• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY armatúratartó szett Jolly krómcsöves rendszer elemeiből

tamasir

Kertész szaki
Jolly krómcsöves üzletberendezés - egy olyan rendszer, mely számos kiegészítővel kombinálható.
A különböző bilincsek és összekötők, krómcsövek segítségével egyszerűen és könnyedén kiépíthető az elképzelésednek és igényeidnek megfelelő armatúratartó.

Szinte egy szál csavarhúzóval a szerelés megoldható, kis kézügyesség szükséges és egy jól felépített elképzelés.

Ehhez kívánok én is hozzájárulni két általam kitalált megoldással. Mindkét armatúratartó az akváriumtartó szekrény oldalához lett erősítve két bilincsel. Így fixen és stabilan áll, jól belőhető az akvárium közepe. Bármikor könnyen mozgatható, mert csak a két bilincset kell oldani.

A kívánt elemek interneten a Váróczi Profi Üzletberendezés Kft webáruházában megrendelhető. Az összeállított csomagot személyesen budapesti telephelyükön, vagy az ország egészterületére futárszolgálattal szállítják ki a következő munkanapon.

Armatúratartó íves felsőrésszel:

Anyagjegyzék:

l db 3 m-es krómcső (átmérő: 25 mm, falvastagság: 1 mm) 1.257.-
l db Méretre szabott krómcső (átmérő: 25 mm falvastagság: 1 mm) (60 cm-esre) 350.-
4 db Csőtoldó 1.788.-
2 db Hajlított csőív 90 fokos (200x200 mm) 2.414.-
2 db Állítható kerek krómcső tartó 914.-
2 db Menetes talpdugó krómcső végébe (M10 menettel) 458.-
2 db Szintezőtalp (M10 menettel) (esetleg el is hagyható) 436.-
Váltóbowden: (bármelyik kerékpár szaküzletből)
1 db Galvanizált, köszörületlen váltóbowden (Méret: 1,1 x 2300 mm) 200.-

Anyagköltség összesen: ( ÁFÁ-val növelve) 7.817.-


A 3 méteres krómozott csövet kettévágjuk, óvatosan fémfűrésszel. A sorját finom csiszolóvászonnal finomíthatjuk. A cső egyik végébe bedugjuk a menetes talpdugót (mindkét csőnél). Ha állítani szeretnénk majd, akkor becsavarjuk a szintező talpat is. A talp csak esztétikai célt szolgál szinte, mert majd a felszerelt csőbilincs fogja rögzíteni a tartószerkezetet.

Felhúzzuk az állítható kerek krómcső tartókat is. De egyelőre nem rögzítjük. A szabad csővégbe behelyezzük a csőtoldókat és a két hajlított 90 fokos csőívet. Az ívekbe bekerül az újabb csőtoldó, és a méretre szabott krómcső.

A bowdent kettévágjuk. Az egyik végére elhelyezünk egy, a burkolatától megszabadított huzalszorítót („vezetékes csoki szorítót”). Az armatúra felső borítóján készítünk egy-egy 3 mm furatot és ide húzzuk bele a bowdent, hogy a huzalszorító ne okozzon esetleg az armatúrában zárlatot.

A bowden másik végére készítünk Viktor DIY SZAKI által belinkelt videó alapján egy hurkot.

Hogy ne kelljen a videót keresnetek én is belinkelem ide:

A két kész oldalt most már összetoljuk, közben felhúzzuk az armatúrát is és mindenhol a csavarokat rögzítjük. Felszereljük a szekrény oldalára a krómcső tartókat és az egészet fixen beállítjuk.

És ezután használjuk egészséggel……..

Terv:

lampatarto_ives.png


Armatúratartó egyenes felsőrésszel:



Csak két helyen tér el az ívestől. Kórcsövek végére egy 3 irányú mini T bilincs kerül és ebbe a felső egyenes szár. A T bilincs szabadon maradt oldalára, lezárásnak egy „Krómozott dugó csővégbe” idom lezárásnak. Ez el is maradhat, mert csak esztétikai célt szolgál.

