• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mizube 37 literben

attilaszu

Kertész szaki
Sziasztok,

Hosszú idő, és 2x112 liter lowtech után úgy gondoltam, hogy profilt váltok, és legyen inkább kisebb, de hightech, és ugye a problémás számomra leginkább a két akvárium időigényessége volt.

Itt már a bútornál ecseteltem, az új projekt eljövetelét, de nyilván akartam neki egy naplót nyitni, hogy később lássam mit miért, hogyan vagy mit rontottam el...

Ami adott:
Wave Box 45 nano akvárium
ADA Amazonia talaj
Ismeretlen eredetű fa :) (előző akváriumból)
Ohko kő (előző akváriumból)
2Kg CO2 palack
GW CO2 reduktor és mágnesszelep
GW CO2 Atomizer amíg el nem szánom magam egy külső reaktorra
GW lily pipe
GA drop checker
ADA CO2 visszafolyásgátló
Osmotech RO
DIY bútor
ATMAN 3338 külső szűrő
3X10W LED reflektor (2X6000K + 1X3500K) sajnos még nem érkezett meg :(

Szűrés (összesen 7,5 liter szűrőanyag lentről felfelé haladva):
Vödör alján biolabdák
Alsó kosár: Gyári szivacs + kerámiagyűrűk
Középső kosár: Eheim substrat pro
Felső kosár: Eheim substrat pro + 2x100ml Seachem Purigen
Perlonvatta

Következő postban előkerül a scape.

Köszönet a GA-s srácoknak a segítségért!!!
 
Nos mivel a dekor egy része a régi akváriumból jön, ezért szükség volt arra, hogy kellően kiírtsak belőle minden élő organizmust, nehogy bedurrantsa a vizemet, egy meglévő algakultúra.
Ezért én magam is elkészítettem A kőlevest:)
IMG_0495.JPG


A kifőzés után nekikezdtem a takarításnak egy kefével, de mitnemondjak eléggé hatástalan volt. Ez a mocsok pontalga nagyon agresszív cucc, ezért elővettem a jóöreg drótkefét, és annak ellenére, hogy elég porózus ez a kő, nagyon könnyen sikerült leszednem vele. Ezután szépen félretettem száradni őket.
 
A mai nap átjött Jani barátom és nekiálltunk a scape kialakításának, A Dragon köveket kisebb darabokra szedtem szét, mert a méret ami a 112 literbe csinos volt, az ide igencsak sok lett volna. Az egyik, általam ismeretlen fa formája nagyon megkapó volt, így azt mint egy hangsúlyos elemet eltettünk a jobb hátsó traktusba pár kővel az előterébe. Majd még a bal oldalra egy nagyobb követ is betettünk, amolyan ellenpontnak. Ezt kint az asztalon összerakva kb ezt kaptuk. Megmondom őszintén nem agyaltunk rajta olyan sokat, mert ez elsőre is eléggé megtetszett:
IMG_1240.JPG


Miután ez megvolt, elkezdtük feltölteni aljzattal az akváriumot, majd elhelyeztük a minta alapján a fát, köveket, kicsit hátul még rátöltöttünk, és kb ez lett a végeredmény:
photo.JPG


A fotó telefonnal készült de a végeredmény azért kivehető. Kinek mi a véleménye? Jöhetnek a vélemények, a scape-el kapcsolatban.
A következőben ismertetem, hogy milyen növények kerültek kiválasztásra.
 
A növények kiválasztásánál egy nagyon fontos dolog lebegett a szemem előtt. Mégpedig az, hogy bírniuk kell az időszakosan kialakuló akár 28-30 fokos akváriumhőmérsékletet, amit a nyár bizonyos időszakai hoznak magukkal.

Előtérbe kerülne az Elatine hydropiper aztán a kövek tövébe szeretnék rakni Staurogyne repens-t, háttérbe, pedig minél dúsabban kerülne beültetésre a Blyxa Japonica. A fára pedig felkötöznék ragasztanék, a kiálló ágra Riccardia chamedryfolia. A flow az akvárium bal előteréből fog indulni, és a jobb háttérnél lesz a beszívóága.

Az élővilág további részét jelenleg is meglévő 7-8 Amano garnéla fogja adni, és a legszebb RC-k amik a mostani akváriumomban vannak. Ők persze csak jóval később kb 3. hónapban kerülnének bele, ugyancsak ekkor költöznek a még nem meglévő Boraras brigittae-k.

Hát most kb ennyi.

Akinek van javaslata növényekre amik a fenti szempontoknak megfelelnek, tehát hőtűrés, azt szívesen fogadom!
 
Érdekes, hogy élőben a kövek mennyivel hangsúlyosabbak mint
a képen.
Sebaj, majd a növények segíteni fognak ezen :).

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Ja, és nem másoltuk pontosan a fenti képet, mert Andinak nem tetszett... Azért szerintem ígéretes ;-)!

