• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Kb. 10 hónapja van benne egy vastagabb szőlőgyökér a medencében, eddig szép volt. Aztán megjelent rajta valami gyapjúszerű szürke trutymó, amely fokozatosan ellepi és a többi gyökérre is ráterjed. Könnyen leszehető, de nem érem el mindenhol. Helyi Carbora szétmállik, az Otok hellyel-közzel legelik.
Mi lehet ez? Gomba? Alga? Eddig nem volt, miért pont most jött elő? Nem változtattam semmin, csak fokozatosan emeltem január óta a GA tápokat makroelem hiány miatt.
 
Kb. 10 hónapja van benne egy vastagabb szőlőgyökér a medencében, eddig szép volt. Aztán megjelent rajta valami gyapjúszerű szürke trutymó, amely fokozatosan ellepi és a többi gyökérre is ráterjed. Könnyen leszehető, de nem érem el mindenhol. Helyi Carbora szétmállik, az Otok hellyel-közzel legelik.
Mi lehet ez? Gomba? Alga? Eddig nem volt, miért pont most jött elő? Nem változtattam semmin, csak fokozatosan emeltem január óta a GA tápokat makroelem hiány miatt.
Egy éles kép sokat segítene...
 
Sziasztok!

Fehér fűz gyökérrel esetleg van valakinek tapasztalata?
Előre is köszönöm.

Én használtam csavart fűz ágat a garnélás akváriumban. Sokat kell áztatni, míg lent marad és a vékonyabb ágak könnyen törnek.
Nem lesz hosszú életű az akváriumban, mivel nem kemény fa, de jól mutat.
 
Talán ez a pár sor magyarázatot ad:
˝Ha olyan régen elpusztult fát teszünk az akváriumba aminek a fatestét főleg a lignin alkotja a védő cseranyagok nélkül akkor az ilyen fa lassan fog bomlani. A lignin molekuláival nehezen küzdenek meg a baktériumok és a víz alatti gombák. Azért lassan sikerül. Előfordul, hogy nagy vattaszerű foltok jelennek meg a fán, a gombák hifái. Ez nem túl szép látvány de nem annyira veszélyes, mint amilyennek látszik. A gombák csak a fának ártanak, ráadásul több algaevő hal is szívesen vállalja az eltakarításukat. Az elszaporodó baktériumok sem layout material veszélyesek az akvárium életközösségére, részben, mert speciális, lignin bontó fajok és, mert hosszan kell birkózniuk a ligninnel ezért egyszerre nincs is sok belőlük.˝
Forrás: Godi Vizinovenykerteszet
 
Utoljára módosított:
Talán ez a pár sor magyarázatot ad:
˝Ha olyan régen elpusztult fát teszünk az akváriumba aminek a fatestét főleg a lignin alkotja a védő cseranyagok nélkül akkor az ilyen fa lassan fog bomlani. A lignin molekuláival nehezen küzdenek meg a baktériumok és a víz alatti gombák. Azért lassan sikerül. Előfordul, hogy nagy vattaszerű foltok jelennek meg a fán, a gombák hifái. Ez nem túl szép látvány de nem annyira veszélyes, mint amilyennek látszik. A gombák csak a fának ártanak, ráadásul több algaevő hal is szívesen vállalja az eltakarításukat. Az elszaporodó baktériumok sem layout material veszélyesek az akvárium életközösségére, részben, mert speciális, lignin bontó fajok és, mert hosszan kell birkózniuk a ligninnel ezért egyszerre nincs is sok belőlük.˝
Forrás: Godi Vizinovenykerteszet
Szerintem ez lesz az. Talán most érték el a gombák a fa belsejét. Kicsit megnyugodtam. Azért remélem megszűnik.
 
Ez ilyen elszenesedett fa. Használható e?

2015-06-14_184944_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


2015-06-14_185002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem tudom itthon lehet e kapni.
Tábortűz, aztán mielőtt túlságosan elégne, slag, vödör, ami kéznél van, lelocsolod és már készen is van. Nem kerül sokba, azok az ágak vannak benne, amiket előre kiválogattál, tök jó.
Egy hátránya van: a család esetleg kicsit reklamál az elmaradt szalonnasütés miatt;)
 
Tábortűz, aztán mielőtt túlságosan elégne, slag, vödör, ami kéznél van, lelocsolod és már készen is van. Nem kerül sokba, azok az ágak vannak benne, amiket előre kiválogattál, tök jó.
Egy hátránya van: a család esetleg kicsit reklamál az elmaradt szalonnasütés miatt;)
és megvan az az előnye is, hogy majdhogynem "aktívszenet" raksz a medencébe. :)
 
és megvan az az előnye is, hogy majdhogynem "aktívszenet" raksz a medencébe. :)
A képek láttán ez nekem is megfordult a fejembe, de azt mégsem akartam írni, hogy benzinkúthoz begurulsz --> egy zsák fa szén megvesz --> otthon kiválogat:LOL:
 
En nem tennem be. 2 eve filipe oliveira epitett egy akvariumot ahol aktivszenet hasznalt aljzatkent csunya kudarc lett a vege. Pedig az otlet nem volt rossz.
 
Üdv!
Lehet nem a legjobb témához írok, de nem találtam olyat, ahová illene a kérdésem.
Van egy kb. 7-8 éves "kétoldalas" mopani fám/gyökerem, a hagyományos vasfa. Soha nem volt vele gond, folyton víz alatt volt. Tegnap kicsit áttisztítottam kefével, és a képen látható az eredmény:
5067856331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Eléggé rémisztően néz ki. Már 2 nap megkapta telibe a Carbo adagot, eddig nincs sok változás. Olyan, mintha a felső rétege kopna le. A másik oldala, ami világos és gyökérszerű azzal nincs probléma. Merjem így használni, vagy inkább vegyem ki? Az új scapebe is terveztem, bár ott pont a másik ("tiszta") oldalával.
Köszi előre!
 
Back
Oldal tetejére