• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy szétrepedt szőlő gyökeret tehetek az akváriumba? Nem fog elkezdeni rohadni? Hosszában sajnos végig repedt, pedig nagyon mutatós darab lenne. :) köszönöm!

Remélem segít dönteni ez a pár oldal.
 
Sziasztok!

Van valaki aki használ Bonsai fát az akváriumban?
GA oldalán lehet vásárolni és elgondolkodtam rajta.
 
Sziasztok!

Szőlőtőkét tettem az akváriumba, szépen kikezelve, kifőzve, hónapokig áztatva.
Nem színez egyáltalán és a hártya is elég jól eltűnt róla 2 hét alatt az akvából.
Viszont a víz felszínén mindig van egy vékony hártya. Mit lehet ezzel kezdeni? Papírral szoktam leszedni, de félek tőle, hogy ha halat rakok az akvába, azoknak ártani fog.
Mi a tapasztalat erről?

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Szőlőtőkét tettem az akváriumba, szépen kikezelve, kifőzve, hónapokig áztatva.
Nem színez egyáltalán és a hártya is elég jól eltűnt róla 2 hét alatt az akvából.
Viszont a víz felszínén mindig van egy vékony hártya. Mit lehet ezzel kezdeni? Papírral szoktam leszedni, de félek tőle, hogy ha halat rakok az akvába, azoknak ártani fog.
Mi a tapasztalat erről?

Köszönöm!
Egy ilyen megoldja a problémát ;)
 
Sziasztok!

Szőlőtőkét tettem az akváriumba, szépen kikezelve, kifőzve, hónapokig áztatva.
Nem színez egyáltalán és a hártya is elég jól eltűnt róla 2 hét alatt az akvából.
Viszont a víz felszínén mindig van egy vékony hártya. Mit lehet ezzel kezdeni? Papírral szoktam leszedni, de félek tőle, hogy ha halat rakok az akvába, azoknak ártani fog.
Mi a tapasztalat erről?

Köszönöm!
Szia!

A felszíni hártyáról itt találsz bővebb információt:


Legegyszerűbben skimmerrel lehet eltávolítani. Az is megoldás lehet, ha a szűrő kifolyó kavarja a vízfelszínt (összetörve a hártyát). Ha a növényeid jól érzik magukat, nem termelődik.
A szőlőtőke nem okoz problémát, nekem is volt évekig.
 
Szia!

A felszíni hártyáról itt találsz bővebb információt:


Legegyszerűbben skimmerrel lehet eltávolítani. Az is megoldás lehet, ha a szűrő kifolyó kavarja a vízfelszínt (összetörve a hártyát). Ha a növényeid jól érzik magukat, nem termelődik.
A szőlőtőke nem okoz problémát, nekem is volt évekig.
Köszönöm. Annyira nem szeretnék plusz egy "gépet" tenni az akvába, ha nem muszáj, így első körben próbálnám ezt elkerülni.
Állítok a szűrőn akkor, hátha segít.
Ha ezt az összetört hártyát megennék a halak attól nem pusztulnak el?
 
Köszönöm. Annyira nem szeretnék plusz egy "gépet" tenni az akvába, ha nem muszáj, így első körben próbálnám ezt elkerülni.
Állítok a szűrőn akkor, hátha segít.
Ha ezt az összetört hártyát megennék a halak attól nem pusztulnak el?
Nem valószínű, hogy a halak megennék, a garnélák talán. Nem lesz bajuk ettől.
Ha van esőztetőd, állítsd be úgy, hogy megfelelő szögben (ezt ki kell kísérletezni) alulról felfelé nyomja a vizet. A szűrő kifolyóra tehetsz lily pipe-ot is, ez nem plusz gép...
 
Köszönöm. Annyira nem szeretnék plusz egy "gépet" tenni az akvába, ha nem muszáj, így első körben próbálnám ezt elkerülni.
Állítok a szűrőn akkor, hátha segít.
Ha ezt az összetört hártyát megennék a halak attól nem pusztulnak el?
Van ilyen is: Skimmer
Így máris szebb.
 