A bowden rögzítése ugyan az, csak az armatúra felerősítését lehet változtatni, magasság állítási lehetőséggel. Ehhez a felső csövet két helyen meg kell fúrni 3 mm fúrószárral, az armatúrán fúrt két lyuk távolsága szerint. Ide fogjuk majd az egész szerkezet rögzítés után befűzni a bowdent és egy-egy huzalszorítóval rögzítjük a magasságot. Így bármikor tudjuk változtatni az armatúra magasságát.

Ugyan ezt a módszert alkalmazhatjuk az íves tartónál is!


Anyagjegyzék:

l db 3 m-es krómcső (átmérő: 25 mm, falvastagság: 1 mm) 1.257.-
l db Méretre szabott krómcső (átmérő: 25 mm falvastagság: 1 mm) (60 cm-esre) 350.-
2 db 3 irányú mini T bilincs 760.-
2 db Krómozott dugó csővégbe 152.-
2 db Állítható kerek krómcső tartó 914.-
2 db Menetes talpdugó krómcső végébe (M10 menettel) 458.-
2 db Szintezőtalp (M10 menettel) (esetleg el is hagyható) 436.-
Váltóbowden: (bármelyik kerékpár szaküzletből)
1 db Galvanizált, köszörületlen váltóbowden (Méret: 1,1 x 2300 mm) 200.-

Anyagköltség összesen: ( ÁFÁ-val növelve) 4.527.-

A felépítés menete hasonló a hajlított tartóhoz.

Terv:

lampatarto.png


Majdnem ugyan ezekkel az elemekkel hasonló falra szerelhető megoldást is lehet készíteni, melyről hamarosan készül egy újabb terv.

Használjátok szabadon egészséggel. Ha megérkeznek az elemek akkor fotókkal is kiegészítem az építés menetét és majd azokat is közlöm.

Rezső
 
Sorkapocs a bowden rögzítéshez:
21615 Sorkapocs 2pólusú 55.-
sorkapocs.jpg

sorkapocs_2.jpg

Itt kell megfosztani a műanyag burkolattól, mert nincs szükségünk szigetelésre. A bowdent átdugjuk és a megfelelő méret elérésekor rögzítjük a két csavarral.
Egy armatúra felszereléshez kettő készlet (db) kell.
 
Nagyon tetszik,köszönöm,hogy megosztottad. Az 2 íves változatnál nem csak 200-240mm szabott egyenes szakasz kellene?
 
Szépen összeszedted a dolgokat. Ügyes összefoglaló. Szerintetek a második módszerrel megállna úgy, hogy csak a szekrény egyik oldalához van rögzítve a krómcső? Vagy úgy már instabil lenne a szett? Egy 4x24-es Quad lámpát kéne megtartania.
Vázlatosan:
szekr.jpg
 
Szépen összeszedted a dolgokat. Ügyes összefoglaló.
Ez mindig a felfüggeszteni kívánt armatúra súlyától függ.
Pl most hogy elkészült a leírás gondolkodtam, ha valakinek nagy az armatúrája, annak 2-2 helyen kellene az enyémet is rögzíteni a szekrényhez bilincsel. Az akvárium alatt és lent a szekrény alja felé.
Költség kímélés miatt gondoltál az egy tartóra?
 
Nagyon tetszik,köszönöm,hogy megosztottad. Az 2 íves változatnál nem csak 200-240mm szabott egyenes szakasz kellene?
Ha megnézed az árakat egy 2 méteres szabott áráért megkapod a 3 méterest amiből kijön a két láb. Ha valakinek kevés a 150 cm magasság akkor természetesen a szabott jön be.
Ha íveset készíti el akkor az még 20 cm-rel növeli a magasságot. Vagy ha takarékoskodik és előbb levágja a a felső 40 cm-es összekötőt a 3 méteres csőből, majd kettévágja és hozzá adja az íveket akkor is meg van egy normális magasság.
 
Elég masszív ez a szerkezet, egy 4*39W-os Arcadia lámpához? Két függőleges szálból gondoltam. Csak az 1 mm -es falvastagság aggaszt.
 
Elég masszív ez a szerkezet, egy 4*39W-os Arcadia lámpához? Két függőleges szálból gondoltam. Csak az 1 mm -es falvastagság aggaszt.
Ezeket rommá pakolják több kilós télikabátokkal is, nem hiszem, hogy egy lámpa megizzasztaná...
 
