• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Az akvárium ketyeg, növények fejlődnek, halak, garnélák elvannak, nagyjából minden rendben. A montecarlo kezdett felszakadozni, segítettem neki, majd alapos mulmozás után pár szálból indul a gyepesítés újra.
A hétvégén lesznek változások, lámpacsere, üveg ki és befolyók. Variálok ezek áthelyezésén is az egyenletesebb áramlás és CO2 eloszlás érdekében.
 
Köszönöm, még van hova fejlődni...
sokat segített nekem a naplód, kezdem már kapizsgálni, mi lehet a gond az én akváriumommal...
kb most tartok ott, ahol te márciusban... 😁nekem is ez a zöld szőr algám van, neked végül sikerült teljesen megszabadulnod tőle?
 
Most váltottam led világításról fénycsövesre. Ha jól gondolom, akkor a lednél megvan az erő, a fénycsőnél viszont a hasznos spektrum az előny.
Úgy mondanám, minimálisan van jelen csak a zöld szőr. A fénycsőtől sok javulást várok.
 
nekem is led lámpám van és én is gondolkozom rajta, hogy lecserélem fénycsövesre és én is néztem ezt a odyssea quad lámpát... ebbe milyen fénycsöveket vettél? nem melegíti fel túlzottan a vizet?
 
nekem is led lámpám van és én is gondolkozom rajta, hogy lecserélem fénycsövesre és én is néztem ezt a odyssea quad lámpát... ebbe milyen fénycsöveket vettél? nem melegíti fel túlzottan a vizet?
Most eheim csövek vannak benne, jövőhéten cserélek. Nem melegíti jobban mint a led nekem. Ventillátor eddig is volt, ezután is lesz 🙂
 
hány fokos a vized így hűtve? mennyi lenne hűtés nélkül? az elpárolgott vizet naponta öntögeted vissza? nem vízkövesedik tőle az üveg? 😊
 
Így 24C körül tudom tartani, naponta pótolom RO vízzel, nincs vízkő.
Hűtés nélkül 26C-ra is felmenne szerintem.
 
milyen RO berendezésed van? 0-ás vizet csinálsz, amit adalékokkal visszakeményítessz a megfelelő szintre? milyen gyakran nézegeted a vízparamétereket? milyen tesztet használsz hozzá?
 
milyen RO berendezésed van? 0-ás vizet csinálsz, amit adalékokkal visszakeményítessz a megfelelő szintre? milyen gyakran nézegeted a vízparamétereket? milyen tesztet használsz hozzá?
Alap RO készülék, 3-as vizet készít, amit visszasózok 120TDS-re. JBL csepptesztjeim vannak, heti egy, vagy amikor eszembe jut...
 
Back
Oldal tetejére