• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Manten Iwagumi project

Szász István

Főkertész
Sziasztok
Az előző scape bontásra vár,azt sosem szerettem igazán,csak úgy volt :)

Ez most egy Iwagumi lesz,ha minden igaz,még nem csináltam kifejezetten ilyen akváriumot,szóval nagyok az elvárások magammal szemben :)

Minden maradt a régi :

Akvárium :
-60*30*35 GA sima üveg 64 L

Világítás :
-4*24 W t5 6500

Szűrés :
-Eheim pro3 2073
-GA üveg ki és befolyókkal

Szűrőanyag :
- 2 L Seachem matrix
- 1 L Supstrat pro
- 100gr Seachem Purigen

Talaj :
Environment Aquarium Soil + Ada Amazonia

Green Aqua Micro Macro táp

Élővilág még képlékeny :)
Lehet hogy csak a Boraras brigitte-k maradnak ill. az ottok ,amanok és a sakurák !

Ami a címből már kiderült a scape Manten kövekből áll majd össze :)

Képek egyenlőre nincsenek,az akvárium még üzemel a jelenlegi állapotban.
Majd a kövekről rakok fel képet,ill. próbálok majd matekozni velük :)
KB 15 kg kő van itthon 1,5-5,5 kg ig vegyesen :)


Köszi,hogy benéztél :)
 
Na addig már eljutottam,hogy csináltam egy sablont az akvárium méreteivel,hogy legyen miben legozni a kövekkel, remélem holnap,holnapután már időm is lesz majd rá ;)
Növények terén vagyok bizonytalan :( Mivel iwagumi,így nem lesz túlzottan sok féle,de viszont nem 1 fajta növényből szeretném a gyepet megalkotni ! Melyik két fajta növény lenne jó választás amik nagy eséllyel nem nyomják el egymást ? Ill. mi lehetne jó kiegészitő növény a sziklákhoz a riccardian kívül ? ( azt szerintem rakok bele )
Ötletek ????

Köszi
 
Szia!
Előre mondom nem vagyok iwagumi mester.:)
Páratlan számú követ használnék. (5db) Kivenném a bal oldalon azt a kis követ.
A jobb oldali nagy sziklát "ferdén" felállítanám, úgy hogy kicsit dőljön jobbra.
Amúgy szépek a "kavicsok", türelmes legozást kívánok!(y)
 
Na pár vezio !
Jöhetnek a kritikák,észrevételek !

View attachment 11604
View attachment 11605
View attachment 11606

volt még 1 de at véletlen kitöröltem :S

No nem akarlak elkeseríteni, nekem kicsit kusza, kőrakás feeling-je van. Az iwagumi stílusok közül kéne választani egyet. -> Itt

A szabályokat be kell tartani, főleg a kövek számát illetőleg. -> itt

Ezek a kövek külön külön szépek, de túlontúl egyformák. Keress még hozzá, vagy törd el valamelyiket, hogy több kisebb is legyen.

Nézd meg @rollreich akváriumait, mantennel miket lehet elérni. :)

Jó legózást!
 

Attachments

  • iwagumi.jpg
    iwagumi.jpg
    60.2 KB · Megtekintések: 6
  • iwagumi-compositions.jpg
    iwagumi-compositions.jpg
    226 KB · Megtekintések: 8
Igen,eléggé hasonlóak,főleg a kèpen,élőben vsn formailag különbség,de nem iscez s végleged verzió,az se biztos hogy mindrn kő bekerűl,ill. az se biztos hogy nem töröm meg valamelyiket,mint ahogy te is mondtad,nem volt sok időm ma se,ezt is csak gyorsan dobáltam be ;) A többi aljzatom még jelenleg az akváriumban üzemel ,így azzal se tudtam mindenhol úgy emelni ahogy szeretném
 
Szia, ugyan nem vagyok főkertész, se VIP, de osztom @ZoleeG véleményét. Szerintem a 2. Verzió jó lenne, ha a bal hátsó követ kicsit jobbra tennéd, kb aranymetszesbe, és kicsit megdöntve. A bal kiskő kuka. A mellette lévőnek meg keress egy előnyösebb oldalát, ami barazdaltabb, és azt forditsd a frontra.
Amúgy ha nem versenyre készül, akkoruúgy csináld, ahogy neked tetszik
 
Köszi. Az,hogy versenyre megy e azt nem hiszem,de attól még szeretném a maxot kihozni belőle ;)
Délután megpróbálom mit tudok megvalósítani az elképzelésetekből :)
 
Szia!
Mivel mi a köves stílushoz egyáltalán nem értünk, csak annyit mondhatunk, amit @viktorlantos tanácsolt már sokszor sokunknak, hogy adjál időt a tervezésnek! Rakosgasd , nézd meg fotón is többféle képpen, aludj rá aztán igazíts rajta, aztán ismét nézegesd....és így tovább egészen addig amíg meg nem találod a legjobb elhelyezést. Ha már ennyi pénzt szántál az alapanyagra, akkor megéri az idődet is rászánni! Majd a növényesítésnél keress meg minket - abban biztos, hogy többet tudunk segíteni!;)
 
Nekem picit fura így, nem mernék alá állni,nehogy rám essen Talán az a baja, hogy nem szélesebb alul


Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
A tegnap 20:40kor készült fotósorozatból a 2-es verzió tetszik nekem. Annyi kiegészítéssel, hogy a középső kisebb követ megcserélném a tőle jobbra esővel. Lehet érdemes lenne egy követ eltörni és háromszög formában tovább vinni a jobb oldal felé.
Növényesítésben nem sok variációs lehetőséget látok a cuba és a parvula vonalon indulnék el, ha én építeném ezt a scapet.
 
A tegnap 20:40kor készült fotósorozatból a 2-es verzió tetszik nekem. Annyi kiegészítéssel, hogy a középső kisebb követ megcserélném a tőle jobbra esővel. Lehet érdemes lenne egy követ eltörni és háromszög formában tovább vinni a jobb oldal felé.
Növényesítésben nem sok variációs lehetőséget látok a cuba és a parvula vonalon indulnék el, ha én építeném ezt a scapet.
Egyetértek, parvulát sikerült többeknek co nélkül. Én nem is feltétlenül raknék bele magasabb növényt.

Tapatalkkal küldve az én Nexus 5X eszközömről
 
Back
Oldal tetejére