Elég masszív ez a szerkezet, egy 4*39W-os Arcadia lámpához? Két függőleges szálból gondoltam. Csak az 1 mm -es falvastagság aggaszt.
1mm falvastagságú cső az nagyon sokat kibír. Az anyagvastagság sem tűnik kevésnek és a kör keresztmetszeten nagyon szépen eloszlik a feszültség!
 
Nálam egy Aqua Medic HQI lóg rajta amiben benne van a trafó is, ez kb háromszor olyan nehéz lámpa mint a tiéd, röhögve bírja.
 
Jolly krómcsöves üzletberendezés - egy olyan rendszer, mely számos kiegészítővel kombinálható.
A különböző bilincsek és összekötők, krómcsövek segítségével egyszerűen és könnyedén kiépíthető az elképzelésednek és igényeidnek megfelelő armatúratartó.

Szinte egy szál csavarhúzóval a szerelés megoldható, kis kézügyesség szükséges és egy jól felépített elképzelés.

Ehhez kívánok én is hozzájárulni két általam kitalált megoldással. Mindkét armatúratartó az akváriumtartó szekrény oldalához lett erősítve két bilincsel. Így fixen és stabilan áll, jól belőhető az akvárium közepe. Bármikor könnyen mozgatható, mert csak a két bilincset kell oldani.

A kívánt elemek interneten a Váróczi Profi Üzletberendezés Kft webáruházában megrendelhető. Az összeállított csomagot személyesen budapesti telephelyükön, vagy az ország egészterületére futárszolgálattal szállítják ki a következő munkanapon.

Armatúratartó íves felsőrésszel:

Anyagjegyzék:

l db 3 m-es krómcső (átmérő: 25 mm, falvastagság: 1 mm) 1.257.-
l db Méretre szabott krómcső (átmérő: 25 mm falvastagság: 1 mm) (60 cm-esre) 350.-
4 db Csőtoldó 1.788.-
2 db Hajlított csőív 90 fokos (200x200 mm) 2.414.-
2 db Állítható kerek krómcső tartó 914.-
2 db Menetes talpdugó krómcső végébe (M10 menettel) 458.-
2 db Szintezőtalp (M10 menettel) (esetleg el is hagyható) 436.-
Váltóbowden: (bármelyik kerékpár szaküzletből)
1 db Galvanizált, köszörületlen váltóbowden (Méret: 1,1 x 2300 mm) 200.-

Anyagköltség összesen: ( ÁFÁ-val növelve) 7.817.-


A 3 méteres krómozott csövet kettévágjuk, óvatosan fémfűrésszel. A sorját finom csiszolóvászonnal finomíthatjuk. A cső egyik végébe bedugjuk a menetes talpdugót (mindkét csőnél). Ha állítani szeretnénk majd, akkor becsavarjuk a szintező talpat is. A talp csak esztétikai célt szolgál szinte, mert majd a felszerelt csőbilincs fogja rögzíteni a tartószerkezetet.

Felhúzzuk az állítható kerek krómcső tartókat is. De egyelőre nem rögzítjük. A szabad csővégbe behelyezzük a csőtoldókat és a két hajlított 90 fokos csőívet. Az ívekbe bekerül az újabb csőtoldó, és a méretre szabott krómcső.

A bowdent kettévágjuk. Az egyik végére elhelyezünk egy, a burkolatától megszabadított huzalszorítót („vezetékes csoki szorítót”). Az armatúra felső borítóján készítünk egy-egy 3 mm furatot és ide húzzuk bele a bowdent, hogy a huzalszorító ne okozzon esetleg az armatúrában zárlatot.

A bowden másik végére készítünk Viktor DIY SZAKI által belinkelt videó alapján egy hurkot.

Hogy ne kelljen a videót keresnetek én is belinkelem ide:

A két kész oldalt most már összetoljuk, közben felhúzzuk az armatúrát is és mindenhol a csavarokat rögzítjük. Felszereljük a szekrény oldalára a krómcső tartókat és az egészet fixen beállítjuk.

És ezután használjuk egészséggel……..