Nem valószínű, hogy a halak megennék, a garnélák talán. Nem lesz bajuk ettől.
Ha van esőztetőd, állítsd be úgy, hogy megfelelő szögben (ezt ki kell kísérletezni) alulról felfelé nyomja a vizet. A szűrő kifolyóra tehetsz lily pipe-ot is, ez nem plusz gép...
A lily pipe-on gondolkodtam, ennek "jobb" a folyása? Igazából nem tudom, hogy ez mennyivel jobb, leszámítva azt ha üvegből van. Ez esztétikusabb.
 
A lily pipe-on gondolkodtam, ennek "jobb" a folyása? Igazából nem tudom, hogy ez mennyivel jobb, leszámítva azt ha üvegből van. Ez esztétikusabb.
Nem igazán értem a kérdésed. A lily pipe célja a kifolyó vízáramlás egyenletes eloszlatása az akváriumban. Ha megfelelő magasságra teszed, keveri a vízfelszínt, ezáltal segít eloszlatni a felszíni hártyát. Az üvegből készítettek szebbek, viszont ezeket nem nagyon lehet állítani.
 
Nem igazán értem a kérdésed. A lily pipe célja a kifolyó vízáramlás egyenletes eloszlatása az akváriumban. Ha megfelelő magasságra teszed, keveri a vízfelszínt, ezáltal segít eloszlatni a felszíni hártyát. Az üvegből készítettek szebbek, viszont ezeket nem nagyon lehet állítani.
Ezek szerint akkor a lily pipe egyenletesen elosztja a vizet, mint egy esőztető.
 
Sziasztok,

az alábbi fa típusokkal kapcsolatban vannak tapasztalataitok, amiket érdemes megfontolni, mielőtt használná az ember?
Itt most olyan dolgokra gondolok pl., hogy hosszú távon olvad; kontrollálhatatlanul (még purigennel is alig) színezi a vizet; vagy pl. egy életen át kell áztatni, hogy lent maradjon; nagyon nehezen alakítható; száraz színéhez képest jelentősen megváltozik idővel víz alatt a színe stb.
Mindenféle infó jöhet, mert keresgéltem, de csak pár infó morzsát találtam :) Eddig csak red moorral és vasfával volt tapasztalatom.
  • Dragon fa
  • Opuva gyökér
  • Mangrove
  • Mopani gyökér
  • Ikebana
 
Sziasztok,

az alábbi fa típusokkal kapcsolatban vannak tapasztalataitok, amiket érdemes megfontolni, mielőtt használná az ember?
Itt most olyan dolgokra gondolok pl., hogy hosszú távon olvad; kontrollálhatatlanul (még purigennel is alig) színezi a vizet; vagy pl. egy életen át kell áztatni, hogy lent maradjon; nagyon nehezen alakítható; száraz színéhez képest jelentősen megváltozik idővel víz alatt a színe stb.
Mindenféle infó jöhet, mert keresgéltem, de csak pár infó morzsát találtam :) Eddig csak red moorral és vasfával volt tapasztalatom.
  • Dragon fa
  • Opuva gyökér
  • Mangrove
  • Mopani gyökér
  • Ikebana
A felsoroltak közül csak mangrovéval van tapasztalatom. 1-2 nap áztatás után lent maradt. 1 évig színezte a vizet.
 
Sziasztok!
Van valakinek egy jó akácfa előkészítő receptje? mindenképp érdekel... itt olvasva páran feladták, de én nem tágítok. 😁 5-6 átmérőjű hasábjaim vannak kéreggel akarok egy tankot majd csinálni...
 
Sziasztok,

Van némi vasfa/uszadékfa, rajta igencsak makacs fissidens-el.
Újraépítésnél szeretnék a fissitől megszabadulni, erre mi a legjobb megoldás?

Gondoltam megsütöm 100-120 fokon egy fél órát, azt csak nem éli túl, a fának meg elvileg nem kellene hogy ártson... jól gondolkodom?
 
Back
Oldal tetejére