• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mizube 37 literben

A lámpa két oldala másfajta világítást ad? A jobb oldal "hideg" a bal pedig "meleg". Vagy csak a fényképen?

Szia. Igen jól látod. Ez egy kísérleti jellegű megoldás, elég barkács is a dolog, mert a véglegeshez le kell tesztelnem, hogy ez valóban jó megoldás lesz-e. A két lámpának csupán látványban voltam kíváncsi a színhőmérsékletére, de már mikor megcsináltam, és a száraz hardscape-re eresztettem a fényt, akkor láttam, hogy a két hidegfehér lesz a nyerő, vagy legalábbis a nekem tetsző.

Többet erről itt találsz: DIY LED reflektoros világítás | Magyar Akvakertész Fórum
 
Szia. Igen jól látod. Ez egy kísérleti jellegű megoldás, elég barkács is a dolog, mert a véglegeshez le kell tesztelnem, hogy ez valóban jó megoldás lesz-e. A két lámpának csupán látványban voltam kíváncsi a színhőmérsékletére, de már mikor megcsináltam, és a száraz hardscape-re eresztettem a fényt, akkor láttam, hogy a két hidegfehér lesz a nyerő, vagy legalábbis a nekem tetsző.

Többet erről itt találsz: DIY LED reflektoros világítás | Magyar Akvakertész Fórum

Bocsi, már látom, hogy írtad. :D Amugy tényleg a hideg a nyerő, a másik nagyon sárgás szerintem.
 
De a kettő ilyen jellegű kombinációja igencsak furcsán hat! :D
Nincs még képed,amin már egyforma a világítás?
 
De a kettő ilyen jellegű kombinációja igencsak furcsán hat! :D
Nincs még képed,amin már egyforma a világítás?

Nincs mivel elsőre csak kettőt rendeltem, egy meleg és egy hidegfehéret. Ha minden igaz akkor ma jön a másik hidegfehér. A meleget meg eladom. :) Biztos h furcsa, nem vagyunk ehhez hozzászokva. Nagy a kontraszt. :)
 
Nincs mivel elsőre csak kettőt rendeltem, egy meleg és egy hidegfehéret. Ha minden igaz akkor ma jön a másik hidegfehér. A meleget meg eladom. :) Biztos h furcsa, nem vagyunk ehhez hozzászokva. Nagy a kontraszt. :)
Ha nem határolódnának el ennyire egymástól,talán még nem is lenne ennyire kontrasztos,nem ütne el!
 
Még egy próbát megérne úgy, hogy 3X10 Watt, középen a melegfehér. Talán összekeveredne a szín és nem lenne átmenet sem. Ráadásul akkor kevésbé kéne hajtani őket.

A Blyxa valahogy tényleg nem a legjobb ott a sarokban. Lehet úgy jobban mutatna, ha középen a fa mögül kandikálna ki mindkét irányban, de lehet tévedek.
A többi baba lett(y)
 
Még egy próbát megérne úgy, hogy 3X10 Watt, középen a melegfehér. Talán összekeveredne a szín és nem lenne átmenet sem. Ráadásul akkor kevésbé kéne hajtani őket.

A Blyxa valahogy tényleg nem a legjobb ott a sarokban. Lehet úgy jobban mutatna, ha középen a fa mögül kandikálna ki mindkét irányban, de lehet tévedek.
A többi baba lett(y)

Szerintem sok lenne a 30W leddel. Ezeket a reflektorokat a 100W-os halogén refik helyett ajánlják. A meglátásom szerint reálisan egy ilyen 10W-os kb egy 50-60W-ot helyettesíthet. 900és1000 lumen közötti a fényáram. Sztem a három nagyon sok lenne. Ez csak nettó 30liter.
Vagy rosszul gondolom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szerintem sok lenne a 30W leddel. Ezeket a reflektorokat a 100W-os halogén refik helyett ajánlják. A meglátásom szerint reálisan egy ilyen 10W-os kb egy 50-60W-ot helyettesíthet. 900és1000 lumen közötti a fényáram. Sztem a három nagyon sok lenne. Ez csak nettó 30liter.
Vagy rosszul gondolom?
Sok lenne, de ezért írtam, hogy kevesebb árammal kellene hajtani őket. Úgy, hogy a 3 adja ki a 20 wattot. Persze ez vezérlés kérdése, de ha lehet akkor megéri, mert sokkal hosszabb lesz az élettartam.
 
Sok lenne, de ezért írtam, hogy kevesebb árammal kellene hajtani őket. Úgy, hogy a 3 adja ki a 20 wattot. Persze ez vezérlés kérdése, de ha lehet akkor megéri, mert sokkal hosszabb lesz az élettartam.

Ha annak az 50000 órának csak a felet tudja amit ráhazudnak akkor is jó lesz vagy 8 évig :):) amúgy nem tudom mondtam-Endre szinte semmit nem melegszik...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Aktuális állapot

7ugude6y.jpg


Mint látható az elatine kb 10kis tő szintjén maradt meg... :(
 
Sziasztok,

szóval az elatine kipurcant, valahol itt tartottunk. A helyzet az, hogy valahogy a parvula mini sem az igazi. Lehet türelmetlen vagyok, de az is már több mint 1 hónapja benn van. Időközben kicseréltem a melegfehér LED refit, hidegfehérre. Jót tett a színképnek, tetszik nagyon most. Ami brutálisan nagyot nőtt, sőt virágzik az a Blyxa Japonica, a Fissidens, és a Stauro. Szépen nődögélnek. Minimális ecsetalga a kövek élesebb csipkéin megjelent, és némi pontalga is. De a növényeken nincs semmi, csak a köveket szeretik ezek... :)

13%2520-%25201.jpg


A kép csak telefonnal készült, ha majd a Blyxa minden virága feljött akkor fotózok egyet technika nélkül rendes géppel... :)
 
Sziasztok, gondoltam tolok egy update-et, hogy most hogy állok.

Szóval az akvárium mostmár jóideje megy, lassan kezdem azt látni, hogy beáll. A Stauro, a Blyxa és a Fissidens nagyom jól érzik magukat, sajnos a kövek csipkéin megjelent egy kis ecsetalga. Ezt leszámítva nincs okom panaszra. Heti 1 vízcserét csinálok, illetve inkább 5-6 naponta történik meg. A Parvula nem nagyon érzi jól magát, persze a rákok sem könnyítik meg a megerősödést, hiszen eléggé hatékonyan ássák ki a kis szálakat. :)

DSC03291.jpg


A Blyxa Japonica nagyon nagyon jól érzi magát, tíz felett jár már a hozott virágok száma, Azt kicsit sajnálom, hogy az "ígért" 12-15cm-es szálhosszúság helyett, inkább a 20 és afeletti méret a reális, így kicsit már a vízen is úszik a szálak egy része.

Itt éppen bimbót bujtat ki:
DSC03240.jpg


Aztán szépen ki is nyílt:
DSC03236.jpg
 
Szia Attila!

Blyxa Japonica nagyon nagyon jól érzi magát, tíz felett jár már a hozott virágok száma, Azt kicsit sajnálom, hogy az "ígért" 12-15cm-es szálhosszúság helyett, inkább a 20 és afeletti méret a reális, így kicsit már a vízen is úszik a szálak egy része.
Lehet hogy B. aubertii (30-40cm).
Jók a virág fotók!

A.ttila
 
Nagyon szép ez a virág, jól sikerült a fotó is. Az akva is rendben van, külön tetszik a fissi bokrod. Szép látvány​
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére