• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LowCost-DIY nano, avagy az első szárnycsapások

13.jpg

Pár perce az egyik cherrym élezte a kaszát :D
 
Bocs, hogy megtöröm a perverz kis játékotokat :lolno:

Megvóna az vágás. A video most trimmelődik, de szerintem holnapra lesz belőle valami. Addig néhány újabb kép következik:
Before-After(vagyis fordítva):


És a többi:
1
5673432684_03e9bb2cd9_z.jpg

2
5672865663_51f2502f6e_z.jpg

3
5672865783_48ffc8186c_z.jpg

4(túllőttem a stronggal :oops: )
5672865889_70135f587c_z.jpg

5
5672866037_1681e88261_z.jpg

6
5672866173_b130500638_z.jpg

7 (csillagok-csillagok... :mrgreen: )
5673433466_df3620710e_z.jpg


Összességében nem lett olyan jó, mint amilyenre számítottam. A nyírás után találtam egy rohadó területet, ami nem látszott, mert sűrűn fedte a parvula. Remélem az a rész magáhoztér hamarosan... 2 hét és úgyis nyírhatom megint :)

Video a műveletről és egy kis nosztalgia az ültetés utánról holnap...
 
Köszi Zack!
Akkor itt a videó (kőműves dekoltázson nem röhögni :evil: )

Most, hogy így nézem a jobb oldalt hátul meghagyhattam volna... :roll:
 
Szia!
Gyors vagy mint a villám! :crazy: :lol: :lol:
Jó lett a videó és nagyon klasszak a fotóid. Az akváriumod is nagyon tetszik! Mennyi idős most a setup? Több halat nem is tervezel az akiba?
 
Hehe..jó kis videó..a poént meg már lelőtték előttem,míg néztem a videót :D
Ötletes az öntözőkannás feltöltéses megoldásod! :thumbup: :)
 
Köszi srácok!:)

Február 17-én indult az akvi, talán 10-11 hetes lehet most. Egy csapat Borarast szeretnék vagy valami hasonlóan apró termetű csapathalat. 1-2 héten belül vágok bele a projektbe.

A kanna a legjobb és leggyorsabb módja a vizcserenek. Pár héttel indítás után jött az ötlet, napi vizcsereknel nem volt vicces meregetni, csovezgetni még ha ilyen kicsi akviról van is szó... :roll: A kannából a rózsán keresztül kifolyó víz, nagyon jól eloszlik a felszínen, így maga a víz pótlása néhány másodperc az akár 2-3 perccel szemben, amíg a merítgetés vagy visszacsövezés tartott.
Csak arra kell vigyázni, nehogy leessen a rózsa (egyszer jártam úgy) mert az tud galibát okozni :D
 
Gratu weak! A vidi nagyon kis pörgős lett :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A molly mit szívott a művelet előtt? :ugeek:
Szép az aki nagyon, a kannás módszer meg ötletes! ha látnád én hogy töltöm fel.. :D 10l nagy halkajás vödös tele vízzel, felemel a nappali szekrény tetejére, bele cső megszív, és bele az akiba :D Egyszer tuti eláztatom a szekrényt és a tvt :D hihetetlen hogy a +18 w nálam milyen bubifelhőt generál, mintha opálos lenne a víz :D
 
Örülök, hogy tetszik... 10x-es gyorsítás van a videón, mert ez egy kb. fél órás művelet volt. Nem látszik, de néha úgy kellett elhajtanom az ollótól. Egyébként az elején le szoktam vágni néhány szebb hc hajtást és az ösvényre nőtt parvulát is leválasztom az "anyatőről" :) Ezek nem látszanak az elején. A visszatöltés előtt ezeket visszaültetem azokra a területekre, ahol rittkábbnak tűnik a mező :)

A kannás megoldást csak ajánlani tudom... szinte figyelni sem kell arra, hogy felkavarod az aljzatot, mert szépen eloszlik a "lökés". Párszáz forintért vettem ezt a 10l-es kannát, de totál megérte, rengeteg időt spórolok vele. Csak tényleg vigyázni kell, hogy le ne lőjje a rózsát.

Elhiszem, hogy jó a plusz világítás.. ha minden más is OK akkor biztos meghozza az eredményeket, csak ugye lerövidül a világítási idő, ami esetemben pl. nem kívánatos :) így se érek haza lámpaoltás előtt...

Hallottam már olyanról, hogy egy nap több foto időszakot iktattak be... asszem... :roll:
 
weak said:
Elhiszem, hogy jó a plusz világítás.. ha minden más is OK akkor biztos meghozza az eredményeket, csak ugye lerövidül a világítási idő, ami esetemben pl. nem kívánatos :) így se érek haza lámpaoltás előtt...

