• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Nekem nem levegősödött még soha, csak eresztett. @TomTom posztján felbuzdulva kicseréltem az IN/OUT csőcsatlakozásoknál a két kicsi gumigyűrűt. Nem találtam pont olyanokat, kicsit vastagabbak, de még éppen össze tudtam rakni a szűrőt. A rotort azért megkentem vazelinnel, a fejnél lévő nagy gumigyűrűt pedig tisztítás után szilikonspray-vel befújtam. Két napja megy újra a szűrő, úgy tűnik nem ereszt. Az elzáró/egybenyitó kart mondjuk nem piszkáltam azóta, de már előre félek a következő előszűrő tisztítástól... :nailbiting:
Próbáltam lemérni a régi gumikat, hátha segít valakinek:
IMG_20181118_210717.jpg
Külső átmérő: 17,7 mm
IMG_20181118_210958.jpg
Vastagság: 2 mm
IMG_20181118_211234.jpg
 
Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Az lehet, hogy azért nem indul el a szűrő, mert az akvárium a földön van, a szűrő pedig mellette? Elbontottam a nagyot, a 72 literesbe pakoltam át mindent, de most nem tudom elindítani a szűrőt, csak kerreg. Szétszedtem, kipucoltam, de semmi. Ötlet?
 
Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Az lehet, hogy azért nem indul el a szűrő, mert az akvárium a földön van, a szűrő pedig mellette? Elbontottam a nagyot, a 72 literesbe pakoltam át mindent, de most nem tudom elindítani a szűrőt, csak kerreg. Szétszedtem, kipucoltam, de semmi. Ötlet?
Szia!
Ha kerreg, akkor valószínűleg a rotor nincs vízben. Valahogy el kell érni, hogy a szivattyútérben víz legyen. Meg kell szívni, vagy egyéb módon feltölteni. Így "távgyógyítással" nehéz kitaláni mi lehet a baj?
 
Utoljára módosított:
Szia!
Ha kerreg, akkor valószínűleg a rotort nincs vízben. Valahogy el kell érni, hogy a szivattyútérben víz legyen. Meg kell szívni, vagy egyéb módon feltölteni. Így "távgyógyítással" nehéz kitaláni mi lehet a baj?

Szia! Sehogy sem ment, tùl magas a szűrő. A bio töltet ment egy vödörbe, amiben egy pumpa forgatja a vizet. Az ideiglenes 72 litereshez beállìtottam egy Eheim Classic 150-et.
 
Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Az lehet, hogy azért nem indul el a szűrő, mert az akvárium a földön van, a szűrő pedig mellette? Elbontottam a nagyot, a 72 literesbe pakoltam át mindent, de most nem tudom elindítani a szűrőt, csak kerreg. Szétszedtem, kipucoltam, de semmi. Ötlet?

Nekem is volt ilyen, mikor kitakarítottam a csöveket.
Próbáld meg feltölteni a csöveket teljesen, illetve a nagy szűrőház is legyen tele, majd úgy beindítani. Nekem ez segített.
 
Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Az lehet, hogy azért nem indul el a szűrő, mert az akvárium a földön van, a szűrő pedig mellette? Elbontottam a nagyot, a 72 literesbe pakoltam át mindent, de most nem tudom elindítani a szűrőt, csak kerreg. Szétszedtem, kipucoltam, de semmi. Ötlet?
Nem fog sokáig működni ha el is indul mindig le fog levegősödni valamiért nekem nincs jó tapasztalatom azzal ha az akvárium kb alacsonyabban van mint a szűrő
 
Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Az lehet, hogy azért nem indul el a szűrő, mert az akvárium a földön van, a szűrő pedig mellette? Elbontottam a nagyot, a 72 literesbe pakoltam át mindent, de most nem tudom elindítani a szűrőt, csak kerreg. Szétszedtem, kipucoltam, de semmi. Ötlet?
a földön kell lennie nyomás kell hogy legyen benne! csak úgy működnek ezek a szűrők! nem pedig vízpumpák!
 
