• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Manten Iwagumi project

Én is ezen gondolkodom épp, hasonló elvárásokkal:rolleyes::), csak 30 literbe...
Dario dario?
valamilyen törpeszájú hal?
Haraldschultz pontylazaca - ez még a mérete alapján is jó lehet, ha az arányokat is nézed, és csapathal kell
Zöld törperazbóra?
Endler guppi?

Esetleg hengeli razbóra?
(Bocs a sok gondolatért...)
 
Ha a teljes berendezéshez nézem, akkor színvilágban talán a két razbóra illene a képbe, szerintem.
 
Reggel beraktam az otokat ( 2db ) ill az amanokat ( 6db ) :)
Kisérlet mennyire volt jó az ültetés !
Semmi felúszás nincs,mindenk növény a helyén,nem kapáltak ki semmirt,sőt még ők se másztak ki :) Most számoltam át a létszámot :p
Ami még jó hír hogy nem keményedik a víz ,mivel manten követ nem használtam eddig,csak seryut,így ez nekem kellemes meglepetés :)

DSCN3780[1].JPG
DSCN3783[1].JPG
 
Ma délután kifogyott a co2 palackom,most vagy eresztett valahol a rendszer,vagy ennyire gyorsan elhasználtam az 5 kilós palackot a két akváriumra :( Délelött gyanus volt a reduktor,ami aztán be is bizonyosodott :) Még jó hogy a nano aksiban difi van és látom ha kifogy. Lehet ehez az aksihoz is visszateszem a bubiszámlálót !
Holnap palackcsere.Nem volt kalkulálva mostanra,de ez van

Az aksival minden rendben amúgy,képet felesleges lenne csinálnom,szerintem pont olyan mint kedden az ültetésnél :) Amanok otok jól vannak,kaptak egy kis garnéla kaját mert alga még nincs ;)

Ja és az eggyik trafo is elpukkant,így csak 2x24 watt van most felette ;)
Szóval a lakók meg várnak,mert most másra kell költeni :D

Köszi,hogy benéztél.
 
Egy gyors kép :)
Co2 nem lesz még 1-2 napig,remélem nem lesz nagy probléma :( szera du tudok cseréln majd csak,a lámpa trafó is addigra megérkezik,onnan mehet megint maxon minden :p

DSCN3854.JPG
 
Tegnap óta újra megy a co2 :) Ma beiktattam még egy bubiszámlálót,így már nem csak a nano garnéláson,hanem ezen a körön is van egy,jobb ha látom most még mit adagolok,talán könnyebb lesz belőni így mint random tekergetéssel :) még jó hogy volt itthon egy tartalék :)
 
20160616_182516.jpg 9 nap.JPG
Talán már több is lehetne a különbség,de a co2 hiány melett is látszik,hogy nem negatív irányban változott a dolog,holnap elkezdem pirítani a másik lámpával is :)
akkor már a szokásos 96 w fog menni felette,csak eddig vártam,hogy megérkezzen a trafóm :(
 
Telefonos képet csináltam direkt most is az akváról,mert az első kép is az volt :p

A víz keménység egész jól tartható ezzel a kővel :)
Jelenleg 170 TDS.
Viszont egy 30 %-os vízcsere volt csak a hétvégén,majd most jön megint egy 40-50 %-os szombaton,vagy vasárnap,attól függ mikor lesz rá időm :)
 
Jövőhéten nekiállok valami ventilátoros hűtésnek is,mert a HC-t féltem ha nagyon beütne a meleg :) Terv van,már csak meg kellene csinálni :)
 
Ma megvolt a hétvégére tervezett takarítás :)
Semmi extra,lassan elkelne még 2-3 oto,ill. pár amano is a csapatba :)
A DC-be cserélni kellett a löttyött,mert napok óta megtréfált a co2 :)

Pár kép megszokásból :

View attachment 13334
View attachment 13336
View attachment 13337

Köszi,hogy benztél :)

Jó ez az akesz, tetszik, kicsit a horvát sziklákat hozza nekem, amiket nagyon szeretek. Valami hasonlót szeretnék én is, csak több kisebb sziklát is tennék, meg picit nagyobb akváriumba. A másik akváriumról is van napló?
 
Köszi
Van bár oda még régebben írtam mint ide :(
Sajnos a meleg eléggé sok gondot okoz,és a hűtés még mindig nem lett megoldva idő hiány miatt :(
Co2 beoldás problémával is küzdök,sajnos a tűszelepem néha megtréfál :(
De remélem hamarosan megoldódnak a gondok,és akkor dobok fel képeket !
 
Tegnap este végül nekiestem,volt egy szűrő takarítás,perlon csere,ill. a köveket is kicsit megfogkeféztem,a hc-parvula mező is kapott egy kis ollócsattogtatást :)
Az acicularist is kordában kell tartani,mert menne minden irányban :)
Az ingadozó co2 szint kezd beállni normálisra megint ( tűszelepem tréfálgat meg rendszeresen ) ,ill. a lámpát is visszaengedtem,mert a kövek algásodása miatt már túlzottan is felemeltem,ami a növényeken ( riccardia,Ranunculus inundatus) meg is látszik,de remélem 1-2 hét és újra fotó képes lesz az akvárium !
 
Ma beköltöztek az új lakók :)
Mostantól hivatalosan is csak,törpe sügerek lakják az akváriumot :p

Köszönet @danyi03 kollégának a csapat válogatásában,sikerült egy nagyon nyugis bandát összehozni,egy hirtelen mozdulat se volt mióta elfoglalták a helyüket,sőt mikor párom hazaért,szépen csapatban előre jöttek bemutatkozni :D

pár kép :

DSCN4121.JPG DSCN4123.JPG DSCN4124.JPG DSCN4122.JPG DSCN4118.JPG
 
Back
Oldal tetejére