• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mysterious Path

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Hogy őszinte legyek, nem sok terv volt a fejemben az új akváriumomat illetően. Azt tudtam, hogy valami ösvényes dolgot szeretnék csinálni, mert olyan még úgysem volt, valamint ha a HAC-ra is be szeretném dobni, akkor idejében el kell kezdeni, ezért úgy döntöttem, hogy augusztus elején megrendelem a növényeket, illetve a talajt. Néhány növény maradt korábbról, és a többi dolog is rendelkezésre állt szerencsére :)
A berendezés nagyon kapkodósra sikeredett, mert az előre eltervezett időt nem sikerült ráfordítani, de nem panaszkodom, végül számomra elfogadható lett ;)

A fákat használtam már régen, bár most ki voltak száradva, ezért 5 nappal a berendezés előtt beáztattam. Hihetetlen, hogy ma két hete ázik a legnagyobb fa, és még mindig nem marad lenn..Ez normális?

Most viszont jöjjön a lényeg:

Technika:
-54 literes akvárium
-700 liter/órás szűrő
-2x24 watt-os Hagen armatúra, 6500 kelvines 865-ös daylight csövekkel
- nagynyomású CO2 rendszer diffuzorral

Tápozás:
-GA növénytápok

Talaj:
-ADA malaya, JBL növénytáptalaj

Kövek/Fák:
-Seiryu kövek, kb 5 kg
-red moor fák

Növények: Rotala sp green, Microsorium narrow, Bolbitis, Tenellus, Glosso, Cyperus helferi, Staurogyne, valamint egy ismeretlen növény, de jól néz ki :)

Halak/Garnélák: 2 db oto, 12 db Hengeli rasbora, red cherryk és amanok


és akkor jöjjön néhány kép az indításról, gondolom mindenki ezeket várja a legjobban :lol:

Hardscape 1:
12824967_804881992dce84d3e4ffdef5c823eb8f_m.jpg


Hardscape 2:
12824969_366c18608bc18286ad3fcb4b44f1d3ac_m.jpg


Növények ültetése:
12824971_c2486f7f2276a2e47c9468112d211ba4_m.jpg


Feltöltés után egy órával:
12824973_23a2961fa86201fa304c380fd7e06621_m.jpg


Egy mai kép, most 9 napos:
12824975_b4d9fafa5a815b32d9042b33798c2b2e_m.jpg


Az aki már átesett egy nyíráson, a stem növények ugyanis hihetetlen gyorsan nőnek, de hosszútávon is szeretném megtartani őket, remélem nem unom meg az állandó nyesegetést :lol:
Fonálalga minimálisan megjelent, de nem zavaró, remélem a jövőben is elkerül, mert igyekeztem minél több növénnyel indítani :)
Az élőlények 1 hét után kerültek be, de csak azért, mert már régóta járt a szűrő a korábbi aksiban, ezért bátorkodtam betenni őket.
 
Gondolomn a nagy fekete kő a lesúlyozás miatt van még bent. Viszont a kis kavicsok valahogy nagyon elütnek a Seiryu-tól. A többi pöpec :thumbup:
 
Szia dekalabdaoo!

A fákról a régi könyvekben is azt írták, hogy ha víz alól szedjük alaposan be kell tekerni valamivel, nedvesen tartani, mert
kiszáradás után már lehet hogy nem fog többé lent maradni!
Az apró kavicsokat gondolom csak elválasztási céllal raktad be!
Ezeket leszámítva nekem tetszik!
 
Nálam előbb-utóbb mindig lent maradtak a fák, bár volt amelyikkel 4-5 hetet kellett izmozni...
A színek összhangját egyelőre nem igazán érzem, de biztosan teljesen más lesz a hatás, ha az aki eléri az általad eltervezett állapotot. Kíváncsian várom, hajrá! ;)
 
A vörös/fekete kő csak súlyozásra van, amint lehet, kiveszem. A kavicsokat pedig próbaképp raktam be, de lehet nem volt jó ötlet, majd látjuk ;)
 
Ez szerintem egy nagyon ígéretes akvárium. :thumbup: A kövek elrendezése kifejezetten profi, a kavicsok helyett szerintem tegyél elválasztásnak mohát vagy Anudias nanát/nana petitet kavicsokra kötözve. A fekete súlyozó kő ha kikerül nagyon üres lesz szerintem a bal oldal. Oda még kéne ág. A középső kőből "kiálló" ágat nem tudod egy kicsit jobbra tenni, és balra dönteni jobban, hogy az aki átlóját közelítse?

