ezzel megkönnyítve a külső szúrő dolgát. Ezt szintén két hetente tisztítom, vetésforgóban a külső szűrő előszűrőjével (tehát nem egy időben).

Manado talajom van. A mulmozásról leszoktam, mert nincs rá szükség, a két szűrő egymást kiegészítve kiszedi a szilárd szennyeződéseket.
 
Nekem olyan gondom van, hogy az előszűrő tisztításánál valamennyi víz belecsorog a szűrőbe, így az előszűrő visszahelyezésekor az kifolyik... Úgy tűnik, hogy a csövek csatlakozója nem zár tökéletesen... Így sajnos minden alkalommal azt is ki kell húzzam és egy tálba belehelyeznem. 10 perc alatt kb. fél dl víz csöpög ki...
 
Nekem olyan gondom van, hogy az előszűrő tisztításánál valamennyi víz belecsorog a szűrőbe, így az előszűrő visszahelyezésekor az kifolyik... Úgy tűnik, hogy a csövek csatlakozója nem zár tökéletesen... Így sajnos minden alkalommal azt is ki kell húzzam és egy tálba belehelyeznem. 10 perc alatt kb. fél dl víz csöpög ki...

Nem teljesen értem, nekem az előszűrő tisztitásnál éppenhogy kevesebb lesz a víz, az előszűrőben, és a szivacsokban is van valamennyi. A tisztitás után amikor visszateszem az előszűrőt, ez a vizmennyiség hiányozni szokott.
 
Nem teljesen értem, nekem az előszűrő tisztitásnál éppenhogy kevesebb lesz a víz, az előszűrőben, és a szivacsokban is van valamennyi. A tisztitás után amikor visszateszem az előszűrőt, ez a vizmennyiség hiányozni szokott.
Igen épp azt mondja, hogy az lenne a normális amit te tapasztalsz.

De neki úgy érzi, hogy a ki és befolyó csonk - ami kiemelhető zárás után -, nem zár rendesen és folyik a tartályba a víz.
https://www.greenaqua.hu/hu/oase-csocsatlakozo-adapter-biomaster-szurokhoz.html

Egyébként én abból vettem egyet külön. Ha van szűrőtisztítás is és átmosom a mátrixot meg mindent akkor levegő kerül bele. A plusz csöcsátlakozóval a fürdőben beüzemelem (akváriumvízzel). Ott elbohóckodok, hogy induljon már be... és akkor az akva alatt ahol nincs hely pörcre indul.
 
Nem teljesen értem, nekem az előszűrő tisztitásnál éppenhogy kevesebb lesz a víz, az előszűrőben, és a szivacsokban is van valamennyi. A tisztitás után amikor visszateszem az előszűrőt, ez a vizmennyiség hiányozni szokott.
Nálam se jut sehova víz. Az előszűrő alján lévő csappantyú jó zárása miatt azt a vizet ami az előszűrőbe van, full kikapom.
 
Nekem olyan gondom van, hogy az előszűrő tisztításánál valamennyi víz belecsorog a szűrőbe, így az előszűrő visszahelyezésekor az kifolyik... Úgy tűnik, hogy a csövek csatlakozója nem zár tökéletesen... Így sajnos minden alkalommal azt is ki kell húzzam és egy tálba belehelyeznem. 10 perc alatt kb. fél dl víz csöpög ki...

Ezt most nem értem. Pontosan honnan hová csorog víz?
 
Back
Oldal tetejére