• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Island of The Furcatas

nelo1

Nézelődő
Egy hideg téli délután láttam először élőben atti76 barátom akiját, egyből rabul ejtett az üde zöld sziget.
Eldöntöttem, szeretnék én is egy növényes akváriumot. Ennek lassan 2 éve. Akkor még a 14 db diszkoszhal lakta a 650 literes akváriumomat.
Idén januárban kezdetét vette a projekt. Először a hardscape elemeit szereztem be, majd a világítást. Nyár elején aztán meglett az opti aki, majd elkészült a szekrény is.
3 hete aztán belevágtunk Attival a berendezésbe.
Az eredményt alant láthatjátok.
Ezúton is köszi a sok-sok segítséget atti76 barátomnak!!!!!!


Először a technikai adatok:


Akvárium

- méret: 90 x 45 x 45 cm, bruttó 182 liter

10 mm-es opti white üveg.


Technika

I. Szűrés:

Eheim Professional 3 2080
- teljesítmény: 1700 l/h
- szűrőanyagok: Sera Siporax, Eheim SubstratPro

Eheim 2036 Ecco Pro 300
- teljesítmény: 750 l/h
- szűrőanyagok: Sera Siporax, Eheim SubstratPro


II. Világítás:

4x39 W ATI (6500 K)

III. CO2 rendszer:

- palack: Linde 10 kg
- reduktor: Papillon
- mágnesszelep: Aqua Medic
- CO2 reaktor: Levi85-féle DIY
- visszafolyás gátló szelep: ADA
- CO2 cső: 2 m GreenWorks cső
- Papillon buborékszámláló
- Drop Checker

IV. Hőmérséklet szabályozás:

- Fűtés: Sera 300 W, jelenleg nem használom
- Hűtés: klimatizált szoba

V. Szellőztetés:

Sera légpumpa


Hardscape

Aljzat:
- Tropica táptalaj
- ADA Africana általános növénytalaj
- dekorhomok: ADA Sarawak Sand
- aljzat baktériumkultúra: ADA Bacter Ball, Penac W, Penac P, aktívszén, Siporax

Dekoráció:
- Kövek: ADA Dragon kő
- Fa: Red Moor

Tápozás:

- Makro (porból) N-dee-féle receptúra alapján, Mikro TPN/Fitohorm
- Vízcsere: kezdetben heti 2-3x50 %, 2/3 RO vízzel


Növények:

- Anubias barteri var. Nana
- Bolbitis heudelotii
- Echinodorus tenellus
- Eleocharis parvula
- Ludwigia arcuata
- Microsorum pteropus „Needle leaves”
- Myriophyllum mattogrossense.
- Proserpinaca palustris cuba.
- Staurogyne spec.
.
A növényekért köszönet V. Gábornak!!!

Képek:


A LÁMPA :lol: :mrgreen:

6358228225_665526dc27_z.jpg


Helyén az aki

6358232463_6ea1e624f5_z.jpg


Bacter Ball őrlés

6358233187_af4a97a8c8_z.jpg


Adalékok beszórása:

6358233759_6d298a3ba2_z.jpg


Szórom-szórom...

6358234431_2915f7b359_z.jpg


Advertisement-face :cool:

6358236107_7f07c5279b_z.jpg


Mondom, hogy kell még....

6358236599_4c6f8bc46f_z.jpg


Hogy is volt múlt héten...?

6358234855_310fd5a61f_z.jpg


Gazok, kövek, burkolat

6358237129_f70d93395d_z.jpg


Oldalról

6358239281_c2f4e01309_z.jpg


spritzen

6358238561_f8240af502_z.jpg


Homokozós

6358237675_796c2759e9_z.jpg


Csipeszelős

6358229463_05aac70d4b_z.jpg


6358230607_80baf59224_z.jpg


És a végeredmény

6358235499_8428f43264_z.jpg



ja, bocsi... :)

6358231771_d3623abf94_z.jpg



Az persze lemaradt az archiválásnál, amikor hajnal 2-re végezvén, vízfeltöltés közben az utolsó pár centinél a fák fogták magukat, és- ledobva a lesúlyozó köveket- mind feljöttek. Természetesen hoztak magukkal pár növényt is... :twisted:
Úgyhogy reggel 4:30-ra kész is volt az új setup...

A növényeknél idő közben módosítás/bővítés is volt. A középső Microsorum pt. Narrow kikerült, és az egyik garnélás akiból bekerült egy - talán- "Needle leaves" válfaja.

Atti mondta, hogy a fa még igazítva lesz, amint ki lehet szedni a lesúlyozó köveket.

Köszi, hogy benéztél.
 
Wow, igazán mutatós lett! Kérjük az up to date képeket a leváltott Microsorummal, és gondolom most már a furkátákat is beköltöztetted ;)
 
Örülök, hogy tetszik nektek!
Igen Vik, ezúton is köszönet neked, hiszen februárban te segítettél a talaj és a fák válogatásában!!!!!
A furcaták még nem kerültek az akiba, a jelenlegi lakók: 10 db amanó, 5 db oto és 1 wf anci, akit moonwalker barátomnak köszönhetek!

