• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Szereztem pár növényt. Köszönet érte @SMAdrián és @ezsolt80. A kőre kötözött növények és a rotala majd mennek a későbbi 32 literesbe. Weeping mohát kaptam, Monosolenium tenerumot és ehez hasonlót csak nagyobb a levele, Helanthium Vesuviust és Hc-t.
A Hc, a Rotala bonsai és a Helathium Vesuvius a high tech akváriumba is került.

View attachment 60478

Az abszolut kedvenc a garnéláknál.
View attachment 60479 View attachment 60480

View attachment 60481

A Tylo csiga is megvan még.
View attachment 60482
Ezek nem Nikonos képek.:D És hol van Bolyhos?:D
 
Még örürlhetsz. Nalunk aug22re 8oras aramszunetet terveznek, ha betartjak nem sok minden marad eletbe:(
 
Még örürlhetsz. Nalunk aug22re 8oras aramszunetet terveznek, ha betartjak nem sok minden marad eletbe:(
Ez lesz a teszt. A víz 28 fokos. Szűrés, levegőztetés leáll. A világítás 12 és 13 órakor szokott bekapcsolni. A másik akváriumban a co2 pedig 11 órától. Az eredmény kérdéses.
Szerencsére ezek stabil akváriumok, 3 van, úgyhogy bízom abban, hogy nem lesz semmi baj.
 
Ez lesz a teszt. A víz 28 fokos. Szűrés, levegőztetés leáll. A világítás 12 és 13 órakor szokott bekapcsolni. A másik akváriumban a co2 pedig 11 órától. Az eredmény kérdéses.
Szerencsére ezek stabil akváriumok, 3 van, úgyhogy bízom abban, hogy nem lesz semmi baj.
Annyit tehetsz, hogy előző nap alaposan kitisztítod a szűrőt. Emiatt, amikor újra elindul, nem fogja bomlástermékekkel elárasztani az akvát.
A másik, mindig legyen otthon egy akkuval működtethető légpumpa. Elosztóval használva, minden akváriumban megoldható az ideiglenes szivacsszűrés és levegőztetés. ;)
 
Kicsit jobb volt az időjárás ami az akváriumon is látszott. A Páncélosharcsák ikrákat raktak megint. Volt már a Lilyn régebben, de ez a hőmérős akciójuk nagyon megtetszett. Kis ügyes.
20180813_134959.jpg 20180813_135144.jpg
A Tylo csiga és a Bonsai növény találkozása
20180813_135151.jpg

Egy teljes kép.
20180812_191630.jpg
A Bucék megint ecsetalgásak voltak, egy tejfölös dobozba kerültek egy napra, a vízbe Seachem excelt tettem. Az ecsetnek utána zöld színe lett. Átraktam ide pár süncsigát, remélem megeszegetik, a garnélák próbálkoznak. Most pár Anubias van szintén kezelés alatt.
 
Lehet, hogy még nem írtam, de a melegre való tekintettel, levettem a műanyag tetőt és felraktam a 2×24w odyssea lámpát. Az egyik cső plant fénycső. A levegőztető megy folyamatosan, Aquario neo levegő porlasztó van bent-apróra porlaszt és halk.
 
Úgy látszik a 28 fokos víz nem viselte meg a növény és állatvilágot. A másik növényes akváriumban is csak a Pinnatifida és a Ranunculus az, amelyiknek nem tetszett.
Az ecsetalgán kívül nincs semmi gond az akváriummal. Már visszatettem tegnap az akváriumtetőt is, amit a nagy meleg miatt szedtem le.DSC_0039.JPG DSC_0040.JPG DSC_0044.JPG DSC_0046.JPG DSC_0047.JPG DSC_0053.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére