• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok!

Növényes/garnélás aksiba milyen talajt ajánlanátok?
Seiryu kövek mellé, tehát dombosabb forma lenne.
Neocaridina és Babaulti garnéla lenne benne.
Illetve mohafélék és egyéb növények (Főnix moha, láng moha, Riccia, HM, Monte Carlo).
 
Sziasztok!

Növényes/garnélás aksiba milyen talajt ajánlanátok?
Seiryu kövek mellé, tehát dombosabb forma lenne.
Neocaridina és Babaulti garnéla lenne benne.
Illetve mohafélék és egyéb növények (Főnix moha, láng moha, Riccia, HM, Monte Carlo).
Attól függ, mit akarsz.
Ha növényezel is, akkor ADAAmazonia, Tropica talaj, esetleg Manado. Alájuk mehet táptalaj. Ha nem növényezel, akkor mindegy
 
Attól függ, mit akarsz.
Ha növényezel is, akkor ADAAmazonia, Tropica talaj, esetleg Manado. Alájuk mehet táptalaj. Ha nem növényezel, akkor mindegy

Köszi!
Én is az Amazoniát szemeltem ki csak ne lenne ilyen drága (9900/9liter), kéne belőle vagy 2-3 csomag. Pedig a színe is nagyon tetszik és ahogy néztem dombokat is lehet vele formálni.
Használt talajban mennyire érdemes gondolkodni? Pár hónapos max. fél éves talajra gondolok.
 
Köszi!
Én is az Amazoniát szemeltem ki csak ne lenne ilyen drága (9900/9liter), kéne belőle vagy 2-3 csomag. Pedig a színe is nagyon tetszik és ahogy néztem dombokat is lehet vele formálni.
Használt talajban mennyire érdemes gondolkodni? Pár hónapos max. fél éves talajra gondolok.
Szán dá, ha azt szemelted ki.
Én is azt szemeltem ki, s Manado-t vettem. Most dobom majd ki, s vettem Amazonia-t. K.. drága, de ha kétszer veszed az az igazán drága.
 
Szán dá, ha azt szemelted ki.
Én is azt szemeltem ki, s Manado-t vettem. Most dobom majd ki, s vettem Amazonia-t. K.. drága, de ha kétszer veszed az az igazán drága.
Javítva:

Szánd rá, ha azt szemelted ki.
Én is azt szemeltem ki, s Manado-t vettem. Most dobom majd ki, s vettem Amazonia-t. K.. drága, de ha kétszer veszed az az igazán drága.

Mekkora medence lesz?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Javítva:

Szánd rá, ha azt szemelted ki.
Én is azt szemeltem ki, s Manado-t vettem. Most dobom majd ki, s vettem Amazonia-t. K.. drága, de ha kétszer veszed az az igazán drága.

Mekkora medence lesz?

Lehet, hogy az lesz. Legalább csak egyszer kell kiadni a sok pénzt :)

Minimum 60 liter, de a terveimben egy 100 liter körüli szerepelt eredetileg, még akár az is lehet.
 
Sziasztok!

Növényes/garnélás aksiba milyen talajt ajánlanátok?
Seiryu kövek mellé, tehát dombosabb forma lenne.
Neocaridina és Babaulti garnéla lenne benne.
Illetve mohafélék és egyéb növények (Főnix moha, láng moha, Riccia, HM, Monte Carlo).
Szia! Nálam kertészeti boltban vehető jó minőségű palánta föld ( C jelű) van az aksiban rajta homok rétegel és nagyon szép fejlődnek a növények. :) De a gyári talajok is nagyon jók abból is használtam már több félét. :) És nekem is vannak benne garnélák meg halak is és tejesen jól elvannak.
 
Sziasztok
Lenne egy kerdese, van most egy 240l brutto akvariumom, aminek az aljan homok van amit le szeretnek cserelni JBL Manadora, mivel sügeres az akva ezert nincs tul sok novenyem es az erdekele hogy ebben az esetben kell e tap talaj a manado ala? mivel csak anubias novenyeim vannak azok meg a sziklakhoz vannak rogzitve.

Javitsatok ki ha tevedek de az elolvasottak alapjan ajobb fele talaj ,mint a manado vagy az ada soil az elosegiti a jotekony bacik elterjedeset ergo tisztabb lesz a vizem,es nem utolso sorban elrejti/lebontja valamellyest a mulmot? Mert azzal most nehezen birkozik meg a eheim 2080nam pedig azt hittem mindent fel fog szivni ami csak a talajra kerul.

