• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen magasan van a lámpád ?

Icepeak

Főkertész
Ezzel a témával még nem találkoztam és hát elég lényeges ,hogy mégis milyen lámpával mekkora magasságból világítunk!
A kezdők számára , illetve azoknak akik világítást cserélnek tudnak ,honnan csemegézni ,hogy hogyan kéne belőni a magasságot! Várok mindenkit az adatokkal :)

Akvárium méret: 60*40*40cm (hxszxm)
Világítás típusa: diy led
Világítás ereje (w/lumen) : 4*15W(60W) / 4*1500lumen(6000lumen) 12V-on
Világítás és a víz közti távolság : 26-27cm



Kezdtem 18cm-ről , de kegyetlen algásodás volt. A következő lépcső 22-23cm volt itt már jobb volt a helyzet , de még mindig jött a sok csúnyaság. A mai nap folyamán emeltem meg 26-27cm-re és várom mi fog kisülni belőle.
Hála az égnek a világ egyik legjobb fény indikátora nő az akváriumba ami nemmás mint a cuba! Úgyis közölni fogja velem azonnal ,ha kevés lenne neki a fény (nem fog bubizni, nem kell heti-2heti rendszerességel vágni).
Remélhetőleg az algák is visszaszorulnak mert kezd nagyon elharapózni a helyzet!
 
Akvárium méret: 60*35*40cm (hxszxm)
Világítás típusa: HQI
Világítás ereje: 70W 6500K 7óra
Világítás és a víz közti távolság : 16-17cm
Kezdetektől kezdve ezt a magasságot használtam!
 
Akvárium: 60x30x30cm (54l)
Világítás típusa: T5 fénycsöves
Teljesítmény: 2x24W
Lámpatest és a vízfelszín közti távolság: 13cm
Világítási idő: 7óra
;)
 
Ezzel a témával még nem találkoztam és hát elég lényeges ,hogy mégis milyen lámpával mekkora magasságból világítunk!
A kezdők számára , illetve azoknak akik világítást cserélnek tudnak ,honnan csemegézni ,hogy hogyan kéne belőni a magasságot! Várok mindenkit az adatokkal :)

Akvárium méret: 60*40*40cm (hxszxm)
Világítás típusa: diy led
Világítás ereje (w/lumen) : 4*15W(60W) / 4*1500lumen(6000lumen) 12V-on
Világítás és a víz közti távolság : 26-27cm



Kezdtem 18cm-ről , de kegyetlen algásodás volt. A következő lépcső 22-23cm volt itt már jobb volt a helyzet , de még mindig jött a sok csúnyaság. A mai nap folyamán emeltem meg 26-27cm-re és várom mi fog kisülni belőle.
Hála az égnek a világ egyik legjobb fény indikátora nő az akváriumba ami nemmás mint a cuba! Úgyis közölni fogja velem azonnal ,ha kevés lenne neki a fény (nem fog bubizni, nem kell heti-2heti rendszerességel vágni).
Remélhetőleg az algák is visszaszorulnak mert kezd nagyon elharapózni a helyzet!

8 helyett a 7 óra időtartam is sokat jelent! ;)
 
világ egyik legjobb fény indikátora nő az akváriumba ami nemmás mint a cuba! Úgyis közölni fogja velem azonnal ,ha kevés lenne neki a fény (nem fog bubizni,
Ellentmondásos ez a dolog ,vagy csak én érzem ugy?Ha alacsonyan van a lámpa van bubi is de jön az alga is ,ha felemeled nincs bubi ,és alga sem jön annyira.Vagy rosszul látom a dolgot?Kényes szitu:)

ui:nagyon jó témát indítottál,hasznos:)(y)
 
Akvárium méret: 65*31*40cm (hxszxm) (81 liter)
Világítás típusa: QUAD T5
Világítás ereje: 4x24W (96W) 6500K (14:00-20:00) 6 óra
Világítás és a víz közti távolság : 18 cm
3 cm-enként változtathatóra állítottam. Először 15cm-en volt.(az sok volt) Utána felkerült 21-re. (az meg kevés volt). Végül 18 cm-re került.
 
Sziasztok,
Quad T5 2x24w 6500K - 60x25x30-as akvárium fölé milyen magasra tennétek és mennyi ideig világítana, ha kis kezdő Tropica 95g CO2 menne és Eheim 2213-as?
Mit gondoltok? Köszi a tippeket előre is!:)
 
erre csak az idő tud válaszolni és a próbálgatás.
Én legalább 20-22 cm-ről indulnék...
 
Nekem elkezdett algásodni az aki annak ellenére, hogy mindenre maximàlisan igyekszem odafigyelni. Ennek a témának köszönhetően feltűnt, hogy nem jò ötlet a vízfelszín felett 5 cm-el pirítani (240 liter - 210 w). Ma felemeltem 20 cm-re, remélem pozitív lesz a változás.
 
Pont a napokban ahogy lapozgattam a Book of ADA-t, apró betűkkel, jól elrejtve:D, de azt ajánlják, ha Solar II-t használunk (2×36 watt fénycső) vagy Grand Solar II-t (4×36 watt fénycső) akkor a lámpatestnek 10 és 15 centi között kell lennie a vízfelszíntől. Persze ez csak az ADA lámpákra igaz, de ez egy jó kiindulási alap, hogy viszonylag kis távolsággal is lehet algamentes kertet nevelni. Persze egy ATI lámpát a brutál reflektoraival én se tartanék 10 centire a felszíntől. Oh, az még fontos, hogy az ADA a 60×30×36 -os akváriumhoz Solar 1-et ajánl! 64 literre 72 watt 10-15 centiről. Durva. :ROFLMAO:
 
Pont a napokban ahogy lapozgattam a Book of ADA-t, apró betűkkel, jól elrejtve:D, de azt ajánlják, ha Solar II-t használunk (2×36 watt fénycső) vagy Grand Solar II-t (4×36 watt fénycső) akkor a lámpatestnek 10 és 15 centi között kell lennie a vízfelszíntől. Persze ez csak az ADA lámpákra igaz, de ez egy jó kiindulási alap, hogy viszonylag kis távolsággal is lehet algamentes kertet nevelni. Persze egy ATI lámpát a brutál reflektoraival én se tartanék 10 centire a felszíntől. Oh, az még fontos, hogy az ADA a 60×30×36 -os akváriumhoz Solar 1-et ajánl! 64 literre 72 watt 10-15 centiről. Durva. :ROFLMAO:

És mindezt napi 9 órában. Seachem Purigen, Twinstar és minden más okosság nélkül. Pusztán bicepszből :)
 
Nekem az odyssea 4x39W T5 kb 5 cm-re van a 160 literes akvárium felett. Szerintetek ez lehet a fonál alga és a seyru köveken megjelenő zöld alga kialakulásának fő oka? Mert én erre gyanakszom, minden más okésnak tűnik.

A zöld alga kialakulására biztosan hatással van a közvetlen erős fény, én magasabbra tenném a lámpát, mondjuk 25cm-re, és miközben figyelem az algát és a növényeket, fokozatosan engedném lejjebb. Nekem a 4x39W Quad 15cm-re volt a vízfelszín fölé lógatva 180L aki fölött, és így is volt zöld algám.
 
A zöld alga kialakulására biztosan hatással van a közvetlen erős fény, én magasabbra tenném a lámpát, mondjuk 25cm-re, és miközben figyelem az algát és a növényeket, fokozatosan engedném lejjebb. Nekem a 4x39W Quad 15cm-re volt a vízfelszín fölé lógatva 180L aki fölött, és így is volt zöld algám.
Az a baj, hogy az en vilagitasom magassagat nem lehet allitani.
 
30x30x35 Nano
2x7W Eheim AquaLight LED

Eddig 5 centirol nyomattam, de olyan alga lett, hogy most megemeltem 10 centire.
Ahogy nezem ez keves is lehet ? Magasabbrol kellene ?

Mindenesetre a garnijaim orultek a sok legelnivalonak.
 
Nekem egy quad lámpám van (4x54w). A zöld alga miatt felvittem a pilácsot 15 cm-el, erre a HC elkezdett hullani, legyengülni. Szerintem a vízoszlop magasságát is figyelembe kell venni a siker érdekében.
 
Olvasgatva a topikot nagyon úgy néz ki, hogy nem csak én kerültem patt helyzetbe, ezzel a témával kapcsolatban.
Elég nagy vízoszlopot kellene átvilágítanom úgy, hogy a középmagasságban tartózkodó kemény levelű Microsorom fajok ne kapják az áldást a zöld pont algától.
Tehát én most 23Cm nél tartok, kicsit kevésbé jön az alga, viszont nem is bubiznak a növények messze úgy mint 20cm re leengedve. De a parvula még 20cm magasságban se nagyon bubizott. Arra emlékszem hogy a legelején mikor felraktam az ATI lámpát (4x80W) 15cm re volt a vízfelszíntől.
Úgy bubizott minden, hogy az csak na.. Viszont az alga is jött nagyon.

Kérdem én, hogy ilyenkor hogy kell megtalálni a középpontot?
Tehát bubizzon is minden ahogy kell, de alga se jöjjön az alacsonyan lehelyezett lámpa miatt. Most jelenleg 7h t világítok.
 
Back
Oldal tetejére