Hallottam már olyanról, hogy egy nap több foto időszakot iktattak be... asszem... :roll:

1. Későbbre tolod a világítási szakaszt, és látod az akit :)
2. NE! Akkor kapcsolod le a lámpát amikor a növények a legnagyobb foto időszakban vannak. Ez olyan stresszt okoz a növénynek, hogy mire felkapcsolod a lámpát, nem tud azonnal tápanyagot felvenni, így az megy az algáknak.
 
1. Világos... megtehetném. :) Mindenki úgy jár el, hogy dél körül indít és és este 10 körül kapcsol le. Lehet, hogy nagy butaság, hogy én nem így teszek... lehet, hogy tök értelmetlen, csak valamiért úgy gondoltam, hogy a szobában lévő természetes fény (ami ugyan nem közvetlen napfény) már elég ahhoz, hogy a növények beinduljanak. Azt szerettem volna, hogy ezen idő alatt is legyen CO2 adagolás mikor megjelenik a fény a szobában :shifty: Nálam 9 körül kapcsol fel a fény és 16:00 körül kapcsol le nagyjából a természetes viszonyokat szerettem volna utánozni ezzel. Így a lehető legrövidebb ideig éri kizárólag természetes fény és már a legelejétől megy a CO2. Esete pedig lámpaoltás után még van némi természetes fény, de az értékek a fénnyel együtt esnek ahogy fogyni kezd a gáz a reaktorból.

2. Ezt nem igazán értem... :oops: Nem onnan "számítjuk" a fotoidőszakot, hogy a lámpa indul? A W/l értékek alapján megadott időtartam (nálam pont 7 óra) mit jelent akkor? Vagy a napi több fotoidőszakra érted? Természetesen nem csinálnám a kapcsolgatást... valami versenyakvi leírásában láttam valami 2x4 vagy 2x6 órás fotoidőszakot.

Homályosítson már fel valaki, ne legyek már ennyire láma! :lol:
 
Arra értettem ha megszakítod a foto időszakot mondjuk délben, akkor a növényt "stressz" éri, és leáll a fotoszintézissel, mert sötét van, majd 1 óra múlva felkapcsolod a lámpát akkor újra fotoszintetizálnia kéne, de a növénynek csak később indul újra a fotosz.-e, ebben az idő intervallumban az algának megy a co2 és a táp.
 
Így már tiszta Dani, köszi. Azt hittem, hogy valamit elszúrok... :shifty:

Viszont felmerült ezzel kapcsolatban valami, mégpedig az, hogy az az időszak amikor bubiznak a növények (gondolom akkor pörögnek maxon) 14:00 körül kezdődik és kb. 2 órán át tart... ezért bizonytalanodtam el azzal kapcsolatban, hogy jó-e így a rutin amit követek. Bár minden jól fejlődik szerintem és nincs algám sem, azért elgondolkodtatott...
 
Itt egy video amit az indítás napján csináltam... konkrétan annyira korai, amikor még nem tudtam, hogy a szűrő amit üzembe helyeztem ereszt...

Szóval íme a beültetés utáni állapot:
 
A legutóbbi bejegyzés óta, ugyanúgy rendben van minden, mint volt. A növények szépen bubiznak és bekerült egy 12fős csapat amanda lazac. Mikor elhoztam őket izgatott és türelmetlen voltam így egy egyszerű "zutty" mozdulattal végeztem el a telepítést :) 4 azonnal az aljzatba fúródott, de pár óra után magukhoz tértek. Legközelebb picit óvatosabb leszek. Azóta azzal szórakoznak, hogy kergetik a felszálló nagyobb oxigénbubikat. A black molly nem bántja őket, jól elvanak. Majd kitapasztalom, de szerintem 2-3 naponta fogok etetni fagyival.

A reduktor és a 150g-os patron már 16. napja tökéletesen megy. Remélem, hogy a tervezett 20-24, vagy akár több napot is kibír. Egyébként vettem egy 290g-os patront cserének, amit 1000HUF-ért cserélnek. :thumbup:

A heti 2 vízcsere mellett 7ml/nap mennyiségben adagolom a mikrót és makrót. Elég gyorsan fogynak, úgyhogy ezúttal vettem 500-500ml, gyönyörű, fényesen csillogó ;) flakonnal.

Egy kis off:
Az elkövetkezendő néhány hétben nem lesz időm tápot venni, és postolni is ritkábban fogok... 05.05-én 03:23 perckor megszületett a kisfiunk. Legszívesebben kiállnék az erkélyre és a világba ordítanám, hogy apa lettem! Nem hinném hogy akad nálam boldogabb ember most a Földön!

A következő bejelentkezésig sok sikert és algamentes kertészkedést mindenkinek! :wave:
 
Back
Oldal tetejére