• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megkésett eső - 36L

Tart még a válság, vagy van vmi fejlemény? :)
Látom már a megvalósításhoz szükséges lépéseket, de mivel csak év végén indítom ezért ráérek még vele. Nagyon valószínű, hogy ez a dragonos elrendezés fog megvalósulni, az oka az, ami talán fotón nem látszik annyira, hogy nagyon szépen kitölti a kép, az akvárium méretét, ez a legerősebb indok a megépítéséhez. Várok egy lelkesedési hullámot magamnál és akkor szétszedem, átmosom, újraépítem, majd telepítem az egészet. Addig még kellene készítenem pár részletfotót, a visszaépítés megkönnyítése miatt ez lesz az első lépés.
 
Na végre :) rászántad magad.
Más: már többször meg szerettem volna kérdezni, csak mindig elfelejtettem. A szűrőcsöveid a szekrény hátulján vannak kivezetve és onnan tekeregnek fel a jobboldalra?
Ennél jobb fotót nem találtam róla, itt sem igazán látható.
És ebből ered a következő kérdés: valami extra hajlékony csöved van (Clear Hose?), vagy képes a GA cső is ennyit kunkorodni feszülés nélkül?
 
A legegyszerűbben, simán jobb oldalon vannak kivezetve a két lyukon, a CO2 tekeredik csak át a bal oldalra. Ezek ADA csövek, most a szűrő a szék alatt van, azért nem látszik.

IMG_0393.JPG
 
Világos.
És nagyszerű is egyben, mert pont ezen agyaltam én is. Mármint készülőben egy új bútor a kis akvárium alá, ami 60 cm széles lesz. Én is azt tervezem, hogy a felső részbe egy fiókot építek, de a szűrőcsövek nem ezalatt hagynák el a bútort, hanem a fiók magasságában. És ezt úgy tudom csak kivitelezni, hogy a fiókbelsőt keskenyebbre tervezem (az előlap marad teljes szélességű), mégpedig úgy, hogy a tetőhöz rögzítek két keskeny lapot alulról, ezekre szerelem a fióksíneket. És épp azon agyaltam, mennyi helyet kellene hagynom ezek és a bútor oldallapja között, hogy kényelmesen elférjenek a szűrőcsövek. 3 centit terveztem, de bizonytalan vagyok az ügyben. Ti ezt hogy oldottátok meg? (ha Te is bizonytalan vagy, nyugodtan add át a kedves asszonykádnak a billentyűzetet ;) :D )
 
Ötletességből ötös ez a szekrény. (y)
@Jopet Azt is lehetne csinálni, hogy a fiók mélységéből, és szélességéből csalsz le egy hátsó kis téglatestet. (Tehát a fiók egy bumfordi L lesz) Persze akkor a csöveket belül is rögzíteni kell, hogy véletlenül se csípd oda, amikor betolod a fiókot...
 
Köszi az osztályzatot, a legérdekesebb része a felső bútorlap, ami 4cm vastag és teljesen sík, semmi vetemedés nincs benne. Egy budafoki faorgona készítő szerezte valahonnan.
 
Elkészült, már csak a növényesítés van hátra és még egy, hogy valamilyen összefüggést találjunk a napló címe és a berendezés között.:)

View attachment 231770017 by Sándor Mátrai, on Flickr
Nem tudom mit terveztél szképelni de a címe alapján én kis fákat tudnék elképzelni olyan lombozattal amik félig kiszáradva itt ott kihajtva küzdenek az életben maradásért. Bár ez a hárdszkép nem igazán fás stílus. Amúgy a nevétől függetlenül nagyon ott van a munkád, és baromira tetszik..
 
már csak a növényesítés van hátra és még egy, hogy valamilyen összefüggést találjunk a napló címe és a berendezés között.
Vágd át a gordiuszi csomót, és változtasd meg a napló címét, vagy tedd tele elszáradt növényekkel! :p

Egyéb ötleteim:
1. Földműves vagy, és az aszály miatt lett csak időd elkészíteni ezt a kis gyönyörűséget
2. A HAC-on szeretted volna indítani az akváriumot, de nem került elég gyorsan víz alá
3. Az eredeti címe megkésett első lett volna, csak elromlott az l a billentyűzeten :)

Bárhogy is, de elég jól néz ki! ;)
 
Az építmény is szép, de ezzel a falfelület struktúrával nagyot mutat a fotó. Igazából szerintem kész
Élőben az igazi, ott még mindez térben is van. Úgy gondolom én is, hogy kész, a napokban növényesítem és indul. A dekor homokon töprengtem sokat és most sem vagyok benne teljesen biztos, de majd közben megoldódik.

Nem tudom mit terveztél szképelni de a címe alapján én kis fákat tudnék elképzelni olyan lombozattal amik félig kiszáradva itt ott kihajtva küzdenek az életben maradásért. Bár ez a hárdszkép nem igazán fás stílus. Amúgy a nevétől függetlenül nagyon ott van a munkád, és baromira tetszik..
Vannak kis fáim, de beépítve a képbe, mintha ott sem lennének, nem látszanak egyáltalán, a cím az eredeti ötletet támasztotta volna alá: kopasz fák zöld mezőben, csak aztán mégsem az lett.

3. Az eredeti címe megkésett első lett volna, csak elromlott az l a billentyűzeten
Bárhogy is, de elég jól néz ki!
Vagy akár a megkéselt első, egy criminal scape.:)

Köszönöm.
 
Utoljára módosított:
Vágd át a gordiuszi csomót, és változtasd meg a napló címét, vagy tedd tele elszáradt növényekkel! [emoji14]

Egyéb ötleteim:
1. Földműves vagy, és az aszály miatt lett csak időd elkészíteni ezt a kis gyönyörűséget
2. A HAC-on szeretted volna indítani az akváriumot, de nem került elég gyorsan víz alá
3. Az eredeti címe megkésett első lett volna, csak elromlott az l a billentyűzeten :)

Bárhogy is, de elég jól néz ki! ;)
[emoji3] [emoji24] [emoji24] [emoji24] [emoji3] nem hiszlek el.. Kiegtem[emoji24]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
A dekor homokon töprengtem sokat és most sem vagyok benne teljesen biztos, de majd közben megoldódik.
Igen az egyelőre nekem adja. Lehet növényesítve teljesen passzolni fog.


Vannak kis fáim, de beépítve a képbe, mintha ott sem lennének, nem látszanak egyáltalán, a cím az eredeti ötletet támasztotta volna alá: kopasz fák zöld mezőben, csak aztán mégsem az lett.
David Attenbourogh - Bolygónk a föld 2. Ebben van egy olyan rész, amikor egy mezőt mutatnak. Csak évente egyszer borul zöldbe és fordul virágzóra. Vannak fák is, de már réges-régen kiszáradtak.
 
Igen az egyelőre nekem adja. Lehet növényesítve teljesen passzolni fog.



David Attenbourogh - Bolygónk a föld 2. Ebben van egy olyan rész, amikor egy mezőt mutatnak. Csak évente egyszer borul zöldbe és fordul virágzóra. Vannak fák is, de már réges-régen kiszáradtak.
Igen, valami hasonlóra gondoltam eredetileg, lehet ha egyszer lesz hozzá elég dekor fám, még megpróbálom. De most ez van soron, ma vettem növényeket is, hétvégén ültetek.
 
Back
Oldal tetejére