• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás BoxTroll

Etele

Kertész bálvány
Sziasztok, gondoltam ha már új akvárium, akkor új napló.
31 literes nano (30x30x35) kasztlit találtam a pinyóban rendrakás címén, még vagy két éve vettem pár ezresért karantén akvának. Tele vagyok mindenféle maradék akvarisztikai cuccal, átnéztem a dobozokat, és kb. fullos indítást tudtam csinálni 0 (na jó, pár ezer) forintból. Az adatok:

- 30x30x35 kocka, átlátszó ragasztással, 4mm üvegből
- szűrés: SunSun HW603B külső szűrő (kb. 2 liter szűrőkapacitás, 400L/h pumpa), 1 Liter Eheim LAV és szivacs, alul bioball hogy szétverje az áramlást kicsit
- Tetratec Ex1200-as esőztetője és szívó kosara, rajta Eheim belső szűrő pótszivacsa, pont passzol - esőztető lyukai felfúrva 8-as fúróval
- fekete ragasztott dekorfólia háttérnek
- IKEA Rast fenyő éjjeliszekrény mint akváriumszekrény, 3500.-
- világítás Haqos Stellars 13W (2000-ért lőttem) benne az egyik LEDes tartalék kompakt fénycsövem, kb. 800-900 lumen
- valami gagyi 25Wos termosztátos fűtő, 24 fokra beőlőve (télen lesz dolga)
- csövek: ami itthon volt :D

Dekor: kallódó Red Moor hosszabb gyökérkék, a micro trident alá is rakok egy nagyobb darabot, hogy megemeljem olyan 10 centit, de az még ázik a vödörben :D

Talaj: ADA Amazonia kb. 4 liter, Dennerle Shrimp King rajta 1-2 centi vastagon
Tápozás: heti vízcserék alkalmával micmac, majd ha beállnak a heti vízcserék, egyelőre kétnaponta 50%, csapvízzel+Seachem Prime, mellé megy az EL Easystart is

Növények:
- Microsorum Trident (500.- @oRphEus kollégától)
- minden mennyiségben weeping és közte némi jávai moha (@Matyi köszi a növénycserebizniszt :) )
- limnobium laevigatum (köszi @Luigi13 )
- pár napon belül berakom a http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-lomariopsis-lineata.html adagot de még várok vele, hogy kicsit beálljon a víz

Élőlények: jelen pillanatban a nagy akvából tervezem a blue velveteket szelektálni ide, és kialakítani egy stabil mélykék állományt. Szóval csak neocaridinák, ezért majd a gyakori vízcseréket követően, mikor áttérek értelmes RO vízre, 200 körüli TDS-re fogom visszasózni.

Két kép (építkezés dokumentálása kimaradt, minek? :) ):

29447417080_44ef112387_z.jpg31 Nano front by Attila Szántó, on Flickr

29447318520_027f6fa1ca_z.jpg31 nano by Attila Szántó, on Flickr

És hogy miért boxtroll? Mert a pincében lakik és kocka alakú. :D
 
Üdv.
Remekül időzítetted a napló indítást. Pont ma akarok szivacsot tenni a nano akváriumomban a szívó ágra. Ha nem látom itt nálad akkor biztos nem a kosárra teszem, hanem simán rá a csőre.
Ma is tanultam valamit.
Köszi :)
 
Szívesen. Annyi DIY azért van benne, hogy alulról le kellett zárni polifoam ragasztásával az eheim szivacsot hogy ne szívja be a garnikat. :)
 
Volt egy kis szűrőanyag upgrade, külső szűrőből Eheim Lav + szivacs ki, 1,8 liter Seachem Matrix be. :)
A szívóágra cuppantott szivacs remekül ellátja az előszűrő feladatát, így elég csak azt pucolni, a külső szűrőt nem tervezem bolygatni.
 
Víz belőve 23-24 fok közé, eddig kétnaponta cseréltem 50%-ot az amazonia miatt, most már lassan átállok a 3-4 napi vízcserékre.
A trident alá szánt red moor darab még mindig nem marad lent és áztatni kell a vödörben, szóval microsorum emelés még nincs egy darabig. Kár, mert "alá" mennének a lomariopsis darabok...
 
Raktam ma be két égertobozt, holnapra kiderül mennyire csinál barna leves a kockából. :)
 
Raktam ma be két égertobozt, holnapra kiderül mennyire csinál barna leves a kockából. :)

Sztem semennyire, max egy picit :) Minden vízcsere után teszek 3-3 db-ot 27 literes kockákba, éppen csak sárgul a víz. De annyi pont elég is. Érdekes, hogy 5 toboz + 5 tölgylevél viszont már barna lesz.

Kérdés: neoknál miért RO-t használsz? Főleg visszasózva? Sima 1-1 csapvíz+RO-víz kevert víz és kész. Lúgos pH-t szeretik amúgy is.
 
Már rég nem RO-zok, sima csapvíz+seachem prime megy nekik, még felesben sem keverem RO-val. :)
Sőt, igazából mivel a pinyóban eléggé párolog a vizük, és minden nap kell utána tölteni frissel, a heti vízcseréket sem tartom, kéthetente cserélek csak.

Elég bika szűrésük van a majd' 2 liter matrix-szal és a szivaccsal, tele sincs pakolva növénnyel, jó az így. Hal nincs és nem is lesz benne - elég durván el is pofátlanodtak a garnélák ebben az akvában. :D
A kék eheim szivacs a szívó ágon barnul szépen. :)
 
Üdv.
- a világítási idő mennyi nálad?
- a limnobium laevigatum megmarad nálad ebben az akvában? Csak azért kérdezem mert egy másik posztban írtad hogy nem igazán marad meg nálad.
 
Szaporodik mint a fene. :)

8 órát világítok, kb. 1000 lument tol a ledes izzó.

A vízutántöltésen kívül nem nyúlok hozzá, mivel elég hűvös van a pincében, belemegy olyan heti 2-3 liter, ez elég is, mert nem tápozok.
 
Na gyors pillanatkép, és a konklúzió:

30222420833_cdf93785e6_z.jpgBoxtroll by Attila Szántó, on Flickr

Annyira hozzászoktam a lágyvízhez, hogy el is felejtettem, milyen undok a csapvíz közeli keménységben akvarizálni. Az üvegen belül vízkőfoltok, lerakódások, broáf. :D Kicsit elkezdem lágyítani a vizet arra jutottam.

Heti egyszer megy Profito bele, az elpárolgott vizet utántöltöm és kb. ennyi.

Ahhoz képest nem is olyan ocsmány. :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére