• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

cs_z_

VIP kertész
Az akvárium ketyeg, növények fejlődnek, halak, garnélák elvannak, nagyjából minden rendben. A montecarlo kezdett felszakadozni, segítettem neki, majd alapos mulmozás után pár szálból indul a gyepesítés újra.
A hétvégén lesznek változások, lámpacsere, üveg ki és befolyók. Variálok ezek áthelyezésén is az egyenletesebb áramlás és CO2 eloszlás érdekében.

B_Tamás

Főkertész
Köszönöm, még van hova fejlődni...
sokat segített nekem a naplód, kezdem már kapizsgálni, mi lehet a gond az én akváriumommal...
kb most tartok ott, ahol te márciusban... 😁nekem is ez a zöld szőr algám van, neked végül sikerült teljesen megszabadulnod tőle?

cs_z_

VIP kertész
Most váltottam led világításról fénycsövesre. Ha jól gondolom, akkor a lednél megvan az erő, a fénycsőnél viszont a hasznos spektrum az előny.
Úgy mondanám, minimálisan van jelen csak a zöld szőr. A fénycsőtől sok javulást várok.

B_Tamás

Főkertész
nekem is led lámpám van és én is gondolkozom rajta, hogy lecserélem fénycsövesre és én is néztem ezt a odyssea quad lámpát... ebbe milyen fénycsöveket vettél? nem melegíti fel túlzottan a vizet?

cs_z_

VIP kertész
nekem is led lámpám van és én is gondolkozom rajta, hogy lecserélem fénycsövesre és én is néztem ezt a odyssea quad lámpát... ebbe milyen fénycsöveket vettél? nem melegíti fel túlzottan a vizet?
Most eheim csövek vannak benne, jövőhéten cserélek. Nem melegíti jobban mint a led nekem. Ventillátor eddig is volt, ezután is lesz 🙂

B_Tamás

Főkertész
hány fokos a vized így hűtve? mennyi lenne hűtés nélkül? az elpárolgott vizet naponta öntögeted vissza? nem vízkövesedik tőle az üveg? 😊

cs_z_

VIP kertész
Így 24C körül tudom tartani, naponta pótolom RO vízzel, nincs vízkő.
Hűtés nélkül 26C-ra is felmenne szerintem.

B_Tamás

Főkertész
milyen RO berendezésed van? 0-ás vizet csinálsz, amit adalékokkal visszakeményítessz a megfelelő szintre? milyen gyakran nézegeted a vízparamétereket? milyen tesztet használsz hozzá?

cs_z_

VIP kertész
milyen RO berendezésed van? 0-ás vizet csinálsz, amit adalékokkal visszakeményítessz a megfelelő szintre? milyen gyakran nézegeted a vízparamétereket? milyen tesztet használsz hozzá?
Alap RO készülék, 3-as vizet készít, amit visszasózok 120TDS-re. JBL csepptesztjeim vannak, heti egy, vagy amikor eszembe jut...

Oldal tetejére