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Az első, felülnézeti kép alapján azt hittem nagyobbak a kövek. Attól félek, hogy nagyon el fognak tűnni a növények között. Nincsenek nagyobb köveid?
Vagy szándékosan nem akarsz nekik nagy hangsúlyt adni?
Amúgy nem rossz elrendezés(y)
Gratu a DIY szekrényhez;)
 
Ahogy látjátok a növények elég kicsik a Stauro folyamatosan visszatetszést igényel majd de azt kifejezetten alacsonyan akarom majd tartani. Az egyetlen magasabb dolog az a Blyxa lesz. Van nagyobb kő is amúgy, de a fa az amit hangsúlyosan akarom. A kő csak kiegészítés.
Köszi az észrevételeket!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jó kezdet, kíváncsi vagyok mennyire fog beválni a LED világítás. Arról lehetne tudni valami pontosabbat? :)
 
Jó kezdet, kíváncsi vagyok mennyire fog beválni a LED világítás. Arról lehetne tudni valami pontosabbat? :)
Hát elvileg nem nagyon szabadna lenni vele semmi problémának. :)
2 ilyen: 10W 900LM LED Spotlight Flood Wash Light Lamp Bulb Cool White 12V 85V 265V New
1 ilyen: 10W LED Warm White High Power Outdoor 140º Flood Wash Wall Light Lamp Bulb 12V

ami a fényt fogja adni, szóval nem egy költséges móka. :) Ha beválik, akkor csinálok neki egy armatúrát. Én is kíváncsian várom, jó lenne ha már megjönne...
 
Ma megtörtént a rendszer élesztése, növények telepítése. A Riccardia helyett Fissidens került a fára, ennyi változás történt.

Az elatine-ből 5 dobozzal vettem, de gyakorlatilag egy és még egy kicsi megmaradt. Ha valakinek kell akkor eladó. ;)
A növények szétválogatása után elkezdtem az ültetést. A szetválogatásban Jani segített és Mazsi:
zamu7yzy.jpg


Az ültetést a menyasszonyom és én felváltva csináltuk:
4ezumuja.jpg


segyzave.jpg


Félidőben:
eremy3u3.jpg


Kicsivel később kicsivel több vízzel, már a Blyxa is bent van:
e7agu5e4.jpg


Aztán a feltöltés befejeztével nekiálltam a szűrőt át tenni, a CO2-t, stb:
ebygy4u3.jpg




Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ilyen segítséggel könnyű :D Ezúton is üzenem Janinak, hogy a saját aksiját kapja rendbe, aztán készítsen róla képet izibe! :D
Nekem a blyxa kicsit idegenül hat, egy full minimal iwagumi lehet jobban ütne.
 
Ilyen segítséggel könnyű :D Ezúton is üzenem Janinak, hogy a saját aksiját kapja rendbe, aztán készítsen róla képet izibe! :D
Nekem a blyxa kicsit idegenül hat, egy full minimal iwagumi lehet jobban ütne.

Majd folytatom, de most a rendszer nem enged feltölteni több képet... Szóval majd holnap. A Blyxa ha bedúsul szerintem jó lesz :), de meglátjuk majd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A tesztlámpa is felkerült:
2ebapu4u.jpg


Majd a co2rendszer is fel lett élesztve:
2evyzy3u.jpg


A szekrény most még kissé rendetlen, de majd hamarosan beáll az elrendezés itt is:
da9aza5e.jpg


Hamarosan jelentkezem a növények fejlődésével kapcsolatban. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ilyen segítséggel könnyű :D Ezúton is üzenem Janinak, hogy a saját aksiját kapja rendbe, aztán készítsen róla képet izibe! :D
Nekem a blyxa kicsit idegenül hat, egy full minimal iwagumi lehet jobban ütne.

Na de stevo!Ha fa is van benne,akkor hogy lenne már iwagumi? :D
A blyxaval szerintem nincs baj,csak nagyon be van parancsolva a sarokba!Valami rosszat csinált és beállítottad? :D
Faja nagyon a szekrény,de valami polcot tervezhettél volna bele,hogy legyen egy kis helyed,vagy azt sikerült máshogy megoldani?
Kíváncsi vagyok,hogy mi lesz az elatine gyepből,hajrá!
Ja és nagyon kegyetlen a macskád tekintete,mindig így néz? :D
 
Na de stevo!Ha fa is van benne,akkor hogy lenne már iwagumi? :D
A blyxaval szerintem nincs baj,csak nagyon be van parancsolva a sarokba!Valami rosszat csinált és beállítottad? :D
Faja nagyon a szekrény,de valami polcot tervezhettél volna bele,hogy legyen egy kis helyed,vagy azt sikerült máshogy megoldani?
Kíváncsi vagyok,hogy mi lesz az elatine gyepből,hajrá!
Ja és nagyon kegyetlen a macskád tekintete,mindig így néz? :D

A cica egy tündér, csak épp nagyon nézett valamit amikor ciccegtem neki, hogy forduljon már meg :D

Nem tett semmi rosszat, igazából úgy gondoltam, hogy majd ha sokasodik, akkor onnan jöhet előrefelé. És ha nem oda tettem volna most akkor utána már macerásabb lett volna odaültetni. Legalábbis most így gondolom. :)

A szekrény felső részébe fognak kerülni még polcok, számszerint 2, kb 15 cm széles, és oda fognak kerülni a napi szükséges cuccok, csak még nem vágattam le... :)
 
A lámpa két oldala másfajta világítást ad? A jobb oldal "hideg" a bal pedig "meleg". Vagy csak a fényképen?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére