• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LowCost-DIY nano, avagy az első szárnycsapások

Ramen said:
Nagyon jó hangulata van ennek a képnek. Gratu!
Köszi! A hangulata nekem is tetszett... véletlenül alakult így, mert elpukkant az egyik fénycsövem, amivel a hátteret szerettem volna bevilágítani. Így egy melegfényű kis asztali lámpa maradt amivel meg kellett volna oldanom (nem ment)... Kisérleteztem és ez lett belőle. :)
attibva said:
szerintem jó lett! (nem könnyű az akváriumfotózás) Le a kalappal az alkalmazott technika előtt
Köszi, gondolom itt a "hajszárító helyettesítése pvc csővel" és a "halterelgetés algakaparónyéllel" dolgokra utalsz. Ezt is le kellett volna filmezni, lett volna móka és kacagás :mrgreen:

Egy rövidke helyzetjelentés:
- Ecsetalga száműzetett. Az itt leírt dolgok hatásosnak bizonyultak. Olyannyira, hogy a kövön lévő zöld algaréteg az easyCarboval kezelt területen teljesen eltűnt. Mintha lecsiszoltam volna az egészet, vagy nem tudom. :mrgreen: Mindezt úgy tettem, hogy - bár írtam ugyan, de - nem távolítottam el mechanikusan a pamacsokat. EasyCarbo - Ecsetalga: 1-0

- A szűrőtakarítás után minden növény meglódult a fejlődésben picit. A tenellus durván igyekszik mindenhova, de szerencsére a talaj fölött és nem mélyen benne hozza oldalra a hajtásait, így néhány óvatos nyisszantással meg tudom fékezni. Amikor kinéztem ezt a növényt, a legtöbb akvit megnézve ez kis bokrokat alkotó növénynek tűnt, ilyen 6-10cm-es levélhosszúsággal. Nálam nem tudom mi van vele, de 15cm fölötti hosszúra nőtt. Nem tudom hogy ez fajta kérdése, vagy körülményeké, mindenesetre érdekes.

- A CO2 rendszer rámilyesztett. Ahogy dekalabda kolléga írta mikor kicseréltem a nagypatront (150g és több mint 1 hónapig bírta) az 290g-os patronra, másnap, mire hazaértem majdnem kék DC fogadott. Annyit tudtam mondani, hogy "Nahát?!". Az első gondolatom az volt, hogy úgy jártam mint Zsolti, de mikor szét akartam szedni, rossz irányba kezdtem tekerni és visszajött a nyomás. Valószínűleg a benyomótüskét picit jobban be kellett volna nyomnom. Azóta megy, bár feltűnt egy gyanús jelenség, mégpedig, hogy miután lekapcsol a mágnesszelep a csőben mintha vákuum keletkezne. Összetömörödik... Meglátjuk hogy meddig bírja, szeretném azt hinni, hogy kibír 60 napot, de ha nem akkor sincs tragédia... a 150g-os jól szuperált.

- A következő gondolat a hanyagsággal kapcsolatos. Mostanában picit alulmotivált vagyok ami az akvit illeti. Nincs kedvem nyírni, nincs kedvem fotózni. Minden szépen fejlődik, de nem lelem annyira sok örömömet már ebben az elrendezésben. Éppen ezért nem nyúlok hozzá egy darabig. A vízcserék és tápozás marad... hagyom hogy eldzsungelesedjen, majd ha úgy adódik akkor előkapom az ollót és egy fotóra rendbekrakom.

Valamikor júliusban azt tervezem, hogy nekiugrok a második növényes akvimnak. Ötletek sokasága futkos végig az agyamon, de jelenleg úgy gondolom, hogy egy erdős elrendezést szeretnék ugyanebbe a kis tankba belevarázsolni. Ami a technikát illeti, szakítok a külső reaktorral és kipróbálok egy inline atomizert. A másik fontos változás a világítást érinti. Emelni fogom a nehézségi szintet, mert 2x27W-ra emelem a világítást, ami kb. 1.4W/l lesz a jelenlegi kb. 0.9Wl/l-rel szemben. Abban bízom, hogy a "lombkorona" miatt még jól is jön majd a plusz kakaó. :shifty:

Néhány képet biztosan fogok még postolni a dzsungelesedésről és hamarosan bekerül egy írás a "Befejezett akváriumok bemutatása" topicba. :thumbup:

Addig is köszi mindenkinenk az eddigi hozzászólásokért és a sok-sok olvasásért ;)
 
5873104423_49ba5fd28a_z.jpg

Telefonos kép, 1 hónapja csak a heti 1 vízcseréket csinálom. Nem adagolok carbot, csak 2-2 nyomás a GA tápokból, sem szűrőtakarítás, sem nyírás. Alga szinte semmi, a víz hőmérséklete 27 fok körül van és ezért van némi vékony scum a felszínen. A HC szenved szerintem, bár zöld, de nem olyan tömör. Halak, garnélák jól vannak.

Szóval ez csak olyan helyzetjelentés-féleség volt! Pár hét múlva rendberakom egy utolsó fotóra és lebontom... majd lehet az állatokért és növényekért jelentkezni ;)
 
weak said:
Alga szinte semmi....

Ez természetes ilyenkor, ha- a képen látottak szerint- emberáldozatokkal kedveskedsz az akvakertészet isteneinek...
:D

...vagy lefizeted őket (a bukszára gondolván)...
 
Ja... arra a termékenységi szoborra gondolsz? :mrgreen:
Energia és pénzspórolással fizetek :D

Energiaspórolás, mert épphogy megteszek annyit, hogy hetente 1x lecserélem a víz felét. Pénzt spórolok, mert nincs mire költenem technika rendben, tápok rendben, élőlények rendben... egyszerűen most nincs mire költsek :silent:
Na majd ha beindul a következő setup... :angel:
 
Már a legutóbbi postjaimból is kiderül, hogy egy ideje nem foglalkoztam az akvival. Ennek ellenére sem vált kezelhetetlenné.
Azt hiszem túlzás nélkül merem mondani, hogy sikerült megtanulnom, hogyan kell életben tartani egy növényes akváriumot anélkül, hogy látványos algavirágzás vagy növény/állatpusztulás legyen belőle. Nagyon sokat köszönhetek Nektek, hozzászólóknak, hogy ez végül a várakozásomat felülmúlva összejött.
5743598371_2f551c7cdd.jpg

A napokban elterveztem, hogy megválok az élőlényektől, majd technikai fejlesztésbe kezdek a következő setuphoz. A kis "amandacsapat" kifogásával nehézségekbe ütköztem, így az utolsó 3-4 példány kifogását a páromra bíztam... Felhívott, hogy sikerült kiszednie a halacsokat, de picit "megbolygatta" a növényeket. Íme a látvány ami akkor fogadott mikor hazaértem:
6007640021_57d6e5f5b9.jpg

"Welcome... to the desert of the real..." :) Viszont - mivel már több növényt elígértem - nem hagyhattam így, ezért azt az 5-6l-nyi növényt ami, szigetként úszott az akvi közepén kénytelen voltam növényeket gondosan csoportosítva szétszedni. A parvulaszőnyeget látva belémhasított, hogy "ezt nem dobom ki" így meglelve az akvit amivel az akvarista pályafutásomat kezdtem (15l-es gömb) úgy döntöttem, hogy felhasználok minden maradékot és amíg nem indítom a következőt, nem lesz olyan üres a szoba... Este 6 és hajnali 2 között zajlott a művelet. Az akviból előkerült még pár garnéla, viszont megannyi gyűrűsféreg is. A talajt az akvi leszívott vizében átöblítettem (rétegenként szétszedtem előtte) majd elkezdtem berendezni a kis gömböt. Parvulaszőnyeg szétszed. Amin tenellus, vagy HC volt kidobásra került és a maradék szebb töveket - amolyan hanyag módon ledöfködtem.

Íme a végeredmény, amolyan "GoodBye" akvi:
6008187180_7fd6253bb0.jpg


Mégegyszer köszi minden hozzászólásért és olvasásért!

Üdv.,
Weak

THE END
 
Várjuk a következőt! ;)
Ez az akid, szép volt egyszerű volt igaz, de szép és jó volt ránézni a képekre!! :thumbup:
 
Nagyon köszönöm a kedves és elismerő szavakat Urak. Nagyon jól esik, pláne ismerve a munkáitokat...
Szép kis akvárium volt. Kíváncsian várjuk majd a következő akváriumodat, ami ezek után már csak szuper lehet. :thumbup:
Várjuk a következőt! ;)
Ez az akid, szép volt egyszerű volt igaz, de szép és jó volt ránézni a képekre!! :thumbup:
Egyre több, egyre szebb és igényesebb akvárium van a fórumon és ebben Nektek is nagy az érdemetek. Nagyon jó kis közösség alakult/van kialakulóban itten és örülök, hogy ide sodródtam :mrgreen:

Igen magasra került a léc - már csak a mondataitok miatt is -, igyekszem majd valami eredetit kiötölni (már meg is történt jórészt)... :angel:

...hamarosan indítom a naplót a tervezésről :shh: :silent:
 
Back
Oldal tetejére