• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Nem annyira kókány, de nem is profi megoldás, ezért teszem fel ide. Az Odyssea Quad Dual lámpámat függesztve használom és hogy szemből nézve ne vakítson, valamint, hogy a fényt egyenletesebben szórja, készítettem rá egy fényvetőt. Az alap egy 62x29,7 cm-es, egyik oldalán tükörfényű, másik oldalán fehér kartonpapír. Ez van ráengedve a lámpatestre, amelyen a saját súlyánál fogva meggörbül, de ezt két oldalt kartonpapírral segítem. A kartonpapírok egy 25 cm-es körnek a szeletei, belső oldalukra tükörfóliát, kívülre fehér kartonpapírt ragasztottam. A rögzítésről mindkét oldalt 2-2 vastag drót gondoskodik, amely a lámpa eredeti tartóiba illeszkedik. A fényvetőt a függesztésre szánt két bowden rögzíti a helyén. Hogy esztétikusabb legyen, a kartonpapír széleire 2-2 A4-es fehér iratösszefogót raktam. A hátsó részen lévő mágnesek nehezéknek vannak fenn, mert a lámpa vezetéke az egész armatúrát kicsit előrebillenti...
Szóval nem egy örökéletű dolog, de kinézetre az ADA Solar lámpákra hajaz, csak azoknak mindössze néhány százalékába került... :D
IMG_4217.JPG
IMG_4218.JPG
IMG_4219.JPG

Feltöltöm a körszeletet, hátha valakinek hasznára válik... Méret: 22,5x7 cm
 

Attachments

  • fényvető.jpg
    fényvető.jpg
    9 KB · Megtekintések: 6
Teljes jól néz ki! Gratula! Alu lemezből is lehetne talán. Nekem is az étkezőben bántja néha a szemem a Quad. Hasonlót kéne barkácsolni rá. Köszi az ötletet.
 
Teljes jól néz ki! Gratula! Alu lemezből is lehetne talán. Nekem is az étkezőben bántja néha a szemem a Quad. Hasonlót kéne barkácsolni rá. Köszi az ötletet.
Igen, tudom, de fehéret szerettem volna, így nem kellett festeni. No meg könnyű is, így nem húzza le még jobban a tartót (ami ugye egykarú). Sajnos így nem vízálló, de nem is kell annak lennie, közvetlenül nem éri víz. Ha mégis valamiért megsérülne, akkor teszek rá másikat, pár száz Ft volt papírboltban. ;)
 
Sziasztok,
nem tudom mennyire illik a topikba, szerintem nagyon. :oops:
Olyan ötletem támadt, hogy DIY vízszűrős reaktorba beleintegrálom a "belső" fűtőmet. ezzel is csökkentve az akva kevésbé esztétikus eszközeit. (egy sokkal gusztustalanabb viszont kerül a szekrénybe :rolleyes:)
Valaki próbálkozott már ilyennel? Gondolom az ajánlott literszámnak egyel nagyobb méretű fűtő kell ilyenkor.
 
Nem kókánynak tervezem, de nem találtam jobb helyet neki.

Májusban áttérek ha az anyagi helyzetem lehetővé teszi :) lógatott T5 világításra, a plafonról nem tudom de nem is akarom lógatni a lámpát. Viszont két ilyen konzolt csináltatnék szerintem egy lakatossal:

26406050515_a5169d0926_z.jpglampakonzol by Attila Szántó, on Flickr

Szépen lefesteném (még nem tudom milyen színre :) ) meg szerintem kisebb "talp" is elég neki, szóval az arányok nem ilyenek lennének, csak az elv.

Vélemény?
 
Egy időben én is szemezgettem hasonló megoldással. Arra jutottam, hogy ez akkor tudna csak mutatni valahogy, ha a falitalp kapna egy burkolatot/takaróelemet, aminek van vastagsága is (1-2 cm), a furatolt vaslemez sehogy nem fog jól mutatni, akármilyenre is festeném le. DIY megoldásban nem jutott más eszembe, mint hogy keresek valami jobb kinézetű - kb 10-12 centis - fémdobozt amit erre a célra használok fel és ahhoz igazítom a talp méretét. De ennél már nem gondoltam tovább :)
Persze hogy mi a jó kinézetű azt a környezet és egyéni ízlés is válogatja, ezért inkább csak az érthetőség kedvéért csatolom a következő képet:

A1F_18120.jpg
 
Igazából tudni kellene, hogy hány kilós egy 120 cm hosszú, 4-6 csöves T5 lámpa, és aszerint lehet egészen apró talpat is csinálni neki... és akkor az már nem ormótlan meg csúnya...
Vaaaaagy lehet a szobában található többi polc/szekrény színére festett vékony falappal takarni a talpat... talán ez a legesztétikusabb? Ragasztani is lehet a felfúrt fém talpra, csak ki kell vágni egy passzentos nyílást a falapon a rúdnak...