Nem indult el sehogy, szóval nem erőltettem. Gondolom egy Eheim Classic XL vagy egy ADA superjet, ennyivel tud többet :)
Ja, hogy a vízfelszín felett van...? :wideyed:
Szerintem az említett típusok semmiben sem különböznek a tiédtől ebben a tekintetben. Sőt, én nem is tudok olyan akvarista szivattyúról /szűrőről, ami önfelszívó lenne. Önfelszívó szivattyúkat házi vízművekben szoktak használni, de az teljesen más kategória.
Azért egy módja csak van a problémád megoldásának (...mert már szégyellem, hogy semmi építőt nem tudok neked javasolni)...:
Az indítás idejére, kikapcsolt állapotban(!), döntsd el a szivattyúdat, fektesd le a földre!
Ezután, ha kell, kicsit szívd meg, hogy a víz beáramoljon a szivattyútérbe (ezt normális használat esetén is megtesszük, ha másképp nem jut a víz a szűrőbe).
Indítsd el a szivattyút!
Ezután, ha elindult a keringés, visszaállíthatod normális függőleges helyzetbe. Szerintem, ezután már normálisan fog működni. ;)
Ha a tömítés nem tökéletes, akkor lehet, hogy üzem közben némi levegőt is szív majd be, de ezt ki is köpi, csak lesz egy kis hangja, ahogy általában a levegőt is szívó szűrőknél lenni szokott.
 
Utoljára módosított:
Ja, hogy a vízfelszín felett van...? :wideyed:
Szerintem az említett típusok semmiben sem különböznek a tiédtől ebben a tekintetben. Sőt, én nem is tudok olyan akvarista szivattyúról /szűrőről, ami önfelszívó lenne. Önfelszívó szivattyúkat házi vízművekben szoktak használni, de az teljesen más kategória.
Azért egy módja csak van a problémád megoldásának (...mert már szégyellem, hogy semmi építőt nem tudok neked javasolni)...:
Az indítás idejére, kikapcsolt állapotban(!), döntsd el a szivattyúdat, fektesd le a földre!
Ezután, ha kell, kicsit szívd meg, hogy a víz beáramoljon a szivattyútérbe (ezt normális használat esetén is megtesszük, ha másképp nem jut a víz a szűrőbe).
Indítsd el a szivattyút!
Ezután, ha elindult a keringés, visszaállíthatod normális függőleges helyzetbe. Szerintem, ezután már normálisan fog működni. ;)
Ha a tömítés nem tökéletes, akkor lehet, hogy üzem közben némi levegőt is szív majd be, de ezt ki is köpi, csak lesz egy kis hangja, ahogy általában a levegőt is szívó szűrőknél lenni szokott.

Megoldottam már, köszi. Annyiban különböznek azok a szűrők, hogy pumpa van rajtuk, az szerintem működik ìgy is.
 
Ja, hogy a vízfelszín felett van...? :wideyed:
Szerintem az említett típusok semmiben sem különböznek a tiédtől ebben a tekintetben. Sőt, én nem is tudok olyan akvarista szivattyúról /szűrőről, ami önfelszívó lenne. Önfelszívó szivattyúkat házi vízművekben szoktak használni, de az teljesen más kategória.
Azért egy módja csak van a problémád megoldásának (...mert már szégyellem, hogy semmi építőt nem tudok neked javasolni)...:
Az indítás idejére, kikapcsolt állapotban(!), döntsd el a szivattyúdat, fektesd le a földre!
Ezután, ha kell, kicsit szívd meg, hogy a víz beáramoljon a szivattyútérbe (ezt normális használat esetén is megtesszük, ha másképp nem jut a víz a szűrőbe).
Indítsd el a szivattyút!
Ezután, ha elindult a keringés, visszaállíthatod normális függőleges helyzetbe. Szerintem, ezután már normálisan fog működni. ;)
Ha a tömítés nem tökéletes, akkor lehet, hogy üzem közben némi levegőt is szív majd be, de ezt ki is köpi, csak lesz egy kis hangja, ahogy általában a levegőt is szívó szűrőknél lenni szokott.
Ne szégyelld magad, szégyelje a fizika, ami nem teszi lehetővé, hogy a szűrők feltöltés nélkül működjenek!:) Ez különben minden szivattyúra vonatkozik, még az önfelszívókat is fel kell tölteni folyadékkal, azok abban különböznek a norm szivattyúktól, hogy van valódi szívóteljesítményük: képesek 8-10 méter mélyről szívni ill. gázzal, levegővel kevert folyadékot is tudnak kezelni. A szivattyúk feltöltése lábszelep vagy visszacsapószelep nélkül nem megoldható, ezért nem jó megoldás a problémára a döntögetős eljárás, mert az első áramszünetnél, szűrő megállításnál a víz majd visszafolyik belőle, újrainduláskor pedig szárazon fog futni.;)
 
