• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Miért kéne a halakat kiemelni? Fogod a tápgolyót, rudat és beledugod a földbe. EasyCarbo nem fekteti meg a halkat, ha az előírt mennyiséget adagolod. Ha beleöntöd az egész flakonnal egyszerre, azt nem fogják szeretni. :)
Milyen halat tervezel, ami túrja az aljzatot?
Szia! :) Majd óvatoskodom. Szimpla "mezei" Anci. Úgy hallottam túrkásak :) Egy kicsit visszakanyarodhatok a növényekre? A növényeket a GA-ból venném. Beültetés előtt célszerű karanténozni őket? Semmi általam nem tervezett lényt nem szeretnék, plusz több parazita is bekerülhet. Olvastam híg neomagnolos ázttást? Azt én egészségügyben használom... A növények tűrnék, vagy baromság ahogy van?
 
Szia! :) Majd óvatoskodom. Szimpla "mezei" Anci. Úgy hallottam túrkásak :) Egy kicsit visszakanyarodhatok a növényekre? A növényeket a GA-ból venném. Beültetés előtt célszerű karanténozni őket? Semmi általam nem tervezett lényt nem szeretnék, plusz több parazita is bekerülhet. Olvastam híg neomagnolos ázttást? Azt én egészségügyben használom... A növények tűrnék, vagy baromság ahogy van?
Ha biztosra akarsz menni, vegyél zselés növényt, abban semmi idegen létforma nincs.
 
Ha biztosra akarsz menni, vegyél zselés növényt, abban semmi idegen létforma nincs.
A kiválasztottak közül 1 zselés, de akkor megnézem, hogy a többit lehet -e zselésített verzióba kapni. Ha esetleg nem, tudok valamit érdemben tenni a nemkívántakkal szemben?
 
Kövezzetek meg. Lehet rosszul látom de bennem az körvonalazódik hogy vagy halas, vagy növényes akváriumot csinálok nanohalakkal. Nekem is van pont egy 112 es és a növényeim sajnos nem feljődnek megfelelően. Anci állandóan bemegy és felszakítja az anubias gyökereit pl. Nem azt mondom hogy halas akváriumban nem lehet növény. Sőt. Kell is! De a netet bogarászva az igazán szep növényes aksik, ha megfelelő fejlődést szeretnél maximum garnélával vagy nanohalakkal vannak felepítve. Egyébkénf nem rossz, ha ezeket az összetevőket választod, majd mutass képet róla hátha neked több szerencséd lesz vele mint nekem. Kösz hogy elolvastad.
 
Kövezzetek meg. Lehet rosszul látom de bennem az körvonalazódik hogy vagy halas, vagy növényes akváriumot csinálok nanohalakkal. Nekem is van pont egy 112 es és a növényeim sajnos nem feljődnek megfelelően. Anci állandóan bemegy és felszakítja az anubias gyökereit pl. Nem azt mondom hogy halas akváriumban nem lehet növény. Sőt. Kell is! De a netet bogarászva az igazán szep növényes aksik, ha megfelelő fejlődést szeretnél maximum garnélával vagy nanohalakkal vannak felepítve. Egyébkénf nem rossz, ha ezeket az összetevőket választod, majd mutass képet róla hátha neked több szerencséd lesz vele mint nekem. Kösz hogy elolvastad.
Nem a halaktól nem fejlődnek a növényeid hanem a kevés fénytől és a kevés táptól vagy a nem megfelelő talajtól(csak hogy a topiknál maradjunk). A megfelelő növények kiválasztása is elég fontos,mivel igényeik igen eltérőek lehetnek. Több hal több több micro tápanyag -jobb fejlődés,csak az összes többi tényezőt kell egyensúlyba hozni és működni fog!
 
Kövezzetek meg. Lehet rosszul látom de bennem az körvonalazódik hogy vagy halas, vagy növényes akváriumot csinálok nanohalakkal. Nekem is van pont egy 112 es és a növényeim sajnos nem feljődnek megfelelően. Anci állandóan bemegy és felszakítja az anubias gyökereit pl. Nem azt mondom hogy halas akváriumban nem lehet növény. Sőt. Kell is! De a netet bogarászva az igazán szep növényes aksik, ha megfelelő fejlődést szeretnél maximum garnélával vagy nanohalakkal vannak felepítve. Egyébkénf nem rossz, ha ezeket az összetevőket választod, majd mutass képet róla hátha neked több szerencséd lesz vele mint nekem. Kösz hogy elolvastad.
Miért köveznénk? A talaj miatt ugrott nálam például az anci. Félek totál fölkavarja az egész aljzatot, a növényeknek nyek, aztán az egész egyensúlynak is over. A sok olvasgatás, hozzászólás után ez utóbbit a legmelósabb elérni szerintem. Ezért nehéz többek között nekem is, mert minden részlet fontos. Az aljazattal kezdödik,mint alap. Van tapasztalat arra, hogy az ADA Africana milyen hamar iszaposodik, vagy meddig tartható huzamosabban akiban? Nehéznek találnám a teljes aljzatcserét, akár évente...
Az akim még csak fejben létezik, egyre jobb körvonalakkal. Ha startol, és nem makkan meg rögvest, küldök képet szívesen :)
 
Sziasztok. Dennerle Scaper's Soil aljzattal a G.A.-nak van tapasztalata?

Mire gondolsz? Egy jó agyagos aljzat ez is, megfelelő szemcsemérettel. Paramétereiben hasonlóan lágyít és lefele húzza a pH-t.
Színe természetes. Szemcsemérete picit kisebb mint az Amazonia. Könnyű használatra tervezték, így a bejáratás gyorsabb mint egy erősen tápanyagos amazonia esetén.
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi :)
Igazából nem tudok dönteni az amazonia és ez között. Hosszú távon akkor az amazonia lenne jobb, de mivel nem vagyok profi kicsit félek tőle.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi :)
Igazából nem tudok dönteni az amazonia és ez között. Hosszú távon akkor az amazonia lenne jobb, de mivel nem vagyok profi kicsit félek tőle.
Nem akkora dilemma ez. Bármelyiket veszed, jó lesz. Mindkét aljzat tökéletes növényezéshez.
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi :)
Igazából nem tudok dönteni az amazonia és ez között. Hosszú távon akkor az amazonia lenne jobb, de mivel nem vagyok profi kicsit félek tőle.

Ha CO2-es növényesed van sok fénnyel akkor Amazonia. Ha ennél visszafogottabb a környezet akkor a másik is tökéletes.
Sok halas és garnélás is az amazonia aljzatra esküszik a spec összetétele miatt.
 
Az amazonia jó áron van most nálatok, főleg, hogy ADA termék. Gondolom a jbl táptalaj is jó alá. Már csak azért, mert találtam itthon belőle 2 kg-ot. Mivel azt is vennem kell, gondoltam nem keverném.
 
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni talaj választáshoz a tank 80x30x40magas 1200l/h külső szűrő: perlon, finom szivacs, durva szivacs, seachem matrix és siporax. A világítás 2x24w t5 , cryptocoryne parva, anubias nana és pár tő Ceratopteris thalictroides kerül majd bele. A tápozás profito heti vízcserénél és napi carbo. Cryptos előtér lesz de lövésem sincs hogy milyen növénytajt és táptalajt vegyek neki. Az ár tekintetében rugalmas vagyok csak nem volt még rendes talajom és nem tudom mit szabad és nem low-techbe.Előre is köszi a válaszokat
 
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni talaj választáshoz a tank 80x30x40magas 1200l/h külső szűrő: perlon, finom szivacs, durva szivacs, seachem matrix és siporax. A világítás 2x24w t5 , cryptocoryne parva, anubias nana és pár tő Ceratopteris thalictroides kerül majd bele. A tápozás profito heti vízcserénél és napi carbo. Cryptos előtér lesz de lövésem sincs hogy milyen növénytajt és táptalajt vegyek neki. Az ár tekintetében rugalmas vagyok csak nem volt még rendes talajom és nem tudom mit szabad és nem low-techbe.Előre is köszi a válaszokat
A JBl Aquabasis + Manado jó választás lehet.
 
Oké köszi! Én is filóztam ezen de elég sokan szidják a Manadot több okból is. Lehet hogy nagy marhaságot kérdezek de ADA Amazoniat vagy ilyeneket szabad/szokás Low-Techben használni?
 
Oké köszi! Én is filóztam ezen de elég sokan szidják a Manadot több okból is. Lehet hogy nagy marhaságot kérdezek de ADA Amazoniat vagy ilyeneket szabad/szokás Low-Techben használni?
Használtam korábban low-techben, aquabasis + amazónia kombinációt, semmilyen negatív tapasztalatról nem tudok beszámolni.
 
A
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni talaj választáshoz a tank 80x30x40magas 1200l/h külső szűrő: perlon, finom szivacs, durva szivacs, seachem matrix és siporax. A világítás 2x24w t5 , cryptocoryne parva, anubias nana és pár tő Ceratopteris thalictroides kerül majd bele. A tápozás profito heti vízcserénél és napi carbo. Cryptos előtér lesz de lövésem sincs hogy milyen növénytajt és táptalajt vegyek neki. Az ár tekintetében rugalmas vagyok csak nem volt még rendes talajom és nem tudom mit szabad és nem low-techbe.Előre is köszi a válaszokat
A manadot hanyagolnám az biztos. Ha szűkös a keret akkor Akadama és alá jbl vagy tropica talaj. Ha kicsit többet is szánsz rá akkor jöhetnek a Tropica, Ada, Dennerle aljzatok
 
Back
Oldal tetejére