• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Itt ismét alapos metszés lesz szükséges.:D A kőre ragasztott Caloglosa itt is elengedte magát.
DSC_0446.JPG DSC_0466.JPG DSC_0471.JPG DSC_0476 (2).JPG

A múlt heti vízcserét ismét RO vízzel csináltam, de jók voltak a víz mérésének eredményei, így nem volt szükséges visszasózni. 3 nyomás Seachem excelt adagolok naponta azóta, már hónapok óta nem adtam a vízhez excelt.
DSC_0479.JPG

Ez volt vízcsere után másnap reggel.
 
Na, nem próbálod kikeltetni az ikrákat?:love:
Nálam most is növekszik 3-4 kis cory nanus palánta, meg újból próbálkozom a pygmaeus ikrákkal, de azokkal nem boldogulok annyira.
 
Na, nem próbálod kikeltetni az ikrákat?:love:
Nálam most is növekszik 3-4 kis cory nanus palánta, meg újból próbálkozom a pygmaeus ikrákkal, de azokkal nem boldogulok annyira.
A többi lakó gyorsan megcsócsálja az ikrákat.
 
Itt ismét alapos metszés lesz szükséges.:D A kőre ragasztott Caloglosa itt is elengedte magát.
View attachment 63864 View attachment 63865 View attachment 63866 View attachment 63867

A múlt heti vízcserét ismét RO vízzel csináltam, de jók voltak a víz mérésének eredményei, így nem volt szükséges visszasózni. 3 nyomás Seachem excelt adagolok naponta azóta, már hónapok óta nem adtam a vízhez excelt.
View attachment 63868

Ez volt vízcsere után másnap reggel.

CO2 megy bele, vagy csak carbo néha?
 
CO2 megy bele, vagy csak carbo néha?
Itt nincs co2. Carbot régóta nem adagolok. Most azért kezdtem újra, mert kíváncsi vagyok. Igyekszem nem elfelejteni a napi adagolást. Seachem excelt adok, ez nem bomlik le 6 óra alatt. Egyébként Manado-manaball talaj keverék az aljzat, nincs alatta táptalaj, viszont Easy life táprudacskák vannak.
 
Egy kicsit megint rendezkedtem. Kiszedtem egy Microsorumot és a hátul lévő stem növényeket szétültettem. Sok takarásban volt, így nem nagyon tudott növekedni, felkopaszodtak-toppoltam őket.
DSC_0507.jpg
Már írtam korábban, hogy előkerült egy Sisakcsiga. Ma megint láttam.
DSC_0506_3252.JPG

Találtam egy másikat is.
43011285_549944928762737_709474347567284224_n.jpg

Egyébként örülök, hogy megvannak, főleg amikor hajnali 2 órakor csobogásra eszmélek, és azt látom, hogy az egyik a Lilybe próbál bemászni és eldugaszolja a kifolyó víz útját. :D
2 Süncsigát átraktam a Kicsi sziklásba, ott kicsit algásodnak a kövek.
Kaptam @star67 -től diófa levelet, nagyon szeretik a garnélák.

DSC_0509_3255.JPG DSC_0515_3261.JPG DSC_0517_3263.JPG
 
Utoljára módosított:
A diófa levél nem mérgező? Vagy ez más fajta diófa? Ami nálunk van az udvarban arról valaki azt mondta, hogy mérgező.
 
A diófa levél nem mérgező? Vagy ez más fajta diófa? Ami nálunk van az udvarban arról valaki azt mondta, hogy mérgező.
Én is úgy tudtam, hogy mérgező. Azt hiszem számít az is, hogy mikor szedik a diófa levelet. Gyógyszertárban, drogériákban is árulnak Diófa levél teát.
 
[QUO
A diófa levél nem mérgező? Vagy ez más fajta diófa? Ami nálunk van az udvarban arról valaki azt mondta, hogy mérgező.
Én is felváltva adok a garnéláknak. Egyszer dió fa levelet adok, egyszer mandula levelet. Semmi gond nincs a diófa levéllel, ha nem volt permetezve. Csak száraz levelet adok nekik. Kipróbáltam a friss zöldet is, de azt nem kultiválják.
 
Ez abszolút bio. Egyébként szeretik az eperfe és a cseresznye levelet is, hát még a zsenge pitypangot!;)

Gyönyörűen mutat a flamingo középen.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére