• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen magasan van a lámpád ?

Srácok, nézegettem a Philips Tornado fényét, és arra gondoltam, hogy 5 db ilyent be lehetne építeni világításnak. A teljesítménye 32w, az összesen 160w, gyári adatok szerint 5*2150 lumen. Ha teszek fölé egy tükörfóliát fényvetőnek, elég lehet 35cm vízoszlop (180l) világítására fényigényesebb növényeknek is (közel 1w/l)? Melyik watt számmal számoljak, azzal, ami a névleges (32w), vagy azzal, amit írnak, hogy hány wattos normál izzónak felel meg (150w)? Utóbbi esetén 2 is elég lenne, nyílván nem, mert kipróbáltam az akvárium fölött, és elég árnyékos volt alul.
 
Srácok, nézegettem a Philips Tornado fényét, és arra gondoltam, hogy 5 db ilyent be lehetne építeni világításnak. A teljesítménye 32w, az összesen 160w, gyári adatok szerint 5*2150 lumen. Ha teszek fölé egy tükörfóliát fényvetőnek, elég lehet 35cm vízoszlop (180l) világítására fényigényesebb növényeknek is (közel 1w/l)? Melyik watt számmal számoljak, azzal, ami a névleges (32w), vagy azzal, amit írnak, hogy hány wattos normál izzónak felel meg (150w)? Utóbbi esetén 2 is elég lenne, nyílván nem, mert kipróbáltam az akvárium fölött, és elég árnyékos volt alul.
a Tornado-k igen jó lámpák 35 centit még átvilágítanak, szerintem kipróbálhatod nyugodtan :) a 32 wattos az 32 wattos, nem 150, csak a hagyományos RÉGI izzók 150 watton tudnák azt a teljesítményt mint ez 32őn.
 
a Tornado-k igen jó lámpák 35 centit még átvilágítanak, szerintem kipróbálhatod nyugodtan :) a 32 wattos az 32 wattos, nem 150, csak a hagyományos RÉGI izzók 150 watton tudnák azt a teljesítményt mint ez 32őn.
Akkor kell belőle az 5 db. KB. 1500 Ft egy, plusz foglalatok.
 
Sziasztok!

100x40x40-es aki fölött van 4x39 watt (T5). Milyen magasságot javasoltok?
Én elsőre 30cm-re tettem.
A választ előre is kössz!
 
Sziasztok,
Most fogok kezdeni egy 60x30x36-os akváriumot. A lámpa egy Quad T5 4x24W. Sok növény lesz és Co2.
Kérdés hogy kell e kezdetben mind a 4 fénycső, illetve milyen magasra lógassam?
Az elején mehet mondjuk napi 7 órát, vagy fokozatosan illik kezdeni a világítást?
Köszi
 
Sziasztok!
Van egy akim, ami saját készítésű világítással indult, de karácsonyra beszereztem egy elég komoly lámpát!
Az akvárium 120*50*50 klasszikus méret.A világítás 45 cm-re van fölötte.
4x54w t5 megy 7 órát, közben 2 órára bekapcsol 2x150w HQI. Már nem algásodik annyira mint előtte, de még mindig van némi alginyó!
Meddig érdemes feljebb emelni? Gondolom a plafonig, de van erre valakinek személyes tapasztalata?
Van itt olyan akinek ennél magasabban van a lámpája? Mert amikor minden megy 1,72w/l a fényem!
 
Sziasztok!

Quad 2x24-es lámpához létezik valamilyen gyári vagy univerzális belógatási lehetőség vagy valamilyen állítható magasságú talpazat (akár valami akvárium szélére szerelhető állvány)? Ennek a lámpának nincs a gerincén olyan sín, amire a felfüggesztő szettet rá lehet rakni.
 
Meg lehet fúrni a lámpa házát csak óvatosan bonts, mert a műanyag tartó fülek elég gyengék, könnyen eltörhetnek. Én úgy csináltam az enyémnél, hogy kihúztam a lábait és a lábak helyére hajtottam csavart amihez a függesztő van rögzítve (bowden a végén kerek kábelsaruval) 10 perc alatt kivitelezhető.
 
Újraindítást tervezek, új akváriummal, függesztett, állítható magasságú lámpával. Adott egy 80x40cm-es alapterületű szekrény. Eddig egy 45 cm magas (144 l) akit világítottam 2x24 W-os T5-tel (kevés tudom, de ez volt, a zárt tetővel kb. 10 cm-re volt a fénycső a vízfelszíntől). Low-techben gondolkodom, alacsony fényigényű növényekkel, gyepet nem tervezek. Szerintetek melyik akvárium lenne ideálisabb a világítás optimalizálása, algásodás elkerülése szempontjából? 80x40x45 cm (144 l) + O. Quad 4x24 W (3x24 W-tal üzemelve) vagy 80x35x40 cm (112 l) + O. Quad 2x24 W?
 
Sziasztok. Tervezem egy régi aki beüzemelését... szép gyepes, enyhén halas , garnélás aki lesz. Igaz garnélát most fogok majd elősször majd az akiban tartani... A fény 4x24w T5 cső lesz... a lámpa rész most készül a kialakítása, viszont a magasságot nem tudom mennyire legyen a víz felett. Az aki netto(92l) kb. Szerintetek kezdésként kb mennyire kellene rakni, mert a szekrény is úgy lesz tervezve hozzá...
 
Helo, odyssea dual világítást meg lehet e oldani felfüggesztèsre, ès hogyan?

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Back
Oldal tetejére