A képekből nézve az ismeretlen stem növényed szerintem vagy cabomba caroliniana, vagy egy limnophila féle, talán a sessiliflora :ugeek:
 
Nagyon régen írtam már az akváriumról, aminek fő oka, hogy titkolóztam egy kicsit a HAC miatt, de úgy érzem, nem kellett volna, mert nem érte el legjobb formáját még, és némi fonal algával is küzdök, de kíváncsi vagyok a zsűri véleményére, ezért be fogom küldeni :)
Azért álljon itt egy kép, csak a hangulat fokozása miatt, ugyanis tudom, mindenkinek az kell :lol:

13751879_60c2cc73538e13d2924916effae1b066_m.jpg
 
Nagyon jó kis hangulat fotó!!! :thumbup:
Kíváncsi vagyok a képekre, idáig nagyon bizalom gerjesztőek!! ;) :thumbup:
 
Nagyon hangulatos kép egy szép kis akiról! Grat!

Már nagyon várom hogy túl legyünk a HAC-n és láthassuk ezeket a kis gyöngyszemeket!
 
Köszönöm srácok, de közelebbről megnézve egész más képek kapunk :p
Egyébként ma készítettem el a versenyfotókat, hát mit mondjak, lehettek volna jobbak is, de nem panaszkodom, a lényeg úgyis látszik :)

off kérdés: az mennyire baj, ha a kép nem éri el a 1024*768-as felbontást? Ugyanis a kép mérete 1183 x 585, de az aki paraméterei is hasonló arányúak, szóval így jó szerintem, de ha nagy baj, akkor csinálok nagyobbat...
 
Hac 48. hely, amit sajnos teljesen korrektnek érzek, hiszem nem sikerült leküzdeni az algát a kép készítéséig, viszont legalább rájöttem addigra, hogy az állandó co2 ingadozás a felelős, így azóta jelentős mértékben javultak, fonalalga alig van, az ecset pedig szépen szívódik fel! Ha teljesen rendeződik az akvárium, akkor csinálok képet róla, addig is itt a versenyfotó :)
14045267_3543ec51c1b90cff38c828a9c15c0f46_m.jpg
 
Azért gratu! :clap: Jó kis aki ez pedig. Tetszik ahogy felosztottad a tetret.
 
Sziasztok!
Szerencsére az akvárium szépen fejlődik, az alga lassan tényleg eltűnik, addig is néhány közeli kép a növényekről, és a lakókról :)

Rotala és microsorium kombó
14082551_33b9d9b0b36f6a696bb93eb7487a929b_l.jpg



a rasbora csapat egy része
14082581_6e627e82fc262bd161400758ba8d78db_l.jpg


szorgos kis red cherry
14082587_1eb02e46046144da7e7956dd84443bac_l.jpg


végül az akvárium bal oldala, tudom, van még néhol ecset alga, de holnap vízcsere, nyírás, takarítás :)
14082577_6cb3ea6c13b6ba3014163fbc926f386b_l.jpg
 
De jó látni ezt a rengeteg bubit! :thumbup:
Már sokkal jobban néz ki, mint amivel neveztél ;)
 
Szia Zsolti!
Először is gratula a helyezéshez! - Sokkal előrébb kerültél volna, ha zsűritag vagyok... :D
Szerintem remek kis elrendezést sikerül összeraknod. Eddigi hallgatásom történetéről majd máshol, most viszont egy "szakmai" :) kérdés: Mit változtattál konkrétan, hogy így takarodik az alga? Tudom, hogy a CO2 eloszlást, de hogyan? Mi volt a baj?

...középfasor ;) -csak hogy képbe kerülj! :lol:
 
Back
Oldal tetejére