• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mysterious Path

Szia!
Köszi a dicséretet, de tény, hogy algásan tényleg elég értékelhetetlen volt az aki, jó hír viszont, hogy úgy tűnik, tényleg feladja a küzdelmet ellenem :))
Amúgy teljesen képben vagyok, amikor arra jövök, sokszor eszembe jut, hogy veletek mi lehet vajon, mert jól eltűntél...
Remélem a gyerkőcök is jól vannak! Ha januárban levizsgázok mindenből, fussunk majd össze!

Na de hogy legyen szakmai része is :)

A tűszelepem vacakolt, és mindig utánaállítottam, egyszer sok volt, egyszer kevés volt, az esőztető helyét sem találtam el mindig, ezért a sok ingadozás miatt nem akaródzott eltűnni az alga..Lehet a tűszeleppel van gond, mert amikor elkezd fogyni a palackból a CO2, akkor gyorsabban jön a gáz, viszont ha a tűszelep normálisan fojtana, akkor nem szabadna változnia..Most valamiért jól működik, de szerintem a végső megoldást az fogja jelenteni, ha beruházok egy újra..
Egyébként a tőled kapott reduktor jól szuperál, azonban a nyomásmérő óra tömítése már nem az igazi, így azt is be kéne foltoznom :))

A másik dolog, hogy naponta/kétnaponta carbo-t fecskendezek a kövekre, így onnan is kopnak le szépen :)

hát ennyi a nagy "titok" ;)
 
Sajnos mindig megvan, bár tény, hogy ha algás az akvárium, akkor gyorsabban előjön, de ha semmi alga sincs, akkor is a vízcsere utáni 1-2 nap után előjön...Bár igazából nem az a kimondottan olajos felszínű cucc keletkezik, hanem a CO2 bubik tömörödnek össze, de ezt reggelente egy kis papírral leszedem kb 10 mp alatt, szóval kibírható ;)
 
Dettó. Most nem leszek 3 napig, szóval nem fogom tudni reggelente leszedegetni. Helyette menni fog non stop a levegőztetés, remélem nem fogja a CO2-t teljesen kihajtani belőle, s a hártya sem fog tudni így összeállni.

Jó buboréknézegetést az ünnepek alatt is!
 
Egyébként szerintem ha 3 napig ilyen a felszín, akkor az maximum az összképet rontja, de olyan nagy hatással nincs az akvárium egyensúlyára. Szóval ne aggódj :)

Neked is kellemes ünnepeket!
 
nyírás után :)
14167789_1e35b3f560743d2fe6dbe6f1117a34d5_xl.jpg
 
Helyzetjelentés:

Sajnos a szegedi CO2 palack (pontosabban nagy patron) forrásom megszűnt, ami kellemetlen, mert a vizsgák miatt így sincs időm semmire, hát még ez után rohangálni...szóval most visszatértem az élesztős CO2-höz, aminek meg is lett az eredménye: az állandó CO2 ingadozás miatt elkezdett foltokban visszatérni az ecsetalga. Mondjuk az tény, hogy az aksival kb a tápozáson és etetésen kívül nem foglalkoztam, vízcsere is kb másfél hete volt, na majd februártól ismét rákapcsolok!

Azért rakok egy képet, ebből a szögből még egész elviselhető képet mutat, nagyjából azért beállt az aki :)

14317279_d416ca7ae1e77a0e43e958070288b7cd_l.jpg
 
Jól eltűntem az elmúlt hónapokban, de az akvárium azért pöfékelt :))
Tervezem, hogy befotózom lassan a versenyre, nem számítok semmire, de jó lenne egy fővel növelni a magyar résztvevők számát :)
Holnap vízcsere, takarítás, fazonigazítás, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle, arra már rájöttem, hogy nem kézből kell fotózni :p

Azért álljon itt egy kép, az utókornak:
15483389_f21ab4565d641281af100df2af3b201b_l.jpg
 
Szia!

Jó dús lett!

Nekem hiányzik a kis ösvény, no meg a razbórák (olyan szépen beálltak a fotózáshoz)!

A Glossó valahogy nem adja az igazi formáját, kevés fényt kap?!


A.ttila
 
Sajnos a rasbora csapatot elveszítettem pár hónapja, ugyanis egyik este későn értem haza, közben pedig egy elromlott tűszelep miatt a CO2 az egekbe szállt.. :(

A glosso tényleg nem akar terjeszkedni, csak felfele nő, de nekem így is tetszik, direkt hagytam a bal oldalon, hogy másszanak egymásra a levelei, érdekes így is ;)
Az ösvényt nem tudom hogyan lehetne megoldani, talán valami ilyesmivel lehetne próbálkozni:
0010.jpg
 
Szia dekalabda00!

Eredetileg meg volt az ösvény, csak ki kéne gazolnod!

Bár ugye szemből nem látjuk, de szerintem jobb lenne ha hátrafelé szűkülve kivennéd a növényeket arról a részről!

A.ttila
 
Nos, itt láthatjátok az akvárium fejlődését, és a végére beszúrom a mai állapotot. Arra szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek kitalálni, hogyan lehetne nyírással még jobbá tenni az összképet, mert még van nagyjából 10 nap a határidőig, és szeretném a versenyre bedobni :)

indulás: 2011.08.12
12824973_23a2961fa86201fa304c380fd7e06621_l.jpg


HAC-ra ezt küldtem, itt még bőven volt mit javulni
14045267_3543ec51c1b90cff38c828a9c15c0f46_l.jpg


december vége, itt már alakultunk
14167411_9c38ed188ed6df614f48ae0697ce3559_l.jpg


és végül egy mai kép, az elmúlt hónapokban félgőzzel mentünk, mert a meló és a suli mellett alig jutott időm rá, hát ez sikerült belőle
15516063_49e0fa2b95f82a122ad7ff818d390cb2_l.jpg


szóval a kérdés adott, remélem valami vállalhatót ki tudunk belőle hozni!
 
Én már csak a stem bokor közepén, (ahol a legalacsonyabb) ott csipkedném meg, hogy határozottabb legyen a bemélyedés. A többi helyen az egy két kósza stemet lecsípheted, de ahhoz jobban ne nyúlj.
A bal első frontkő színe kicsit más mint a hátrébb lévőké. Lehet egy kicsit a hátsókat meg kéne fogkefézni.
Hajrá :thumbup:
 
Csak bedobtam én is a versenyre, ha az első 1000-be beférek, akkor én már örülni fogok :)

két részletet azért megosztok veletek :p

15572289_b62ca77817fd026e02c55928267aea64_m.jpg


15572287_d771b61e5c0ad85103b0235ed94731c9_m.jpg
 
Köszönöm szépen srácok! (y)
Voltak vele küzdelmek, de enélkül semmit sem tanul az ember, úgyhogy mindenképpen megérte a fáradtságot, olyan megnyugtató ránézni esténként :)
 
Back
Oldal tetejére