• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY: Lámpa emelése plexiből

ZoleeG

Főkertész
Sziasztok!
Páran kérdezték, hogy készült a Quad világításom megemelése.
Igazából szerettem volna magasabbra emelni a pilácsot, hogy jobban szórja a fényt, de a drótjait nem volt kedvem hajtogatni ezért találtam ki ezt a megoldást.
Anyaga lista: 5mm-es plexi ,12cmx10cm (tartó), 10cmx0,1cm a "csuszka" Rozsdamentes M4-es csavar 8 db
saválló cső D6-os rádugva a csavarokra 4db,
plexibe M4-es menet fúrva, ezért stabil nagyon. Ja csavar olyan 7cm körül, ha jól emlékszem.
Amúgy stabil, simán tudom tologatni az akvárium szélén, ha szükséges. Nem írok többet, remélem beszélnek a képek.

22369453_e333c4edf9160f5ea5c8290e347e39d7_l.jpg

22369455_98fda70821c451613f48c6bc9da29a32_l.jpg

22223747_e6d25c03cbd30603c20310e7f322dd0f_xl.jpg
 
A kérdésem az lenne hogy az lehet hogy a te 90centis lámpádhoz vastagabb lyukak vannak? Mi is szeretnénk hasonlót alkotni de ugy mértük hogy maga a tartoelemek csupán 3 mm-sek.
 
A kérdésem az lenne hogy az lehet hogy a te 90centis lámpádhoz vastagabb lyukak vannak? Mi is szeretnénk hasonlót alkotni de ugy mértük hogy maga a tartoelemek csupán 3 mm-sek.
Szia!
Most mértem meg a fémtartóelemet, 3,8mm-es. Kis erőltetéssel sikerült a csavarokat beletenni a lámpa oldalába. A saválló csavar sem teljesen 4mm, menet miatt kicsit kisebb. Amúgy fontos, hogy stabilan benne maradjon a lámpatestben ne mozogjon.;)
 
Szia!
Most mértem meg a fémtartóelemet, 3,8mm-es. Kis erőltetéssel sikerült a csavarokat beletenni a lámpa oldalába. A saválló csavar sem teljesen 4mm, menet miatt kicsit kisebb. Amúgy fontos, hogy stabilan benne maradjon a lámpatestben ne mozogjon.;)
Köszi! Valamikor a napokban fogjuk csinálni, remélem sikerül hasonlóan igényesre mint a tied! Köszönjük az ihletet! :)
 
Na a tegnapi este folyamán sikerült is elkészíteni. annyi változtatás történt a te eredeti tartódhoz képest hogy nem használtunk saválló csövet, hanem egyszerűen a lámpa rajta ül az álló hosszú plexilapon. Lényegében egy 8mmes plexiről (8mm vastag akváriumonüvegen) van szó amit az akvárium találkozásánál két 4mm-es kicsi plexi lap fog közre és szoritja oda az akváriumhoz. Így a nagy plexi gyakorlatilag stabilan rajta áll az üvegen mint egy folytatása az üvegnek. Majd ma készítek pár képet és feltöltöm ide.
 
Szia!
Érdekes megoldás. A lámpa hajlított drótja könnyen lecsúszhat a plexiről, illetve a lámpa előre-hátra tologatása így nehézkes egy picit, könnyen lebillenhet. Lehet rosszul okoskodom, nehogy baj legyen belőle.
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszett ez a megoldás, ezért elhatároztam, hogy csinálok én is egyet. De nekem a lámpát is meg kell csinálnom. Alumínium profilból lesz a lámpa és 7020 led szalag lesz benne két méter. Az akvárium mérete 100x30x40. A kérdésem az lenn, hogy a tíz centi emelés az akvárium felett elég lesz-e, a melegedés miatt. Úgy gondoltam rakok bele ventilátort is,ha szükséges.
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszett ez a megoldás, ezért elhatároztam, hogy csinálok én is egyet. De nekem a lámpát is meg kell csinálnom. Alumínium profilból lesz a lámpa és 7020 led szalag lesz benne két méter. Az akvárium mérete 100x30x40. A kérdésem az lenn, hogy a tíz centi emelés az akvárium felett elég lesz-e, a melegedés miatt. Úgy gondoltam rakok bele ventilátort is,ha szükséges.
Szia!
Sajnos led világításokban nem vagyok otthon. Sokan gyártottak már itt a fórumon ledes lámpákat. 7020 led szalagról is sokan írogatnak. Világítás topikban rengeteget olvashatsz ezekről.;)
 
Ma szerény barkácstudásomat összekaparva neki álltam lámpaemelvényt csinálni!!!:confused:
Múltkor rendeltem egy sötét szürke plexit ami 3 mm-es vastagságú volt! ( A posta költség drágább volt , mint a cucc)
Kellett hozzá : 72,3 cm x 40,3 cm-es Plexi,
1 db állítható gyorsaságú fúrógép- 6-os fémfúró,
1 db Dekapír fűrész fémvágó lappal.
4 db 20 mm 6-os csavar anyával + 8 db fémalátét
Patex pisztoly a plexi ragasztásához
Mérőszalag, 2 db pillanatszorító, szigetelőszalag a jelölésekhez, vágások mellé.( Így nem csipkéződik ki!)
Munkaidő: Kb. 3 és fél óra ( Na kérem ez nem mérvadó, mert én nem vagyok olyan penge, mint @Trappista és @Jopet )

