• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Én ugy oldottam meg a dolgot, hogy az akvárium üvegnél( nálam elől és kétoldalt) 1 centi vastagon Powder raktam es innét befelé haladva már zúdulhatott a sima Amazonia. Igy nem fogyott olyan sok a Powderből, illetve igy nem is tömörödik annyira. Majd került az egész tetejére egy réteg Powder.
Előnye a dolognak, hogy kívülről meg nem mondod hogy az aljzat nagyresze nagyszemcsés Amazonia, mivel az igy nem lesz látható. Kisebb akvariumnál szerintem előnyös igy csinálni, főleg ha elől is talaj van, mert nem nyomják el az arányokat a néha bumszlibb normál Amazonia szemcséi ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ez jól hangzik, köszönöm!
 
Sziasztok!

Nemsokára esedékessé válik egy 120x50 cm alapterületű akvárium indítása. Jelenleg egy 100x50-es, kavicsos aljzatú akváriumunk van. Meglehetősen sok növény található benne. Többségében microsorum pteropus, de akad benne anubias, vizikalász, cryptocoryne undulata, lángmoha, gömbmoha, májmoha, karácsony moha, illetve egyéb mohák, amiket nem ismerek név szerint. Van még egy adag aponogeton madagascariensis, meg némi hygrophila pinnatifida. Úszó élőlényből sincs hiány, páncélos harcsák, ancik, guppyk, plattyk, RC garnélák, különlegesebb fajta L-es harcsák, botiák népes sereglete található meg. Világításnak ATI sunpower 6x54W ketyeg, kb. fél gőzzel. Célom, hogy minden növényt és jószágot áttelepítsek az új akváriumba. Ehhez szeretnék a kavicsos aljzat helyett valami mást, amiban a növények is jól érzik magukat, de az állatok sem pusztulnak bele.
Kérlek segítsetek!

Köszi,
Attila
 
Sziasztok!

Nemsokára esedékessé válik egy 120x50 cm alapterületű akvárium indítása. Jelenleg egy 100x50-es, kavicsos aljzatú akváriumunk van. Meglehetősen sok növény található benne. Többségében microsorum pteropus, de akad benne anubias, vizikalász, cryptocoryne undulata, lángmoha, gömbmoha, májmoha, karácsony moha, illetve egyéb mohák, amiket nem ismerek név szerint. Van még egy adag aponogeton madagascariensis, meg némi hygrophila pinnatifida. Úszó élőlényből sincs hiány, páncélos harcsák, ancik, guppyk, plattyk, RC garnélák, különlegesebb fajta L-es harcsák, botiák népes sereglete található meg. Világításnak ATI sunpower 6x54W ketyeg, kb. fél gőzzel. Célom, hogy minden növényt és jószágot áttelepítsek az új akváriumba. Ehhez szeretnék a kavicsos aljzat helyett valami mást, amiban a növények is jól érzik magukat, de az állatok sem pusztulnak bele.
Kérlek segítsetek!

Köszi,
Attila

@viktorlantos tudsz segíteni? Közeleg a fekete péntek és nem kímélném az árukészletet...[emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Nemsokára esedékessé válik egy 120x50 cm alapterületű akvárium indítása. Jelenleg egy 100x50-es, kavicsos aljzatú akváriumunk van. Meglehetősen sok növény található benne. Többségében microsorum pteropus, de akad benne anubias, vizikalász, cryptocoryne undulata, lángmoha, gömbmoha, májmoha, karácsony moha, illetve egyéb mohák, amiket nem ismerek név szerint. Van még egy adag aponogeton madagascariensis, meg némi hygrophila pinnatifida. Úszó élőlényből sincs hiány, páncélos harcsák, ancik, guppyk, plattyk, RC garnélák, különlegesebb fajta L-es harcsák, botiák népes sereglete található meg. Világításnak ATI sunpower 6x54W ketyeg, kb. fél gőzzel. Célom, hogy minden növényt és jószágot áttelepítsek az új akváriumba. Ehhez szeretnék a kavicsos aljzat helyett valami mást, amiban a növények is jól érzik magukat, de az állatok sem pusztulnak bele.
Kérlek segítsetek!

Köszi,
Attila
Amazonia, vagy a tropica általános talaja.
 
@viktorlantos tudsz segíteni? Közeleg a fekete péntek és nem kímélném az árukészletet...

Persze, legyen kavics :)

Vagy ajándékozd el az L-es harcsákat és a többi esetleg talajt mozgató halat. Ezek nem kompatibilisek a könnyű agyagos aljzatokkal.
Ha sikerült túltenni rajtuk, akkor Amazonia. Ez a legjobb. A cryptok, aponogeton és a többi ültetett növény imádni fogja.
 
Az a baj, hogy a kavics karcol(hat) miközben takarítok. 5 éves a mostani és azért vannak rajta apró harci sebek...az új opti üveges lesz, nem szeretném ha így járna...
Milyen következményekkel kell számolnom ha mégis maradnak az aljzatlakók és megy bele agyagos talaj? “Csak” ködfelhő lesz/lehet az akváriumban, vagy maga a talaj hathat károsan a halakra?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az a baj, hogy a kavics karcol(hat) miközben takarítok. 5 éves a mostani és azért vannak rajta apró harci sebek...az új opti üveges lesz, nem szeretném ha így járna...
Milyen következményekkel kell számolnom ha mégis maradnak az aljzatlakók és megy bele agyagos talaj? “Csak” ködfelhő lesz/lehet az akváriumban, vagy maga a talaj hathat károsan a halakra?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Az agyag port felveri és vele együtt a talajon lerakódó szennyeződéseket is. Ez meg majd eteti az ecsetalgát, jön a GDA, és ráadásul az ültetett növényeid sem maradnak a talajban.
 
Az agyag port felveri és vele együtt a talajon lerakódó szennyeződéseket is. Ez meg majd eteti az ecsetalgát, jön a GDA, és ráadásul az ültetett növényeid sem maradnak a talajban.

Kavics aljzatból milyet ajánlanál? A mostani elég világos:f5e3c6476143788d6f60c4d3cdae19ca.jpg
Ennél picit sötétebbre gondoltam, de mégsem a totál feketére.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az agyag port felveri és vele együtt a talajon lerakódó szennyeződéseket is. Ez meg majd eteti az ecsetalgát, jön a GDA, és ráadásul az ültetett növényeid sem maradnak a talajban.

Ültető kerámiát most is használok. Mi lenne, ha az ültetett növények kapnának amazoniat, az akvárium többi része meg valami lekerekített kavicsos aljzatot? Talán a lekerekített kavics kevesebb eséllyel tenne kárt az akvárium üvegében...
Van a GA-ban ikyen kavics, olyan 3-4 mm-es méretben?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ültető kerámiát most is használok. Mi lenne, ha az ültetett növények kapnának amazoniat, az akvárium többi része meg valami lekerekített kavicsos aljzatot? Talán a lekerekített kavics kevesebb eséllyel tenne kárt az akvárium üvegében...
Van a GA-ban ikyen kavics, olyan 3-4 mm-es méretben?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ezt már neked kell kitalálnod, hogy lesz a legjobb mindenkinek. A kavicsokat a shopban itt találod: https://www.greenaqua.hu/hu/aljzatok/kavics-aljzat.html
 
Az agyag port felveri és vele együtt a talajon lerakódó szennyeződéseket is. Ez meg majd eteti az ecsetalgát, jön a GDA, és ráadásul az ültetett növényeid sem maradnak a talajban.
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Dark Soil aljzatról valamint a Dennerle Deponit Mix Professional 9in1? A kettő együtt mehetne?
Vajon egy 80x35-ös akiba a Dennerle-ből 5 liter a Darks Soil-ból 9 liter elég volna?
 
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Dark Soil aljzatról valamint a Dennerle Deponit Mix Professional 9in1? A kettő együtt mehetne?
Vajon egy 80x35-ös akiba a Dennerle-ből 5 liter a Darks Soil-ból 9 liter elég volna?
Mivel senki nem tudja, vagy nem ismeri, akkor csak a tisztázás végett és nem reklám céljából linkelek be 2 oldalat az aljzatról, egyik szlovák, másik lengyel.
 
Utoljára módosított moderátor által:
És egyikkel sem vagyunk beljebb. :)

Szerintem ezt az aljzatot nem lehet itthon kapni, legalábbis én nem találtam sehol. Ennélfogva tapasztalat sincs róla. :(
 
A gyártója japán, de még japánul se találtam róla infót. Érdemesebb lenne szlovák és lengyel fórumokon nézelődni, nagyobb valószínűséggel használják.
 
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Dark Soil aljzatról valamint a Dennerle Deponit Mix Professional 9in1? A kettő együtt mehetne?
Vajon egy 80x35-ös akiba a Dennerle-ből 5 liter a Darks Soil-ból 9 liter elég volna?
A Dark soilt nem ismerem, hacsak nem ez volt korábban a DRAK... mert olyat már használtam; egyik boltos ismerősöm rendelte Szlovákiából egy megrendeléshez. vagy 4 éve nem láttam és a neten sem bukkantam rá még. Kb ISTA minőség, de a 80x35ösbe kell legalább 1.5 zsáknyi. Tapasztalat :) A Dennerle bőven elég
 
A gyártója japán, de még japánul se találtam róla infót. Érdemesebb lenne szlovák és lengyel fórumokon nézelődni, nagyobb valószínűséggel használják.
Rendelek belőle, aztán meglátjuk. Én sem találtam rà más oldalakon egyelőre.
 
Nem tudom a márkásabb talajoknál mennyivel olcsóbb ez a dark soil, én lehet nem kockáztatnék és vennék Ada vagy Dennerle aljzatot.
 
Back
Oldal tetejére