• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Red Moor, nagyobb darab, amikor áztattam sajna valahogy nem érte elég víz, két hete van teljesen alá merítve, most már az akvárumban, kővel lesúlyozva.
Most próbáltam, még mindig fel akar úszni, meddig kell még súlyoznom szerintetek?
Nálam közepes méretű red mooroknak kb 5-6 hét kellett, hogy lent maradjanak.
 
Üdvözlet!

Lehet, nem jó helyen kérdem, de lássuk: Szobanövény, Ficus Lyrata ledobott pár levelet. Mivel Karácsony lesz, nagytakarítás van, s előkerült a szekrény és a kaspó mögül ilyen tenyérnyi, összeaszott,, pöndörödött levél. Szerintetek leterhelve mehet az akiba? Élő nedv tuti nincs benne.
 
Urak!

Régóta szemezgetek egy bizonyos útszéli akácfa rég letört részével, mert elég formás és jó textúrájú ágak vannak rajta, kéreg meg már alig.
Mennyire okozhat problémát a mai vízelőkészítők mellett, hogy egy elég forgalmas úthoz elég közel van? Valakinek volt már esetleg dolga ilyennel?
Üdv!

Nekem a korábbi ősszeállításban volt akác rönköm. Semmi baj nem volt vele.
A mostaniban is ilyen van. Az erdőben rugdostam ki egy rég kidőlt elkorhadt fa tuskóját.
 
Kb. 10 hónapja van benne egy vastagabb szőlőgyökér a medencében, eddig szép volt. Aztán megjelent rajta valami gyapjúszerű szürke trutymó, amely fokozatosan ellepi és a többi gyökérre is ráterjed. Könnyen leszehető, de nem érem el mindenhol. Helyi Carbora szétmállik, az Otok hellyel-közzel legelik.
Mi lehet ez? Gomba? Alga? Eddig nem volt, miért pont most jött elő? Nem változtattam semmin, csak fokozatosan emeltem január óta a GA tápokat makroelem hiány miatt.
Üdv! Sima gomba. Veszélytelen. Fogkefe vagy néhány algázó segìt.
 
Akváriumba rakható hazai fák közül még az égerfa lehet alkalmas fajta, mert megfelelő kezelés/fertőtlenítés,szárítás/ után azt írják víz alatt az élettartama 400 év, száraz körülmények között 500 év, szabad levegőn 5- 20 év.

A velencei Szent Márk tér nem égerfa cölöpökre épült?
 
Üdv! Sima gomba. Veszélytelen. Fogkefe vagy néhány algázó segìt.
Köszi, de kivenni nem tudtam, ancit meg nem szerettem volna, úgyhogy az új setupban megváltam tőlük. Azért egy évig jó volt, szóval kezdőknek jó lehet, de az előkészítés miatt többször nem bajlódnék vele.
 
Sziasztok!

Három éve vágtam ki néhány akác törzset, melyek azóta száradtak a pincében. Az elmúlt 4 hónapban áztattam őket, 1-2 hetente cserélve a vizet. Most már szépen lesüllyednek a fák, viszont elviselhetetlenül büdösek az áztatás kezdetétől fogva, a vizet is színezik és valamiféle nyálka is megjelent rajtuk. Emiatt elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy használhatnám-e az akváriumban.

Van valakinek tapasztalata ez ügyben? El fog múlni a bűz a szűrés és a gyakori vízcserék mellett?
 
Sziasztok!

Három éve vágtam ki néhány akác törzset, melyek azóta száradtak a pincében. Az elmúlt 4 hónapban áztattam őket, 1-2 hetente cserélve a vizet. Most már szépen lesüllyednek a fák, viszont elviselhetetlenül büdösek az áztatás kezdetétől fogva, a vizet is színezik és valamiféle nyálka is megjelent rajtuk. Emiatt elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy használhatnám-e az akváriumban.

Van valakinek tapasztalata ez ügyben? El fog múlni a bűz a szűrés és a gyakori vízcserék mellett?
Az 1-2 heti csere miatt beposhad a vìz. Nekem is akác rönköm van, s áztatás alatt ilyen. Gyakrabban kell tisztítani. A nyálka kefével lejön, normális jeleség. Akiban a garnélák, csigák, algágzók rendszeresen letakarìtják. A szìn csersav, ártalmatlan, sőt. Pontylazacok szeretik. Idővel elmegy magától.
 
Az 1-2 heti csere miatt beposhad a vìz. Nekem is akác rönköm van, s áztatás alatt ilyen. Gyakrabban kell tisztítani. A nyálka kefével lejön, normális jeleség. Akiban a garnélák, csigák, algágzók rendszeresen letakarìtják. A szìn csersav, ártalmatlan, sőt. Pontylazacok szeretik. Idővel elmegy magától.

Köszi az infót! Akkor belevágok!
 
Hajrá!

Én hogy csinálnám mielőtt beteszem az akiba: vizet cserélek az áztatóban, s felöntöm sóval (100 literes hordó + 3 kg só). Mivel elég nagy a rönk, a főzés nem jöhet szóba, ha csak a disznóvágáshoz használt apparátus... Ez így még áhat pár napot is.
Majd, jó meleg vízzel lemosom, s durva kefével átsikálom, lehet drót is. A laza részek lejönnek, majd öblítés. Ami marad, s nyálka képződik (fog képződni), majd az algázók tisztogatni fogják. Ez egyfajta bio bevonat. Ha nincs algázó vagy más lény, akkor fogkefe, s leszívó cső.
Egy idő után nem lesz rá gond, kb egy hónap.

Hajrá!
 
Sziasztok. Olyan gondom lenne hogy van 3 db fám amit boltban vettem. Áztatva volt 2 hétig, forróvízben lekeféltem és beraktam az akváriumban. Eleinte elkezdett nyálkát hozni, tudom ez normális, el is tűnt. Na most már kb 1 hete habos tőle a víz felszíne. Tuti hogy attól van mert az egyik akváriumban még halak nincsenek, se etetés se semmi. Ez a habzás elfog múlni vagy mit tudok tenni vele?
 
Sziasztok. Olyan gondom lenne hogy van 3 db fám amit boltban vettem. Áztatva volt 2 hétig, forróvízben lekeféltem és beraktam az akváriumban. Eleinte elkezdett nyálkát hozni, tudom ez normális, el is tűnt. Na most már kb 1 hete habos tőle a víz felszíne. Tuti hogy attól van mert az egyik akváriumban még halak nincsenek, se etetés se semmi. Ez a habzás elfog múlni vagy mit tudok tenni vele?
Kevesebb mosószer, több vízcsere. :) El fog múlni természetesen.
 
A szerves anyagok bomlásával sok káros anyag kerül a vízbe. A kiszáradt fában már a csak nehezen lebomló anyagok maradnak.
Tudsz mondani konkrétumot is? Mert ez az általános meghatározás engem mondjuk nem igazán győz meg a használhatatlanságról. Max későbbi betelepítésről.
 
Üdvözlet!

Lehet, nem jó helyen kérdem, de lássuk: Szobanövény, Ficus Lyrata ledobott pár levelet. Mivel Karácsony lesz, nagytakarítás van, s előkerült a szekrény és a kaspó mögül ilyen tenyérnyi, összeaszott,, pöndörödött levél. Szerintetek leterhelve mehet az akiba? Élő nedv tuti nincs benne.
A fikuszok leveleiben van valami mérgező emberre, állatokra is. Aztán, hogy szárítva jó-e, nem tudom, de csak óvatosan, érdemes utánanézni jobban.
 
Back
Oldal tetejére