• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Tropica aljzatom van, amivel igazából meg vagyok elégedve. 2-3 hónap mulva újra indítanám az akváriumot és szükségem lenne még aljzatra. Az Ada Amazonia ugyanolyan árba van mint a Tropica viszont jobbakat írnak róla. Lehet keverni a két talajt vagy maradjak inkább az eredeti aljzatnál?
 
Tropica aljzatom van, amivel igazából meg vagyok elégedve. 2-3 hónap mulva újra indítanám az akváriumot és szükségem lenne még aljzatra. Az Ada Amazonia ugyanolyan árba van mint a Tropica viszont jobbakat írnak róla. Lehet keverni a két talajt vagy maradjak inkább az eredeti aljzatnál?
Szia!
Tropica-t használok lassan másfél éve, legnagyobb megelégedésemre. Nem iszaposodik, nem porol. Nem keverném más talajjal.(y)
 
Ha ugyanolyan típusú talaj, akkor keverheted nyugodtan (égetett agyag).

Nekem Environment, ADA Amazonia és még egy kicsi Dennerle Scapers Soil van, a legnagyobb egyetértésben.

Environment kicsit barnásabb, másik kettő inkább fekete, utóbbiak vannak felül.
 
Sziasztok!
Előre is bocsi, de totális kezdő vagyok! Mostanság szeretnék indítani egy 126 l akit, ami alapvetően nem csak növényes lenne. Viszont szeretnék bele növénykéket! Rengeteget olvastam, aminek az lett a következménye, hogy azt érzem egyre kevesebbet tudok :) Nyílván elsőre nem leszek profi, de a lehetőségeimhez képest jól szeretném csinálni. Nem akarom sem a halakat, sem a növényeket kinyírni....
Szóval talaj. Szerintetek mi a megfelelőbb: elsőnek JBL Aquabasis Plus+JBL Manado, avagy 1 rétegben ADA Aqua Soil Amazonia?
 
Sziasztok, a Tropica Aquarium Soil aljzat kapcsán olvastam hogy használata esetén külön növény táptalajra nincs szükség. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok? Felesleges lesz akkor akár ugyanebből a márkából táptalaj legalulra?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nano akváriumba milyen aljzatot ajánlotok ? 20-30 L
1. Garnélás akváriumhoz más talajok dukálnak. Ha megfontoltan akarsz talajt választani, tudd a beállítandó víz paramétereit és ennek megfelelően válassz talajt.
2. Pénztárcafüggő. Általánosságban itt is igaz, hogy egyenesen arányosan változik az ára a minőséggel (állaga, ültethetősége, pufferkapacitása stb.) . Dombot építeni pl csak a drágább talajokból esélyes.
3. Esztétikum. A kül. talajok színe, szemcsemérete eltérő.
 
1. Garnélás akváriumhoz más talajok dukálnak. Ha megfontoltan akarsz talajt választani, tudd a beállítandó víz paramétereit és ennek megfelelően válassz talajt.
2. Pénztárcafüggő. Általánosságban itt is igaz, hogy egyenesen arányosan változik az ára a minőséggel (állaga, ültethetősége, pufferkapacitása stb.) . Dombot építeni pl csak a drágább talajokból esélyes.
3. Esztétikum. A kül. talajok színe, szemcsemérete eltérő.
Dombot szeretnék ahhoz tudnál ajánlani valamit?
 
A 1.000,-/liter körüli árúak közül válassz a többi szempont alapján.
 
Utoljára módosított:
Dombot szeretnék ahhoz tudnál ajánlani valamit?
Szemcseforma alapján válassz. Pl. Az Ista srimp soil az teljesen gömbölyű, ezért nem jó dombnak (hiába drága). Az Ada talajok vagy az Environment az változó méretü és különböző formájú szemcsékből áll, ezért alkalmasabbak dombnak.
 
Sziasztok!
Dennerle Nutri Bass 6in1 2,4 kg-os (2880.-) talat keresek és az lenne a kérdésem, hogy Pesten hól lehet kapni? Én csak a Vadvilágot találta.
Még egy kérdésem lenne: Ha bertakom ezt a talajt tehetek-e rá kvarchomokot?
 
Ez csak táp talaj ha jól értelmezem. A kvarc homoknál az a kérdés milyen a szemcse nagyság mert alapvetően a homokkal az a gond hogy, nem tud benne áramlani a víz és belerohadnak a növények.

Sziasztok!
Dennerle Nutri Bass 6in1 2,4 kg-os (2880.-) talat keresek és az lenne a kérdésem, hogy Pesten hól lehet kapni? Én csak a Vadvilágot találta.
Még egy kérdésem lenne: Ha bertakom ezt a talajt tehetek-e rá kvarchomokot?
 
Sziasztok, a Tropica Aquarium Soil aljzat kapcsán olvastam hogy használata esetén külön növény táptalajra nincs szükség. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok? Felesleges lesz akkor akár ugyanebből a márkából táptalaj legalulra?
Én hamarosan építek ebből a talajból és fogok használni táptalajt. Nyilván anélkül is lehetséges akváriumot üzemeltetni és sokkal jobb eredményt lehet elérni az agyagos talajjal (táptalaj nélkül is), mint mondjuk a sóderrel.
 
Tudnátok tanácsot adni? :)

54 L növényes akvárium újraindításához talajt keresnék: jelenleg van JBL Aquabasis plus-om azt tenném alulra, csak nem tudom milyen legyen a fedőréteg.

Elég erős szűrőm van és szeretnék panda harcsákat, félek ha túl könnyű szerkezetű a fedőréteg akkor kitúrják, illetve a szűrő felkapja.

Mit tanácsolnátok? :)
 
Ugyan ebben a cipőben jártan én is, és az itt tanácsoltak alapján lecserélten a homokot, apró szemű kavicsra, de ajánlották a sódert is, és nem bántam meg, azóta szép tiszta az akváriumon. Én csak köszönöm a többiek jó tanácsait. Előtte a homoktól állandóan zavaros és büdös volt a vizem, most állom. Én csak ajánlni tudom amit a többiek nekem mondta, apró szemű kavics, vagy sóder.
 
Köszi, de igazából meg sem fordult a fejemben a homok.
Mando vagy ADA-ban gondolkoztam, illetve szóba jöhető variáció még a 2-3 mm-es már beszerzett és már használt szürkés kavicsréteg ;)
 
Back
Oldal tetejére