Vagy kesobbiekkel tap kapszulakkal meg bacterball stb feltolthetem ezt a talajt is tap anyaggal,ugye?

A halak bent maradnanak a muvelek erejeig, legalabbi ugy terveztem.

Elore is koszi
Ps bocs h nincs ekezet :)
 
Sziasztok
Lenne egy kerdese, van most egy 240l brutto akvariumom, aminek az aljan homok van amit le szeretnek cserelni JBL Manadora, mivel sügeres az akva ezert nincs tul sok novenyem es az erdekele hogy ebben az esetben kell e tap talaj a manado ala? mivel csak anubias novenyeim vannak azok meg a sziklakhoz vannak rogzitve.

Javitsatok ki ha tevedek de az elolvasottak alapjan ajobb fele talaj ,mint a manado vagy az ada soil az elosegiti a jotekony bacik elterjedeset ergo tisztabb lesz a vizem,es nem utolso sorban elrejti/lebontja valamellyest a mulmot? Mert azzal most nehezen birkozik meg a eheim 2080nam pedig azt hittem mindent fel fog szivni ami csak a talajra kerul.

Vagy kesobbiekkel tap kapszulakkal meg bacterball stb feltolthetem ezt a talajt is tap anyaggal,ugye?

A halak bent maradnanak a muvelek erejeig, legalabbi ugy terveztem.

Elore is koszi
Ps bocs h nincs ekezet :)
Anubiasoknak valóban felesleges táptalajt tenned, elég a Manado. Feltéve, hogy tetszik a vörös talaj. :)
 
J
...Manado-t vettem. Most dobom majd ki, s vettem Amazonia-t. K.. drága, de ha kétszer veszed az az igazán drága.
Mi volt a gondod vele? Hogy lelapultak a dombok. Egy két kotorászó hal és az Amazoniat is leegyengetik, nem?
 
Mi volt a gondod vele? Hogy lelapultak a dombok. Egy két kotorászó hal és az Amazoniat is leegyengetik, nem?
Végülis ettől több baja nincs. Legalábbis hosszú távon. Nálam kb az a tapasztalat, hogy 6-8 hónap után nagyjából rá lehet mondani, hogy semleges, nem piszkálja a víz paramétereit.
Elején kicsit keményíthet, bár én szándékosan egy kicsi akvában mértem egy ideig és nem volt drasztikus, főleg a rendszeres vízcserékkel.
Elég könnyű, elég jól simul, de én speciel legalább olyan könnyen ültetek bele, mint amazoniába, africanaba. Az említett két talajnak ha már nedvesek, olyan érdekes az állaga, mintha kissé gumis lenne, a manado az kemény végig, mint a fagyott kutya lába.
Ha sík, vagy ahhoz nagyon közeli aljzatot szeretnél, a színe nem gond, vagy a gyep miatt nem fog látszani, akkor választhatod ezt is. Természetesen az alapszabályokat betartva (alul táptalaj, rajta minimum 4-5 cm általános talaj).
Ha olyan növényekkel/lakókkal tervezel, amiknél a kezdeti kis mértékű keményítés is gondot jelentene, akkor vagy minimum fél évet használtat, vagy valamelyik aktív agyagos talajt válaszd.
 
Nálam is manado van, bő 2 éve. Semmi, de tényleg semmi gondom vele, azt leszámítva, hogy a kis dombocskám kilapult, amit még az elején csináltam.
 
Anubiasoknak valóban felesleges táptalajt tenned, elég a Manado. Feltéve, hogy tetszik a vörös talaj. :)
A színe tetszik,fekete a hátterem, meg szeretnék majd bazalt sziklákat úgy meg pont jól jönnek ki a színek.

Ha későbbiekben egy pár növényt ültetnék bele akkor ha jól sejtem táp anyag tablettákkal fel tölthetem ezt a talajt is táp anyaggal?
 
A színe tetszik,fekete a hátterem, meg szeretnék majd bazalt sziklákat úgy meg pont jól jönnek ki a színek.

Ha későbbiekben egy pár növényt ültetnék bele akkor ha jól sejtem táp anyag tablettákkal fel tölthetem ezt a talajt is táp anyaggal?
Attól függ, hogy milyen növényeket szeretnél. Egyszerűbb szárnövényekhez (stem) nem szükséges, azok úgyis a leveleiken veszik fel a tápanyagot. Ezeknek a változatossága ráadásul akkora, hogy bőven van miből választanod.
 
Back
Oldal tetejére