Az alapötletet mégis az egész lámpa dizájnnak @Barnapl biztonsági hozzászólása adta @ZoleeG lámpaemelőjéhez, illetve a emelvény talpazati megoldását meg @bringas adta, így a licenc díjukat , majd sörben levezeklem!! És Most jöjjenek a képek, melyet kreáltam!


a703cd985bfa4643f30e519b67bf70e0-jpg.8616.jpgd28b9bc8a56080c681f89f70e4749049-png.8617.png

Nagyon sokat gondolkodtam, hogy hogyan tudom úgy rögzíteni a lámpát, hogy plusz pénzbe ne kerüljön, de mégis a maximális biztonságot nyújtsa?!
Így átfúrtam a plexit és átvezetve benne a lámpa eredeti távtartóját, visszahelyeztem a lámpába, így egységes egészt képez, mely csak az egész komplett emelvény+ lámpa eltávolításakor lehet szétszedni!
0b5670404d2eed284b486bdf18e188f7-jpg.8618.jpg8e6a40cd5968823a6150f6e8434b1833-png.8619.pngb9586e72e6f342d9ad5b0f0b5ab84e69-jpg.8620.jpg2310cf80f1615b54b7226a40458deb2f-jpg.8621.jpg87d4fd83b183e96fc7f388449150eb5e-jpg.8622.jpg
 
Sziasztok!
Tudom, hogy mostanában a LED lámpatestek gyakoribbak és talán már szebbek is, mint a fénycsöves lámpák.
De :) van egy Quad 24W-os lámpám szeretném megmenteni és ezzel világítani a leendő Nanomban.
Így hát ötvöztem az "ADA plexi lábat" a Quad armatúrával.:D
Szabvány 20l opti Nanohoz készítettem el. Hogy ez a megoldás megszülethessen le kellett vágni a lámpa hosszából 8mm-ert.
Csak így ültethető rá az üvegre ADA módszerrel. Persze mindent kézzel manuális eszközökkel barkácsoltam;)
5mm-es és 3mm-es plexiből áll az egész. (jobb lenne 10mm-es plexiből maratni, de hát egyenlőre ez van):D
Esetleg kérdés van, szívesen válaszolok. Pár kép a "csodáról":

DSCN2037.JPG

DSCN2028.JPG

DSCN2032.JPG

DSCN2046.JPG
 
Sziasztok!

én is tervezem, hogy plexi emelvénye lesz a világításomnak.. szerintetek mivel tudom viszonylag pontosan, olvadás és sérülés mentesen elvágni a plexi lapot?
 
Sziasztok!

én is tervezem, hogy plexi emelvénye lesz a világításomnak.. szerintetek mivel tudom viszonylag pontosan, olvadás és sérülés mentesen elvágni a plexi lapot?
Szia!

Vastagságtól függ. Lehet karcolni és törni, szalagfűrésszel, körfűrésszel, a lényeg hogy ha lehet alacsony sebességgel kell vágni, de fűrészelésnél szinte mindig megolvad picit.
Utána lehet polírozni az éleit. A lángpolírt csak akkor ajánlom ha csináltál már ilyet, mert nagyon könnyű elrontani és akkor felhólyagosodik, a csiszolás és polírkorong biztonságosabb.
 
Szia!

Vastagságtól függ. Lehet karcolni és törni, szalagfűrésszel, körfűrésszel, a lényeg hogy ha lehet alacsony sebességgel kell vágni, de fűrészelésnél szinte mindig megolvad picit.
Utána lehet polírozni az éleit. A lángpolírt csak akkor ajánlom ha csináltál már ilyet, mert nagyon könnyű elrontani és akkor felhólyagosodik, a csiszolás és polírkorong biztonságosabb.


Köszönöm !
 
Sziasztok!

én is tervezem, hogy plexi emelvénye lesz a világításomnak.. szerintetek mivel tudom viszonylag pontosan, olvadás és sérülés mentesen elvágni a plexi lapot?
En dekopir furesszel vagtam alacsony sebessegen, aztan gepi csiszolo az eleknek, majd polirozas, en 160-300-600-800 vizzel, es igy szep lett a vegeredmeny, fontos hogy 100 assal minden apro karcot egyenetlenseget ki csiszolj, mert csak igy lesz szep.

Polikarbonat lehet jobban kezelheto.
 
En dekopir furesszel vagtam alacsony sebessegen, aztan gepi csiszolo az eleknek, majd polirozas, en 160-300-600-800 vizzel, es igy szep lett a vegeredmeny, fontos hogy 100 assal minden apro karcot egyenetlenseget ki csiszolj, mert csak igy lesz szep.

Polikarbonat lehet jobban kezelheto.

Szia,

Semmilyen polirpasztát nem használtál?
Ezt a honlapot néztem, ők használnak.
 
Én annyit tennék hozzá, hogy vágásnál nemárt valamilyen kenőanyagot is használni! Így kevésbé melegszik, és tapad rá a fűrészlapra. Polírozásnál meg tudom javasolni a fogkrémet.
 
Back
Oldal tetejére