• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

A

A manadot hanyagolnám az biztos. Ha szűkös a keret akkor Akadama és alá jbl vagy tropica talaj. Ha kicsit többet is szánsz rá akkor jöhetnek a Tropica, Ada, Dennerle aljzatok
Nem rossz az a manado. Ugyan nem lehet belőle dombot építeni, és elég könnyű, de low tech-be, első kertészkedésre szerintem jó.
 
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni talaj választáshoz a tank 80x30x40magas 1200l/h külső szűrő: perlon, finom szivacs, durva szivacs, seachem matrix és siporax. A világítás 2x24w t5 , cryptocoryne parva, anubias nana és pár tő Ceratopteris thalictroides kerül majd bele. A tápozás profito heti vízcserénél és napi carbo. Cryptos előtér lesz de lövésem sincs hogy milyen növénytajt és táptalajt vegyek neki. Az ár tekintetében rugalmas vagyok csak nem volt még rendes talajom és nem tudom mit szabad és nem low-techbe.Előre is köszi a válaszokat

Szia,

Egyetértek "matrai" kollégával, nyugodtan használd az amazonia-t low-techben, az előnyei ott is kijönnek.

A lényeg, hogy mindenképpen porózus agyag talaj legyen, alatta táptalajjal.

Az amazonia aktív, a Manado steril talaj(nincsenek benne tápanyagok, bacik) alapvetően két különbség van köztük:

- a növények steril talajban lassabban fognak beindulni (ez a különbség high- techben látványosabb)
- használhatóság szempontból fontos különbség , hogy a Manado könnyű, az ADA nehezebb. Ha nagyjából sík layoutot akarsz építeni, akkor a Manado jó lehet, ha hegyeket akarsz, akkor inkább ADA Amazonia.
 
Sziasztok .
Érdeklődnék , hogy manando alá táptalajnak melyiket javasoljátok ?
SERA Floredepot vagy jbl aquabasis ?
Köszi a választ?
 
Sziasztok .
Érdeklődnék , hogy manando alá táptalajnak melyiket javasoljátok ?
SERA Floredepot vagy jbl aquabasis ?
Köszi a választ?


JBL aquabasis plus-t használok Manado alatt és ADA alatt is, a jó ár-érték arány miatt, én meg vagyok vele elégedve.
SERA-val nincs tapasztalatom.
 
Tropica Termékek jobbak,mint a Jbl...Nézz körbe a Green Aqua oldalán ,ott sok jot találsz és árba se rosszak.Csak is tölük rendelek és mindig jó,minőségi termékeket kapok :)
 
Pl az is jó.(elméletileg ezt már nem is kell lefedni táptalajjal)
Hány literes az akvárium?
Próbáltam a JBl terméket ,nem rossz,de Tropicával sokkal gyorsabban nőttek a növényeim.
Tervezem még, meg gyüjtögetem az infókat és az anyagiakat . Elvileg a végleges méret az 115x60 az alja és 45 magas lesz
 
Táptalajból 10 liter környéki mennyiséggel le tudod fedni az egész aljzatot, általános talajból meg ne sajnáld a menyiséget, mert építesz egy kis dombocskát és rögtön beleöntesz még egy zacskóval. 1 cm vastagsághoz 6-7 liter talajra van szükséged, a többit össze tudod szorozni.
 
Az elmélet szerint :Vásárolandó mennyiség kg-ban = Szélesség * Mélység /1000
Szóval neked: 115x60/1000=6,9KG (Számításaim szerint)
De ezt mindenképpen kérdezd meg a Green Aqua oldalán egy profitól,nehogy én rosszat mondjak neked!
 
Akkor az általánosból kell 3 csomi . Táptalajból melyiket javasoljátok , ami jó , de nem annyiba fáj , mint a súlyom aranyban


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Dennerle deponitmix 9in1 nagyon jófajta, van benne baktérium is. Tény, hogy nem az olcsóbbak közül van. Én a következőnél is ezt fogom használni.
 
Néztem , egy 9,6 csomag elég . Mondjuk tényleg nem az olcsóbbak közé tartozik .
A 30-asba monst Aquabasis plust vettem , nem tűnik rossznak . Élesztős Co2-vel , pénteki indítással már itt-ott bubizik . Igaz nincs sok növény benne , csak gyakorló



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére