• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Most egy éves az akvárium.
View attachment 98913
Lágy víz, CO2 reaktorral, Quad lámpa.

Örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra, szuper "kis" közösség.
Külön köszönet egy fórum társnak, aki idejét nem sajnálva rengeteget segített, és segít most is!🍻🙏
Nagyon szép lett az akvárium és érdekes volt végigolvasni, hogy milyen utat jártál be az elmúlt egy évben. Jövőre nézve vannak új terveid? Átalakítás, fejlesztés, esetleg új akvárium indítása?
 
Nagyon szép lett az akvárium és érdekes volt végigolvasni, hogy milyen utat jártál be az elmúlt egy évben. Jövőre nézve vannak új terveid? Átalakítás, fejlesztés, esetleg új akvárium indítása?
Köszönöm, igazából imádom ezt a sok növényt így😄. Fejben már készülök egy átalakításra, vagy tavasz, vagy ősz, és teljesen más lesz...
 
@Luigi13, a segítséged kérném. Mikor és hogyan kell az új növényt leválasztani erről a "szárról"? Most két db kb. 6cm-es levélnél tartunk...
 
1609601710862.jpeg@Luigi13, a segítséged kérném. Mikor és hogyan kell az új növényt leválasztani erről a "szárról"? Most két db kb. 6cm-es levélnél tartunk...
Az általunk küldött fotón látszik, hogy nálunk már 10-15 levele volt egy-egy új növénynek. Ekkor ráfektettük a víz felszínére és pár hét alatt erős gyökeret növesztett. Mi ekkor választottuk le őket és gyönyörűen megmaradtak.
 
Houston baj van! (?) 😬
Végre van pH tesztem, mértem is gyorsan egy pH-Kh kombót...
pH 6.2, Kh 3 😲😲😲
Táblázat szerint ez 57ppm CO2 úgy, hogy a dc még lime se, az élőlények pedig boldogan úszkálnak.
Ha jól gondolom gázkar visszaenged picit 😄, holnap újra mérés.
Esetleg javaslat még?
 
Houston baj van! (?) 😬
Végre van pH tesztem, mértem is gyorsan egy pH-Kh kombót...
pH 6.2, Kh 3 😲😲😲
Táblázat szerint ez 57ppm CO2 úgy, hogy a dc még lime se, az élőlények pedig boldogan úszkálnak.
Ha jól gondolom gázkar visszaenged picit 😄, holnap újra mérés.
Esetleg javaslat még?
Wow! Jó a beoldásod!
Milyen csepptesztet vettél, jbl-t?
 
Back
Oldal tetejére