Kellemes hétvégét nektek!
 
Tetszik az akva! :thumbup:
Ahogy nézem a képeket, ezen többet melózott Ati, mint a sajátján... :D

(Talán csak a jobb oldali Red Moor ág lett kicsit túl egyenes.)
 
Nigro said:
(Talán csak a jobb oldali Red Moor ág lett kicsit túl egyenes.)

Jól látod. 3 db fát adott Vik Ferinek, ez lett ebből a 3-ból a legjobb elrendezés.
Majd később mohával és a stemekkel elvesszük az "élét".
 
Most olvastam csak a fás horror sztorit. Kemény lehetett :shock:

Én is parázok, hogy feljönnek a fák a pár hete indított akiból. Most még nem is merem mozgatni. :p

Homokot kimostátok, vagy zutty egyből bele? Azért kérdezem, mert nagyon szép tiszta az aki. :thumbup:
Mindenesetre gratu az építőknek. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Most olvastam csak a fás horror sztorit. Kemény lehetett :shock:

Szerinted? Még jó, hogy hulla voltam, különben kiengedtük volna az akit az ablakon.... :lol:

viktorlantos said:
Én is parázok, hogy feljönnek a fák a pár hete indított akiból. Most még nem is merem mozgatni. :p

A vékonyabbak hamarabb lent maradnak. Ezeknek (Feri akijában) kell kb. 4-5 hét. Az akimnál kb. min. 6 hét kellett, hogy mind lent maradjon.

viktorlantos said:
Homokot kimostátok, vagy zutty egyből bele? Azért kérdezem, mert nagyon szép tiszta az aki. :thumbup:
Mindenesetre gratu az építőknek. :thumbup:

Köszönjük!
Feri állította, hogy nem kell kimosni. Próbaképpen egy fél liternyit odaadtam, hogy nézze meg milyen lesz mosogatás közben. Kb. olyan brutálisan színez, mintha a tüzépről hoztuk volna....
De NO PARA, mosás nélkül tettük be végül, és szépen letisztult. Betöltés után nem nagyon kell csapatni vízzel, kb. ennyi. Azt hittem, hogy rostos őszilé lesz az akiban, de semmi komoly. Ami szín volt, az inkább az Africana-ból jött a bolygatás miatt.
 
Szerencsére a héten volt lehetőségem nekem is élőben látni ezt a gyönyörűséget ,de valami hihetetlen! Grat Feri ! Még meg kell párszor nézem élőben :) Illetve atinak is egy nagy taps jár! :)
 
A múlt hét pénteken meg lett nyírva az aki.
Kis változtatás is történt. Kikerült a dekorhomok, az előtérbe is talaj került. Kb. 3 hetes a parvula, még nem dúsult be.

Kattints a képekre a nagyobb mérethez.

Nyírás előtt:





Nyírás után:









Új lakók:




Kövek még lesznek betéve, illetve a bolbitis nem lett megnyírva.
Mata nyírás után volt, úgyhogy bocsi a koszos üvegért.
 
Ez nagyon jó,ez lett a kedvencem most itt a fórumon,szerintem nagyon természetes.Nekem a nyírás előtti állapot iszonyatosan tesztett! :thumbup:
Egy apró,de tényleg apró kritikát azért megfogalmaznék:Nekem a jobboldali fa túlságosan mesterséges mert el van vágva,de ez legyen a legnagyobb gond... ;)
 
Elsőre amikor megnéztem az első képet akkor azt hittem hogy csak belinkeltél egy ADA akváriumot, aztán görgettem tovább és fény derült az akira!! Nagyon baba a nyírás előtti állapot, így ahogy elnézem mehetett volna egy hasonló de kisebb ág is a bal oldalra, igazi nature aquarium lett!! Gratu. :thumbup:
 
Norman said:
Egy apró,de tényleg apró kritikát azért megfogalmaznék:Nekem a jobboldali fa túlságosan mesterséges mert el van vágva,de ez legyen a legnagyobb gond... ;)

Moházva lesz az aki 1-2 héten belül, amint engedi az időjárás ;)
 
atti76 said:
Norman said:
Egy apró,de tényleg apró kritikát azért megfogalmaznék:Nekem a jobboldali fa túlságosan mesterséges mert el van vágva,de ez legyen a legnagyobb gond... ;)

Moházva lesz az aki 1-2 héten belül, amint engedi az időjárás ;)

Arra kíváncsi vagyok,mert így is állat.
 
A kövek nem fogták meg az Africanat ? Gondolom azért lett kivéve a dekor homok :) Nagyon gratulálok nagyon pofás most már tényleg el kellene mennem hozzád ismét :) Majd nekem is kellene raknom fel képet mert változtak nálam is a dolgok :)
 
Back
Oldal tetejére