• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Kicsit jobb volt az időjárás ami az akváriumon is látszott. A Páncélosharcsák ikrákat raktak megint. Volt már a Lilyn régebben, de ez a hőmérős akciójuk nagyon megtetszett. Kis ügyes.
View attachment 61126 View attachment 61127

Ha legközelebb leikráznak, tedd meg, hogy kis szilikon levegőcsővel leszívod a falról vagy kiveszed a tereptárggyal együtt és még aznap elhoznám őket és megpróbálnám kikeltetni.
Köszi.
 
A kapott növényeket és a megszüntetett ideiglenes akváriumból kiszedett növényeket ide tettem. Továbbá az akváriumnak új nevet adtam: mostantól Növényraktár.
A vízcsere majd holnap lesz, ma csak metszettem, ültetgettem. A levegőporlasztót is megtisztítottam. Az egyik kis piros Endler guppi "eltűnt".
 
Lehet hogy hihetetlen, de még mindig tudtam ide új növényeket berakni.

Caloglossa cf. beccarii - 'Red Moss'-jobb oldalt az a pirosas-barnás "golyó"
DSC_0415.JPG

Fontinalis sp. 'Willow'-a cukkini mögött balra.
DSC_0397.JPG

Ez a Kamerun moha(Cameroon moss).
DSC_0419.JPG

Ceratopteris thalictroides.
DSC_0417.JPG
 
Jó volt a névváltoztatás.
20180911_211703.jpg
A hínárfélék gyorsan megnőttek az utolsó metszés óta. A gyökér táprudak jó hatással vannak a növényekre-Easy Life félét használtam.
Nem is értem, egy 112 literes akvárium, Manado-manaball keverék talajjal és 36w t5 lámpával, gyökér táprudakkal és heti tápozással, ilyen jól működik. (Biztos a Tetra-ex 1200-as szűrőnek is köszönhető).
 
Utoljára módosított:
Jó volt a névváltoztatás.
View attachment 63134
A hínárfélék gyorsan megnőttek az utolsó metszés óta. A gyökér táprudak jó hatással vannak a növényekre-Easy Life félét használtam.
Nem is értem, egy 112 literes akvárium, Manado-manaball keverék talajjal és 36w t5 lámpával, gyökér táprudakkal és heti tápozással, ilyen jól működik. (Biztos a Tetra-ex 1200-as szűrőnek is köszönhető).
36w a 112literre? Napi hany orat vilagitasz? Barna alga?
Nagyon szep az akva!
 
Jó volt a névváltoztatás.
View attachment 63134
A hínárfélék gyorsan megnőttek az utolsó metszés óta. A gyökér táprudak jó hatással vannak a növényekre-Easy Life félét használtam.
Nem is értem, egy 112 literes akvárium, Manado-manaball keverék talajjal és 36w t5 lámpával, gyökér táprudakkal és heti tápozással, ilyen jól működik. (Biztos a Tetra-ex 1200-as szűrőnek is köszönhető).

Meg a rengeteg gondoskodás, szeretet és a titkos összetevő: macskaszőr, amikor Bolyhoska beleesik!;)
 
Nem carbozod az ecsetet?
Nem. Egy ideje egyáltalán nem adagolok carbot. Ha sok rajta az ecset, akkor eltávolítom a leveleket. Amik mobilisak, azokat kiszedem egy kisebb vödörbe, amibe teszek egy kis carbot és pár napra sötét helyre teszem. Visszatéve lepucolják a garnélák, csigák és az Otocinclus.
Amúgy nincs belőle sok,csak az erősebb áramlású helyeken.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére