• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

@viktorlantos erről végül mi lett a verdikt?
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-deponitmix-professional-9in1-noveny-taptalaj-9-6kg.html
Berakhatom az akvába és mehet rá az Amazonia, akkor is ha csak hétvégén ültetek és kiszárad addig? Mert a leírásban az van hogy nedvesen tartsuk.

Másik: Amazonia powdert tényleg csak 1 centi vastagon lehet a sima Amazoniára rakni hogy ne fojtsa be a talajt? Csak mert mintha @inadsz Dani a garnis akvájában csak powdert használt volna (azt mondjuk nem tudom milyen vastagon :) ).
 
Utoljára módosított:
Másik: Amazonia powdert tényleg csak 1 centi vastagon lehet a sima Amazoniára rakni hogy ne fojtsa be a talajt? Csak mert mintha @inadsz Dani a garnis akvájában csak powdert használt volna (azt mondjuk nem tudom milyen vastagon :) ).

Kis akváriumban használtuk időnként normál helyett is. Csak powder.
Egyébként mindig csak fedőrétegként kb 1-2cm max.
 
@viktorlantos erről végül mi lett a verdikt?
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-deponitmix-professional-9in1-noveny-taptalaj-9-6kg.html
Berakhatom az akvába és mehet rá az Amazonia, akkor is ha csak hétvégén ültetek és kiszárad addig? Mert a leírásban az van hogy nedvesen tartsuk.

Nem tudom mennyit számít az 1-2 nap. Japánoknál sem látok sosem száraz aljzatot telepítés előtt. Mindig nedvesen tartják. Nálunk azért előfordult már hogy napokig akár hetekig így volt.
A Dennerle 9in1 talaj jó, sokan szeretik veszik. Boltban majdnem mindig power sand megy ezért nincs vele közvetlen tapasztalatom.
 
Ok akkor szerintem ma berakom a talajt, és spricnizem folyamatosan, és lefóliázom az akvát amíg nem ültetek. :)

Legalább nedves talajba kerül majd a parvula. :)
 
Szerintem ezen a szinten már kb. minden talaj hasonlóan jó. :) Kicsit ebben tud többet az, a másik meg amabban de ennyi.
 
Üdv.



Talajválasztás előtt állok a tervezett 200 literes akvihoz. Sok növényt akarok illetve gyepet is két tenyérnyi területen. Eddig manadot használtam és egy bár szál hajam ki szaggattam miatta. Főleg a gyepesítés miatt. Mikor reggelente a víz tetején úszkáltak a kis növénykék.

Mivel ez nem pénztárca kímélő dolog ezért jól át kell rágnom magam a dolgon, ezért szeretném mások véleményét is hallani.



Első lépésben az amazonia talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam amazoniás akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Sajnos ahogy olvasom itt nagy hátrány az elején az amónia bumm. A sok vízcsere akkor is kell az elején ha a halakat kb 1 hónap múlva tenném bele?

Azzal tudnék az elején vizet spórolni ha csak annyit teszek bele amennyi el lepi a növényeket?

A neten találtam olyat hogy ADA Aqua Soil Amazonia II ez mivel másabb mint a sima amazonia talaj?

Az amazonia talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?



Második lépésben az malaya talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam malaya-s akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Ennél a talajnál van amónia bumm? itt is kell az elején a sűrű víz csere? Ez esetben is egy hónap múlva kerülnének bele a halak. Az malaya talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?



Harmadik lépésben az Africana talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam Africana-s akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Ennél a talajnál van amónia bumm? itt is kell az elején a sűrű víz csere? Ez esetben is egy hónap múlva kerülnének bele a halak. Az Africana talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?



Esetleg ha van még használható talaj amibe jól lehet pici növényeket is ültetni (gyepesítés) azok neveit és véleményeket szívesen várok.



1000L/h külső szűrővel és egy 350L/h-s belsőszűrővel fogom szűrni. Easy Life Easy Carbo és Easy Life ProFito-t fogok használni. Co2 egyenlőre nem lesz miként külön táptalajt sem fogok alátenni. ADA aljzat adalék viszont igen és PANZI DOBOZOS TABLETTA NÖVÉNYTÁP (AQUAPLANT) 10 DB is lesz ledugva.



Szóval várom a véleményeket, tapasztalatokat és tanácsokat.
 
Üdv!

Van egy 9literes tropica talajom amit ha lehetne felhasználnék , taiwan tartáshoz ez is ugyan úgy megfelel vagy érdemes cserélni amazoniara?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Kezdő vagyok talaj témában (jelenleg csak kavics van). Viszont olvastam, hogy a táptalajok idő után kimerülnek. Ez törvényszerű?
Low tech-be egyáltalán érdemes/szükséges táptalaj?
 
Kezdő vagyok talaj témában (jelenleg csak kavics van). Viszont olvastam, hogy a táptalajok idő után kimerülnek. Ez törvényszerű?
Low tech-be egyáltalán érdemes/szükséges táptalaj?

Szia,

érdemes low tech-ben is táptalajt (és felette porózus agyagtalajt) használni.

Kimerülnek, high techben hamarabb, low techben később.

Ha azt vesszük, hogy:
- a high tech gyorsabb felpörgetettebb közeg, sok folyékony táppal, rövidebb ideig fenntartható jó kondicióban
- ezzel szemben a low tech lassabb, kevésbé tápozott, hosszabb ideig közel azonos kondiban tartható

akkor megkockáztatom, hogy low-tech-ben még nagyobb a jelentősége ha hosszú ideig nem akarjuk szétszedni a layout-ot.
 
Szia,

érdemes low tech-ben is táptalajt (és felette porózus agyagtalajt) használni.

Kimerülnek, high techben hamarabb, low techben később.

Ha azt vesszük, hogy:
- a high tech gyorsabb felpörgetettebb közeg, sok folyékony táppal, rövidebb ideig fenntartható jó kondicióban
- ezzel szemben a low tech lassabb, kevésbé tápozott, hosszabb ideig közel azonos kondiban tartható

akkor megkockáztatom, hogy low-tech-ben még nagyobb a jelentősége ha hosszú ideig nem akarjuk szétszedni a layout-ot.
Ez a rövid-hosszú idő nagyságrendileg mit jelent?
 
Hát ez vérmérséklettől is függ :D
Van aki fél évente szétkapja a scapet, de akár több évig is elketyeghet szépen.

Nézd meg régi motorosok naplóit, abból kiderül a válasz.
Az, hogy ki mikor kapja szét, másodlagos. Inkább az a lényeg miért :)
Csak azért hogy egy újat építsen, vagy azért mert kimerül...
Én azért szerintem leghamarabb évente nyúlnék hozzá, de inkább később.
Apró tereprendezés max bejátszhat.
 
Sziasztok. Rég jártam erre, most a véleményetekre lennék kíváncsi. Florimo virágföld ami kimondottan vízinövényes, ti mennyire raknátok bele az akváriumba mint termőtalajt? mi erről a vélemény? linket nem teszet, mert tilos, de egy zsák kb 800 ft. 20 literes kiszerelésben van. Valaki próbálkozott már hasonlóval?
 
Sziasztok. Rég jártam erre, most a véleményetekre lennék kíváncsi. Florimo virágföld ami kimondottan vízinövényes, ti mennyire raknátok bele az akváriumba mint termőtalajt? mi erről a vélemény? linket nem teszet, mert tilos, de egy zsák kb 800 ft. 20 literes kiszerelésben van. Valaki próbálkozott már hasonlóval?
Low techben használják mert olcsó. Ha megteheted, használj inkább Manado-t vagy agyaggranulátumot. (Sok a szívás vele.)
 
Sziasztok!

Nano akváriumba nem túl nagy az Amazonia szemcsemérete? Még nem volt hozzá szerencsém élőben, de úgy tudom gyakoriak a 6-7mm-es szemcsék és elég egyenetlen is a szemcseméret. Az Amazonia Powder pedig úgy tudom nem az igazi teljes aljzatként, jobb csak az Amazonia tetején elteríteni hogy egységesebb látványt nyújtson a talaj. De javítsatok ki, ha tévedek.

Ezért jobb választásnak tűnik a Trpoica talaja a 2-3mm-es szemcsemérettel. De ezt sem láttam még élőben.

Valaki meg tudná ezt erősíteni, aki látta/használta már mindegyiket?

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Nano akváriumba nem túl nagy az Amazonia szemcsemérete? Még nem volt hozzá szerencsém élőben, de úgy tudom gyakoriak a 6-7mm-es szemcsék és elég egyenetlen is a szemcseméret. Az Amazonia Powder pedig úgy tudom nem az igazi teljes aljzatként, jobb csak az Amazonia tetején elteríteni hogy egységesebb látványt nyújtson a talaj. De javítsatok ki, ha tévedek.

Ezért jobb választásnak tűnik a Trpoica talaja a 2-3mm-es szemcsemérettel. De ezt sem láttam még élőben.

Valaki meg tudná ezt erősíteni, aki látta/használta már mindegyiket?

Köszönöm!

Én ugy oldottam meg a dolgot, hogy az akvárium üvegnél( nálam elől és kétoldalt) 1 centi vastagon Powder raktam es innét befelé haladva már zúdulhatott a sima Amazonia. Igy nem fogyott olyan sok a Powderből, illetve igy nem is tömörödik annyira. Majd került az egész tetejére egy réteg Powder.
Előnye a dolognak, hogy kívülről meg nem mondod hogy az aljzat nagyresze nagyszemcsés Amazonia, mivel az igy nem lesz látható. Kisebb akvariumnál szerintem előnyös igy csinálni, főleg ha elől is talaj van, mert nem nyomják el az arányokat a néha bumszlibb normál Amazonia szemcséi ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére