• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok
egy kis segítséget szeretnék kérni talaj témában az új akváriumomba
nem tudom, hogy melyik talaj lenne jobb:
a JBL Aqua basis plus vagy a JBL Pro Flora start 100 vagy Dennerle Nutri Basis 6in1 a tetejére meg JBL manando -t tennék
Esetleg annak van-e értelme, hogy a manandora ADA Aqua soil Amazoniat raknék?
segítségeteket köszönöm

Közbe kiötleteltem még egy kis okosságot :)
 
Sziasztok!

A véleményeteket/tapasztalatotokat szeretném kérni:
ADA Amazonia + táptalaj a megfelelőbb vagy a Tropica Aquarium Soil (ehhez elvileg nem kell táptalaj)?

Előre is köszönöm!
 
Mindkettohoz kell táptalaj, a legjobb ha ugyanazt a markat használod mindkettobol, de semmi gond nem szarmazik abból hogy Tropica a táptalaj.
 
Köszönöm, inadsz.

A Tropica adatlapján (Green Aqua) az szerepel, hogy "teljes értékű aljzat akár táptalaj nélkül is használható."

Szóval akkor ennek ellenére azért tegyek alá?


Mindkettohoz kell táptalaj, a legjobb ha ugyanazt a markat használod mindkettobol, de semmi gond nem szarmazik abból hogy Tropica a táptalaj.
 
Köszönöm, inadsz.

A Tropica adatlapján (Green Aqua) az szerepel, hogy "teljes értékű aljzat akár táptalaj nélkül is használható."

Szóval akkor ennek ellenére azért tegyek alá?
Saját tapsztalatból tudom hogy kell alá! Annak idején én nem tudtam hogy kell most szenvedek is vele! A növények nőnek de nem úgy!:(:(
 
Saját tapsztalatból tudom hogy kell alá! Annak idején én nem tudtam hogy kell most szenvedek is vele! A növények nőnek de nem úgy!:(:(

Ez azért relatív. Én biztosan megnézném a többi paramétert is.

Táptalaj azért kell hogy olyan gyeped legyen mint @inadsz -nak.

De ha már elindultál nélküle és úgy érzed valami nem ok, ezt a legegyszerűbb kiküszöbölni.
Csak kell néhány talajkapszula: Aljzatba nyomható táp Green Aqua
 
Ez azért relatív. Én biztosan megnézném a többi paramétert is.

Táptalaj azért kell hogy olyan gyeped legyen mint @inadsz -nak.

De ha már elindultál nélküle és úgy érzed valami nem ok, ezt a legegyszerűbb kiküszöbölni.
Csak kell néhány talajkapszula: Aljzatba nyomható táp Green Aqua
Teljesen igazad van! Kb. 1 hete raktam talajkapszulát!:) Várom mi történik!
ADA Multi Bottom - általános táprudak 6 900,00 Ft Green Aqua
Ezt raktam! Mennyi idő után lehet látni a változást?
 
Sziasztok!

A jelenleg kapható agyagos talajok közül melyik az, ami a legkevésbé morzsolódik, leginkább "időtálló"?
Válasz előre is köszönöm!
 
A sorból az 1-es számú versenyző lóg ki. Ő egy nagyobb szemcserméretű más strukturájú talaj.

A másik három általában por/agyagos verzió.

Teljesen mind1 melyiket választod. A lényeg hogy egy minimál iwaguminál, ahol valószínűleg csak gyep lesz, legyen valami a talaj alatt.
Ezek a növények többségében gyökér oldalról szipkázzák a tápot. Ha ott nincs elég akkor lassabban fejlődnek.

Arra pont elég tápanyagot ad bármelyik, hogy elkészüljön az akvárium.

A power sand-del picit lazább marad a talaj.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! Én a mai napon regisztráltam és a fiamnak vettem egy 112 l-es akváriumot ( 80x35x40) gondoltam megnézek pár youtube videot erről..... és azon kaptam magamat, hogy felhívtam a GA mobilját, hogy szeretnék tőlük rendelni majd az ünnepek után pár dolgot/ ajzatot , növényt, dekorációt/ és lesek ki a fejemből csak..o_O
JBL Manadonak szerettem volna utána járni, de elriadtam tőle!!! Inkább vennék Amazoniat és Power Sand special S-t! Kérdésem a következő. Ha a méretek alapján én ebben az akváriumban két oldalra halmoznék fel aljzatot, mert közte dekorhomokból csinálnék "utat" Akkor egy 2 kg Power Sand special S és 15 kg Amazonia elég lenne e?Valamint kérdezném, ha dekorfára ragasztanék jávai mohát és talajtakarónak a "cubát", vagy HM-et használnék az egyelőre megfelelő lenne e kezdő akvaristáknak, mint mi vagyunk! Milyen halakat érdemes bennük tartani? Neont?
Köszönettel: Zoli
 
Akkor egy 2 kg Power Sand special S és 15 kg Amazonia elég lenne e?
Attól függ, milyen széles a dekoros rész és milyen magas az építmény. Amazónia vsz elég lesz, táptalaj necces, de elég is lehet.
Ha biztosra akarsz menni de nem többet költeni, olvasd el Hideg G hozzászólását, hasznos.
ADA Növény táptalaj (Power Sand Special S) - 2 liter 8 700,00 Ft Green Aqua

Cuba (HC) több fényt igényel és CO2-t, HM inkább közép/háttérnövény, de működhet előtériként is ha sűrűn vágod.
Halakból rengeteg féle van, ami működhet.
 
Az elképzelésem az lenne, hogy a feltöltéskor kartonnal 3 fele választanám az alapot. két oldalt lenne A Power Sand Special L és az Amazonia és köztük elválasztva valamilyen fehérebb színű ( lehetőleg 2-3 mm szemcsenagyságú) dekor kavics, mint egy út Ebben az esetben, ha jól olvastam az amazóniával két dombot tudnék kialakítani Az egyik felén készítenék egy bonsai jellegű fát mohából és a másik oldalára sziklákat tennék! Erre kérdeztem rá, hogy így elég lenne e a táptalaj és az ajzat? Ha low technikát alkalmaznánk egyelőre, hogy az akvárium homeosztázisát fenntartsuk akkor milyen növényeket ajánlotok? Én gyakorlatilag mintha füves terület lenne az egész úgy szeretném, hogy kinézzen az akvárium! remélem idevaló a kérdésem!:love:
 
Ha low technikát alkalmaznánk egyelőre, hogy az akvárium homeosztázisát fenntartsuk akkor milyen növényeket ajánlotok? Én gyakorlatilag mintha füves terület lenne az egész úgy szeretném, hogy kinézzen az akvárium! remélem idevaló a kérdésem!
A GA honlapján meg tudod nézni a növények igényeit, vannak alacsony és közepes igényű növények amik nem nőnek magasra, jó előtéri növénynek, passzolnak low techbe tudom ajánlani például a Saggitaria subulata-t, de van választási lehetőséget bőven.
 
Back
Oldal tetejére