• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

NagyViktor

Kertész szaki
Valaki tudna segíteni, mi baja lehet a hygrophylámnak?
@NagyViktor esetleg?
View attachment 97485

Ha nem csak a kép égett ki, akkor a felsőbb hajtások halványabbak, az vashiányt jelenthet. Az alsóbb hajtásokon lévő átlátszóvá válás és a kis pontok pedig kálium hiány. A vas és kálium hasznosulása és felvétele egymástól függ, így én elsősorban vashiányt mondanék, ami miatt a kálium hasznosítása is akadozik.

cs_z_

Főkertész
Ha nem csak a kép égett ki, akkor a felsőbb hajtások halványabbak, az vashiányt jelenthet. Az alsóbb hajtásokon lévő átlátszóvá válás és a kis pontok pedig kálium hiány. A vas és kálium hasznosulása és felvétele egymástól függ, így én elsősorban vashiányt mondanék, ami miatt a kálium hasznosítása is akadozik.
Írok egy p.ü.-t neked ez miatt.

cs_z_

Főkertész
Végre! Beüzemelve a @Gyukker gyártmányú reaktor, szuperül működik. Az új táp is jól muzsikál. Ecsetes levelek nagy részét eltávolítottam, az Anubiasom Excel kúrát kapott, szépen elhalt rajta az alga.
Fotó később...

Gyukker

Legenda
Végre! Beüzemelve a @Gyukker gyártmányú reaktor, szuperül működik. Az új táp is jól muzsikál. Ecsetes levelek nagy részét eltávolítottam, az Anubiasom Excel kúrát kapott, szépen elhalt rajta az alga.
Fotó később...
Szia Zoli, örülök hogy jól működik a reaktor! Remélem az installálással nem volt gond... 🤭 🤭🤭

cs_z_

Főkertész
Sziasztok !
Hol található annak a bizonyos külső reaktornak a leírása?
Köszönöm.
Nézd meg itt

cs_z_

Főkertész
Ha a jobb hátsó sarokban lévő növényed beindul, akkor nem ml-ben kell mérni a naponta betöltendő tápot, hanem literben! :p
Egyébként nagyon szép az összkép. 👍
Köszi Rudi.
Nem egy visszafogott fejlődésű növény 😂, nemrég kapott egy kis tuningot a gyökeréhez Tropica kapszula formájában.

Oldal tetejére