• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen magasan van a lámpád ?

De ez 4 csöveshez jó, nekem csak kettő csöves van.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
Nincs rajta ilyen perem? felül középen.
szerk.
Na bakker tényleg nincs neki,
ellenben ha már nem garis, akkor megfúrod karikás pici csavar bele, bicikli bowden a vékony hosszúból, meg 2 kampós facsavar, hozzávaló tiplivel. A bowden állítható ha sorkapcsot(csoki) szérbontasz és felfűzöd (4kell).
 
Utoljára módosított:
Helo, odyssea dual világítást meg lehet e oldani felfüggesztèsre, ès hogyan?

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
Kicsit feljebb erről már esett szó. A Dualt gyárilag nem lehet lógatni, így a magasításra itt a fórumon alapvetően kétféle megoldást alkalmazunk:
a, Megemeled a lámpát vagy a gyári tartópálca meghajlításával vagy valamilyen egyedi megoldással pl. plexivel (https://akvakertesz.hu/threads/diy-lampa-emelese-plexibol.5241/)
b, Valamilyen huzallal (pl. biciklis bowdennel) lógatod fel, ami vagy a lámpa oldalához, vagy a tetejéhez csatlakozik.
Előbbi pl. úgy kivitelezhető, hogy a tartópálcák eredeti nyílásába csavart/kampót hajtasz be.
Utóbbit én úgy oldottam meg, hogy 2 ml-s fúróval lyukat fúrtam a lámpa tetejébe, majd a bowdent sorkapoccsal megakasztottam.
IMG_4286.JPG
Ez volt a terv:
L%25C3%25A1mpatart%25C3%25B32.jpg
Részletes leírást itt találod: https://akvakertesz.hu/threads/diy-armaturatarto-szett-jolly-kromcsoeves-rendszer-elemeibol.4413/
Utólag egy extra reflektort is barkácsoltam hozzá: https://akvakertesz.hu/threads/diy-kokany-megoldasok-topikja.2525/page-13
 
sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, nemsokára indítom az akváriumot, de a lámpa felfüggesztése már nem fog beleférni, és kedvem sincs már azzal egyenlőre barkácsolni.

az akvárium 90*45*45-os lesz és 4*39w os quad lesz felette

mivel sokszor nem lehet meghajlítani a lábait :), azt szeretném kérdezni, hogy kb. hány cm-re legyen a vízfelszíntől.

köves fás akvárium lesz, co2-vel tápozással,

köszi :)
 
sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, nemsokára indítom az akváriumot, de a lámpa felfüggesztése már nem fog beleférni, és kedvem sincs már azzal egyenlőre barkácsolni.

az akvárium 90*45*45-os lesz és 4*39w os quad lesz felette

mivel sokszor nem lehet meghajlítani a lábait :), azt szeretném kérdezni, hogy kb. hány cm-re legyen a vízfelszíntől.

köves fás akvárium lesz, co2-vel tápozással,

köszi :)
Szia, nálam 30cm-rel van az Akvárium felett! De Sztem ez attól is függ mit szeretnél benne nevelni..
üdv... ;)
 
Fénycső

jah azt en is gondoltam, mert HQI re nagyon kicsi, ledre is tul egyenletes, vilagit az egesz hosszban tehat csak neon lehet. Csakhat akkor hogy oldotta meg egyszeruen, hogy nem algasodott mondjuk GSA-val. Lenyegeben erre vagyok kivancsi, hisz az egesz topic arrol van hogy 20+ cm az ajanlott(bevalt) magassag a fenycsoveknek. Ismertek vmi anyagot amibol okosodhatok e teren, mert mar igy igencsak nem ertem az egeszet. Nekem meg jo lenne vmi logikat az egeszben tanalni.
 
Nekem meg jo lenne vmi logikat az egeszben tanalni.

Nincs logika, minden akvárium más és minden világítás más. Neki ez vált be, másnak meg az, hogy 20cm teszi a lámpát. Az Odyssea lámpák is az akváriumon ülnek és mégis működnek.
 
jah azt en is gondoltam, mert HQI re nagyon kicsi, ledre is tul egyenletes, vilagit az egesz hosszban tehat csak neon lehet. Csakhat akkor hogy oldotta meg egyszeruen, hogy nem algasodott mondjuk GSA-val. Lenyegeben erre vagyok kivancsi, hisz az egesz topic arrol van hogy 20+ cm az ajanlott(bevalt) magassag a fenycsoveknek. Ismertek vmi anyagot amibol okosodhatok e teren, mert mar igy igencsak nem ertem az egeszet. Nekem meg jo lenne vmi logikat az egeszben tanalni.
Nekem gyári Juwel szettem van, ott a fénycsövek a vízfelszíntől kb 4-5 cm-re vannak, zárt tetőben. Alga semmi, az akvárium 50 cm magas, tetővel együtt 55 cm.
 
Nekem gyári Juwel szettem van, ott a fénycsövek a vízfelszíntől kb 4-5 cm-re vannak, zárt tetőben. Alga semmi, az akvárium 50 cm magas, tetővel együtt 55 cm.
100%-ig igaz amit @Beni ír, Juwel 400as szettet építettem be a munkahelyemen, a kezdeti szokványos barna algán kívül semmi nincs, és 5 cmre van a fénycső a víztől.
 
Sziasztok,

szeretném a világításom magasságát állítani, de nem tudom milyen magasan legyen. Az akvárium méretei 60x30x40 és a lámpa Odyssea 2x24W T5 növényes csővel.
Mivel a lábai nem megfelelően voltak meghajlítva, ezért csak közvetlenül az akváriumra tudtam rárakni, viszont az alga kezd elszaporodni. A két tartó meghajlításával 10-15 cm-re állítanám a magasságot, és megnézném mi történik. Ez a magasság nem lesz túl nagy neki?

A segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok,

szeretném a világításom magasságát állítani, de nem tudom milyen magasan legyen. Az akvárium méretei 60x30x40 és a lámpa Odyssea 2x24W T5 növényes csővel.
Mivel a lábai nem megfelelően voltak meghajlítva, ezért csak közvetlenül az akváriumra tudtam rárakni, viszont az alga kezd elszaporodni. A két tartó meghajlításával 10-15 cm-re állítanám a magasságot, és megnézném mi történik. Ez a magasság nem lesz túl nagy neki?

A segítséget előre is köszönöm!
High-tech or low-tech? ;) 60x30x30 cm-es high-tech akimat még 10cm-ről is hajtottam hosszú távon a 2x24W-al nehézség nélkül. Tételezzük fel high-tech. :) Akkor 40 cm mély üvegre inkább 10 cm, vagy az alatt próbálkoznék, minimum 7 órában, és nem biztos, hogy elég lesz. (növényfüggő). Ha low-tech: akkor érzésem szerint nagyon alacsony lesz, nagy odafigyelést fog igényelni, kisebb lesz az aki türéshatára az algabumm felé vezető úton. ;)
 
High-tech or low-tech? ;) 60x30x30 cm-es high-tech akimat még 10cm-ről is hajtottam hosszú távon a 2x24W-al nehézség nélkül. Tételezzük fel high-tech. :) Akkor 40 cm mély üvegre inkább 10 cm, vagy az alatt próbálkoznék, minimum 7 órában, és nem biztos, hogy elég lesz. (növényfüggő). Ha low-tech: akkor érzésem szerint nagyon alacsony lesz, nagy odafigyelést fog igényelni, kisebb lesz az aki türéshatára az algabumm felé vezető úton. ;)

Ez teljesen mértékben low-tech akvárium.
 
Back
Oldal tetejére