• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Nem néztem a lámpákat,mert csak most tudtam meg,hogy Low light tech ez a típus.....
Ha lehet cserélni,akkor nem biztos,hogy olcsóságra mennék,hanem inkább a minőségre,de az alap növényekre talán elég lesz...
 
20 literes (36x22x26) garnélás akvárium fölé van egy Cosmos Zen Artist 20W lámpám, gyári égővel. Növények: Buce, Anubias Nana Bonsai, Weeping moha. Ültetve semmi.
Tervezett tápozás (visszafogottan) Profito+Carbo. CO2 nem lesz. Napi 7-8 órával soknak érzem a világítást. Használjam a jelenlegit kevesebb idővel (4-5 óra) vagy vegyek bele egy 13 W-os gyári égőt?
A kisebb égővel már mehet a napi 7-8 óra szerintem. Véleményetek?

Valaki esetleg erre?
 
Sziasztok! 30l-es kocka nanoba 30x30x35, citromsavas co mellé elég volna 23w kompakt fénycső fény 6500k? Mert e27 foglalattal nem igen van erősebb ami el is érhető könnyebben.
 
Sziasztok! 30l-es kocka nanoba 30x30x35, citromsavas co mellé elég volna 23w kompakt fénycső fény 6500k? Mert e27 foglalattal nem igen van erősebb ami el is érhető könnyebben.
Bőven van durvább, ami könnyen elérhető (3000 lm). Hosszabb élettartam, ugyanekkora fogyasztás, cserébe nagyobb méret (8x16 cm). LLK24WE27CW - Körte led
 
Bőven van durvább, ami könnyen elérhető (3000 lm). Hosszabb élettartam, ugyanekkora fogyasztás, cserébe nagyobb méret (8x16 cm). LLK24WE27CW
Szia! erre a cikkszámra nem nagyon találok semmit :/ ez ledes fényforrás lenne?
megvan, az nem gond hogy csak 6000K?
 
Én szintén hasonló méretben vagyok gondolkodóban a világítás terén.
30x30x30-as akva fölött mennyi lumen értéket lenne érdemes megcélozni?
(Tropica-s 95g-os CO2 megy.)
 
Nem akarok LED-ezni, bár szerintem a 60lm ugyanúgy 60lm fénycsőnél is...
És a nagy akváknál 60lm/liter nem igazán érvényes kis akvákra.
 
Hali
Tegnap találtam egy Fluval Edge nevű akváriumot,kétfajta van,az egyik 2x10wattos lámpával ,a másik verziója ami 21 ledes +3kékfény led....23literes ha jól tudom...
Ez a led lámpa vajon elég lenne növényekre?
Azt tudom,hogy csak középtájon van fény,de a jobb-bal oldalra nem ér semmi fény....
 
Hali
Tegnap találtam egy Fluval Edge nevű akváriumot,kétfajta van,az egyik 2x10wattos lámpával ,a másik verziója ami 21 ledes +3kékfény led....23literes ha jól tudom...
Ez a led lámpa vajon elég lenne növényekre?
Azt tudom,hogy csak középtájon van fény,de a jobb-bal oldalra nem ér semmi fény....

Szia!

Ha jól látom olyan 40 ért mennek ezek a szettek, igazából nem ír semmit csak azt hogy

"akvárium tetején elhelyezkedő egy LED csík hihetetlen élénk, tökéletes megvilágítást biztosít, valamint az armatúra hátsó részében elhelyezett Fluval 3 lépcsős (mechanikai, kémiai és biológiai szűrés) akváriumszűrő kiváló vízszűrést biztosat."

Szerintem drága és semmit nem ér növényezésre.

Én inkább vennék egy Ga nano akváriumot 5 ért ha ilyen kicsiben gondolkodsz és egy használt külső szűrőt pl eheim 2213 (10ért) + kijönne egy korrekt világítás is még. Mondjuk egy odyssea kompakt 13 ért így még mindig lenne pénzed egyéb nyalánkságokra
 
Általában csak szetett szoktam venni,nem szeretem a nyított akváriumokat,amugy ja én is úgy gondolom ,hogy ez nem elég semmire...
kösz a választ
 
Azon gondolkoztam,hogy a juwel vio 40 e akváriumomat ,ha lehet akkor Feltunningolom valami erős lámpával,de nem tudom mi lenne jó és hogyan tudom megoldani,amélkül,hogy le kellene szedni a fedő részét....
 
Hali
Tegnap találtam egy Fluval Edge nevű akváriumot,kétfajta van,az egyik 2x10wattos lámpával ,a másik verziója ami 21 ledes +3kékfény led....23literes ha jól tudom...
Ez a led lámpa vajon elég lenne növényekre?
Azt tudom,hogy csak középtájon van fény,de a jobb-bal oldalra nem ér semmi fény....
Szia! Nekem fluval accentem van. Alapvetően a fluval termékek jók de pl az enyémnél a fény max olyan növényeknek jó aminek alacsony az igénye. Vettem plusz ledsort ami meríthető vízálló. Szóval az edge az kicsi akvárium ugye? Szerintem az alacsony és közepes fényigényt kielégítheti.
 
Szia! Nekem fluval accentem van. Alapvetően a fluval termékek jók de pl az enyémnél a fény max olyan növényeknek jó aminek alacsony az igénye. Vettem plusz ledsort ami meríthető vízálló. Szóval az edge az kicsi akvárium ugye? Szerintem az alacsony és közepes fényigényt kielégítheti.
a fluval edge 23literes,de szerintem nem elég a lámpája sokra,mert középre megy csak fény...jobb és bal oldalra abszolut semmi...
 
Hali
Kinéztem egy Fluval Edge akvárium szettet,amihez lehet külön venni 42 ledes lámpát 6700Kelvin" ...23 literre ér ez bármit is? Nem tudom ,mennyire jó választás a led lámpa ha szeretnék valami piros növényt is...
 
Back
Oldal tetejére