ezért nem jó megoldás a problémára a döntögetős eljárás, mert az első áramszünetnél, szűrő megállításnál a víz majd visszafolyik belőle, újrainduláskor pedig szárazon fog futni.;)
Miért is? ...amikor a szívó és visszafolyó pont is a vízszint alatt van?
Azt nem állítom, hogy több napos-hetes áramszünet alatt nem levegősödik le, na de...
Egyébként, mint olvasom a probléma megoldva, a fizika lepipálva... o_O
 
Megoldottam már, köszi. Annyiban különböznek azok a szűrők, hogy pumpa van rajtuk, az szerintem működik ìgy is.
Én sokat használom, úgy, hogy alacsonyan van egy lavor ő meg mellette. Olyan sincs, hogy fellevegősődne. Minden talakrításnál megjárattatom egyszer vödörbe, hogy visszatéve pöccre induljon. Akva restartnál meg hetekig megy egy lavorba vagy kiskádba, Pumpát sem kell sosem használni.
 
Sos help!!!!4 négy

Szétszedtem a motort, hogy kitisztítsam és nem tudom visszatenni. 2db OASE 600-som van, egyiknél kb 20 sec kellett mire a motor piros vége bement a helyére. Gondolok itt arra, hogy van egy első mélyedés amibe belemegy, majd mozgatom és még mélyebbre megy. Most a másodiknál meg már 12 perce vacakolok, de 3 mm-el magasabb mint kellene és nem tudom rácsavarni a motortetőt.

Van akinek történt ilyen?

Ja és egyébként az egyik buborékot szív 3 hete folyamatosan. Kb 20 mp-ig csendes és tolja a következőt. (az akvába nem a lavorba)
 
Sos help!!!!4 négy

Szétszedtem a motort, hogy kitisztítsam és nem tudom visszatenni. 2db OASE 600-som van, egyiknél kb 20 sec kellett mire a motor piros vége bement a helyére. Gondolok itt arra, hogy van egy első mélyedés amibe belemegy, majd mozgatom és még mélyebbre megy. Most a másodiknál meg már 12 perce vacakolok, de 3 mm-el magasabb mint kellene és nem tudom rácsavarni a motortetőt.

Van akinek történt ilyen?

Ja és egyébként az egyik buborékot szív 3 hete folyamatosan. Kb 20 mp-ig csendes és tolja a következőt. (az akvába nem a lavorba)

Szerintem nem találsz bele a lukba, néha én is szìvok vele. :)

Ez a fellevegősödős mutatvány nálam is előjön időről-időre, nem tudom mitől lehet, de elég idegesìtő.
 
Szerintem nem találsz bele a lukba, néha én is szìvok vele. :)

Ez a fellevegősödős mutatvány nálam is előjön időről-időre, nem tudom mitől lehet, de elég idegesìtő.
Összegezve:
Elsőnél 20mp-et kellett játszani és lejjebb ment 3mm-t és simán rázártam a motor fedőt. Jól érezhető volt a lejjebb huppanás.
Másodiknál miután itt kipanaszkodtam magam visszamentem és elég hamar belesüllyedt de csak 2mm-t. Nem volt könnyű visszacsavarni a fedőt, de rácsavartam. Paráztam, hogy ez így jó lesz-e, de igazából ez csak egy tengely amin forog a motor. Bedugtam és jól megy.
 
Sziasztok!

Mikoriak ezek a problémás szűrők? Hozzánk elég kevés garis javítás jön be, de jeleznénk az Oase felé ezt.
 
Sziasztok!

Mikoriak ezek a problémás szűrők? Hozzánk elég kevés garis javítás jön be, de jeleznénk az Oase felé ezt.

2017.04 az enyém, de nem tudom, lehet, hogy egy kis szilikonozás rendbe hozza ezt a levegőfelszívást.
 
Back
Oldal tetejére