Terv:

lampatarto_ives.png


Armatúratartó egyenes felsőrésszel:



Csak két helyen tér el az ívestől. Kórcsövek végére egy 3 irányú mini T bilincs kerül és ebbe a felső egyenes szár. A T bilincs szabadon maradt oldalára, lezárásnak egy „Krómozott dugó csővégbe” idom lezárásnak. Ez el is maradhat, mert csak esztétikai célt szolgál.

A bowden rögzítése ugyan az, csak az armatúra felerősítését lehet változtatni, magasság állítási lehetőséggel. Ehhez a felső csövet két helyen meg kell fúrni 3 mm fúrószárral, az armatúrán fúrt két lyuk távolsága szerint. Ide fogjuk majd az egész szerkezet rögzítés után befűzni a bowdent és egy-egy huzalszorítóval rögzítjük a magasságot. Így bármikor tudjuk változtatni az armatúra magasságát.

Ugyan ezt a módszert alkalmazhatjuk az íves tartónál is!


Anyagjegyzék:

l db 3 m-es krómcső (átmérő: 25 mm, falvastagság: 1 mm) 1.257.-
l db Méretre szabott krómcső (átmérő: 25 mm falvastagság: 1 mm) (60 cm-esre) 350.-
2 db 3 irányú mini T bilincs 760.-
2 db Krómozott dugó csővégbe 152.-
2 db Állítható kerek krómcső tartó 914.-
2 db Menetes talpdugó krómcső végébe (M10 menettel) 458.-
2 db Szintezőtalp (M10 menettel) (esetleg el is hagyható) 436.-
Váltóbowden: (bármelyik kerékpár szaküzletből)
1 db Galvanizált, köszörületlen váltóbowden (Méret: 1,1 x 2300 mm) 200.-

Anyagköltség összesen: ( ÁFÁ-val növelve) 4.527.-

A felépítés menete hasonló a hajlított tartóhoz.

Terv:

lampatarto.png


Majdnem ugyan ezekkel az elemekkel hasonló falra szerelhető megoldást is lehet készíteni, melyről hamarosan készül egy újabb terv.

Használjátok szabadon egészséggel. Ha megérkeznek az elemek akkor fotókkal is kiegészítem az építés menetét és majd azokat is közlöm.

Rezső
Szia!
Megpróbálnád még egyszer beszúrni a képet? Sajnos nem megjeleníthető. Ha jól értem, akkor az akvárium bal és jobb oldalán is indulna 1-1 ív, amelyek középen összeérnének? @zoi-hoz hasonlóan én is egycsöves megoldásban gondolkodok főleg esztétikai okokból. Egy O. Quad Dualt kellene megtartania. Elbírná a rendszer 2 bilinccsel alul-felül, összesen 4 csavarral megfogva?
 
Utoljára módosított:
Nekem az a gondom, hogy csak 20x20 -as derékszögű ívet találtam. Ha 45 cm az akva plusz a bútor hátlapjára van csavarozva, legalább 27cm- re be kellene érnie , hogy középen legyen a lámpa. Valakinek ötlet? 20x30 -as ív is létezik, de jelenleg nincs raktáron,ahonnan rendelni lehetne.
 
Sziasztok!
Én így oldottam meg a világítás felfüggesztését a fenti elemekből:
IMG_3793.JPG
Egy Quad 2x24-et tart, simán elbírja, de sajnos egy picit meghajlik, éppen zavaró módon, de még így is diszkrétebb, mintha mindkét oldalt csövek lennének. Hogy ne forogjon el, mindkét tartóbilincsre egy pici menet lett fúrva, így a függőleges cső a kívánt helyzetben rögzíthető. A lámpa tetejére 2 db 2 mm-es lyukat fúrtam, belül a biciklibowdent 1-1 sorkapocs fogja meg. Sajnos az armatúra kábelhossza nem teszi lehetővé, hogy a vezetéket függőlegesen, majd a cső mentén vigyem el, így csak oldalt van elvezetve.

IMG_3789.JPG
A magasság állíthatóságáról szintén 1-1 sorkapocs gondoskodik. A bowdenek a végükön lévő hurkon vannak átfűzve, így saját magukban vagy a sorkapocsban megakaszthatók.
 
Nagyon ötletes és esztétikus megoldások, szerintetek egy kb.3 kilós led lámpát elbírna ?
 
Back
Oldal tetejére