• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

cs_z_

Főkertész
60 literre arányaiban ugyan így tápozok, hasonló növénytömeggel. Annyi hogy én adok még 1ml nitrátot naponta. Az valahogy nem akaródzik 3 mg/l fölé menni. Akad is itt ott szőr alga. A vas/foszfát arány kezd beállni. Szép üveg!
Köszi,

Nem inkább nitrát/foszfát arány? Nálam volt már 30ml/l nitrát szint is, gond nélkül. Szerintem lassan kezd el emelni a macro tápot(20% mondjuk), aztán 1 hét múlva mérj rá. Eleinte féltem a táp "locsolásától", most már no para 😁

Nexus

Tapasztalt kertész
Köszi,

Nem inkább nitrát/foszfát arány? Nálam volt már 30ml/l nitrát szint is, gond nélkül. Szerintem lassan kezd el emelni a macro tápot(20% mondjuk), aztán 1 hét múlva mérj rá. Eleinte féltem a táp "locsolásától", most már no para 😁
Az a baj ha a macrot emlem, viszi magával a foszfátot is, es a nitrát nem emelkedik. Valahogy ebbe az arányba szeretném.
Fe 0.1 Po4 0.4 No3 max 10 mg/l Szóval nem lenne baj ha a foszfát nitrát arány 10-15 lenne, Ami jelenleg nincs meg.

Gyukker

VIP kertész
Az a baj ha a macrot emlem, viszi magával a foszfátot is, es a nitrát nem emelkedik. Valahogy ebbe az arányba szeretném.
Fe 0.1 Po4 0.4 No3 max 10 mg/l Szóval nem lenne baj ha a foszfát nitrát arány 10-15 lenne, Ami jelenleg nincs meg.
A kituzott celt duplazd meg, foleg ha mic mac tapozol mert az EI alalpu.

Oldal tetejére