Szerintem én így fogom megoldani :) Meg is lehet marni a fát kicsit, hogy belesüllyeszted a fém talpat, és akkor a fa a fal síkjában van.
 
Vaaaaagy lehet a szobában található többi polc/szekrény színére festett vékony falappal takarni a talpat... talán ez a legesztétikusabb? Ragasztani is lehet a felfúrt fém talpra, csak ki kell vágni egy passzentos nyílást a falapon a rúdnak...
Persze, lehet így is, ezért is írtam hogy ízlések és pofonok... :) A lényeg a takaráson van, az mindenképp kell. A karok anyaga innentől már részletkérdés, hiszen lehet csavarozni, hegeszteni stb. úgysem fog látszódni.
 
két ilyen konzolt csináltatnék
tartokarok.jpg
Ez a rendszer kecsesebb szerintem, a konzol van 40 cm-es hosszig és darabja -elvileg- 50 kg-ot bír. (nálam 2 ilyen konzol tat 80-90 literes akvákat;))
Ja, és nem is drága. Vesz az ember egy sínt, meg két konzolt, 4 tipli, 4 csavar, fűrész meg tuti van otthon.:)
...csak egy ötlet...
 
View attachment 8566
Ez a rendszer kecsesebb szerintem, a konzol van 40 cm-es hosszig és darabja -elvileg- 50 kg-ot bír. (nálam 2 ilyen konzol tat 80-90 literes akvákat;))
Ja, és nem is drága. Vesz az ember egy sínt, meg két konzolt, 4 tipli, 4 csavar, fűrész meg tuti van otthon.:)
...csak egy ötlet...
50 cm hosszú konzol is van, az 3 helyen akad be a falisínbe.
 
Szeretném megoldani a hűtés kérdését, még a kánikula előtt. 4db PC-ventilátorban gondolkodom, amiket egy tápra kötve működtetnék a világítással együtt, időkapcsoló óra segítségével.
- jó volna fordulatszám szabályozás
- a csatlakozónak be kell férnie EBBE, 5 hely már foglalt

Javaslat?
 
Szeretném megoldani a hűtés kérdését, még a kánikula előtt. 4db PC-ventilátorban gondolkodom, amiket egy tápra kötve működtetnék a világítással együtt, időkapcsoló óra segítségével.
- jó volna fordulatszám szabályozás
- a csatlakozónak be kell férnie EBBE, 5 hely már foglalt

Javaslat?
olcsóbb: vegyél egy nagyobb elosztót.
drágább: vegyél egy digitális termosztátot amit be tudsz földeletlen dugóval kötni, viszont akkor olyat nézz ami 12 V-al működik és elébe kötsz egy megfelelő tápot. Vagy 220 V-al és utána kötöd a tápot. Onnantól automatán kapcsol ki be a hűtés.
1224149_1_digitalis-hofokszabalyzo-termosztat.jpg
 
Nem kókánynak tervezem, de nem találtam jobb helyet neki.

Májusban áttérek ha az anyagi helyzetem lehetővé teszi :) lógatott T5 világításra, a plafonról nem tudom de nem is akarom lógatni a lámpát. Viszont két ilyen konzolt csináltatnék szerintem egy lakatossal:

View attachment 8554lampakonzol by Attila Szántó, on Flickr

Szépen lefesteném (még nem tudom milyen színre :) ) meg szerintem kisebb "talp" is elég neki, szóval az arányok nem ilyenek lennének, csak az elv.

Vélemény?
Szerintem nagyon jó.Én biztosan maradnék a vasnál csak nem festeném hanem színtereztetném elektrosztatikus porral.Nem csak a megszokott színben vannak hanem pl antik bronz vagy antikból ezüst,arany. Nyilván nem tudom milyen jellegű színek vannak a szobában,de a lámpa színét is rá lehetne fújatni.És soha nem tudna rozsdásodni a felszálló párától.
 
Back
Oldal tetejére