• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LowCost-DIY nano, avagy az első szárnycsapások

weak said:
A heti 2 vízcsere mellett 7ml/nap mennyiségben adagolom a mikrót és makrót. Elég gyorsan fogynak, úgyhogy ezúttal vettem 500-500ml, gyönyörű, fényesen csillogó ;) flakonnal.

Elég lesz 4-4 ml is ;)

Gratula a törpéhez :thumbup:
 
Gratulálok a legkisebb családtaghoz! Reméljük majd egy kis "off" keretében egy képet róla is mutatsz ;) Jó egészséget és sok örömöt kívánok!
 
Minden jót a családnak

Gratu a fiúcskához ,és jó egészséget ,és sok tejet az anyukának is !! Nem baj ,hogy off...
Üdv Robokuty :clap:
 
Sokadikként szeretnék én is gratulálni az apukának, valamint jó egészséget kívánok a családnak! :thumbup:
 
Sziasztok,

mindenek előtt nagyon szépen köszönjük a gratulációkat! :) A baba és anya is nagyon jól vannak :thumbup:

Mostanság nincs túl sok időm figyelmet szentelni az akvira... persze annyira ezt nem bánom :p de amíg viszonylag rendezett állapotok uralkodnak benne úgy tervezem, hogy ma egy kis fazonigazítás után, holnap megfésülöm a gyepet és csattintok néhány igazán jó képet róla. :thumbup: (remélem :mrgreen: )

Egy rövid helyzetjelentés:
2 naponta etetek és ez volt a második vízcsere 100% lágyvízzel (heti 2x 60%). Korai lenne messzemenő következtetéseket levonni, de nekem úgy tűnik, mintha élénkebben zöldelnének a növények és a "bikinivonalam" is szinte teljesen eltűnt :shock: A CO2 immár 22 napja megy, ha jól számolok a 150g-os patronból. Egyelőre nem mutatja a fogyás jeleit, de gondolom ha fogja, akkor az hirtelen lesz :) Algám azóta sincs egyáltalán... talán pici zöld a köveken és néha 1-2 pont a frontüvegen.

Most is lőttem 2 - amolyan "felkaptamakamerát" - fotót, csak egy kis 6w-os fénycső világít...
5719838474_8f8af20de1_z.jpg

Újabb fotelnézet:
5719277621_34660f3e0d_z.jpg

Nem túl jólsikerült képek... de élőben nekem nagyon tetszik már :thumbup: (csak szerényen)

IAPLC :?: ha az utolsó 10 élmezőnyében végeznék már elégedett lennék :mrgreen:
 
Nem sikerült úgy, ahogy szerettem volna :(
Nem számítottam arra pl. hogy bevilágítom és elkezd bubizni minden, ahogy a képen is látszik. A halakat terelgetni... áá no chance.

A háttérvilágítás sem tetszik, a világítás tartóit nem lehet leszerelni és az oldalüveget sem takarítottam le... hiba, hiba hátán, de majd még gyakorolok és jó lesz :thumbup:
5723723532_4bcd09ee83_z.jpg
 
weak szerintem meg pont az egyszerűségében rejlik a nagyszerűsége!!!! nagyon jópofa!!! :thumbup: :clap: szép!
 
Szerintem jó lesz a kép, de az oto-ra figyelj oda (nem szép ha az akvárium oldalán lóg) jobb lenne ha ki vennéd a Guppy-val eggyüt ( ö meg nem illik oda). A hátteret lehet elég lenne befóliázni és azt hátúl bevilágítani vagy szimplán egy fehér vagy fekete kartont az aki mögé tenni, akit meg megtakarítani kivűlről belűlről, vízfelszint egy hajszárítóval megfodrozod és már kész is!! Amúgy a fotó tetszik, szép színek jól lekaptad a halakat is, szép!! :thumbup:
Ja és az ösvényt azt takarítsd meg ne legyenek ott az Amazonia darabok ;) .
 
attibva said:
weak szerintem meg pont az egyszerűségében rejlik a nagyszerűsége!!!! nagyon jópofa!!! :thumbup: :clap: szép!
Köszi Atti! 15 percem volt az egészre :)

Főleg a kék háttér nem tetszik... totál természetellenes, vagy nem tudom :mrgreen:
Ittvan még egy kép, nem élesítettem agyon, mint az előzőt:
5725723229_ea4364a3a3_z.jpg


Cecska said:
Szerintem jó lesz a kép, de az oto-ra figyelj oda (nem szép ha az akvárium oldalán lóg) jobb lenne ha ki vennéd a Guppy-val eggyüt ( ö meg nem illik oda). A hátteret lehet elég lenne befóliázni és azt hátúl bevilágítani vagy szimplán egy fehér vagy fekete kartont az aki mögé tenni, akit meg megtakarítani kivűlről belűlről és kész is!! Amúgy a fotó tetszik, szép színek jól lekaptad a halakat is, szép!!

Köszi Cecska, teljesen igazad van! A mollyt és az otokat kipakolhattam volna és körültakarítom az akvit hetente, kívül-belül (csak a bal oldalt felejtettem el :p ) már összepakoltam amikor észrevettem :) Hát igen... a kapkodás! Arra gondoltam, hogy teszek egy fóliát a hátfalra (olyan "mistifikálósat" ;) ) hátha jóbban mutatna. A vizet pedig lehetett volna fodroztatni picit. A jobb oldali tenellus azon részét ami már lassan 15centi hosszú likvidálni fogom, vagy áthelyezem valahova. Ezek a tervek... a héten szabin vagyok, hátha lesz egy kis időm megcsinálni :roll:

És igen... az amazonia az ösvényen. És még a néhány tegnapi vágás után felszálló hc levélkét sem ártana leszedni a víz tetejéről. :mrgreen:
 
Itt a szombat, mára terveztem a 'fotózást'. Tegnap letöltöttem egy manualt a fényképezőhöz így a beállítás már elég jól megy. Külön köszönet Nigronak a leírásokért, nélküle nem biztos hogy rájövök, hogy mit miért állítok be. Az utómunka témára is ráfeküdtem.

Ilyenkor - nem tudom, hogy nálatok is így működik-e, de - amikor megtanulok egy új dolgot, folyamatosan, minden munkámnál használni szeretném. :lol: Ez ugyanúgy igaz a különböző grafikai trendekre, de akkor is, amikor rájövök arra hogy egy kaja nagyon bejön. Képes vagyok heteken át, minden nap azt enni, mert finom pff :D Szóval a kihívás inkább mindig az, hogy ne lőjjek túl a dolgokkal és ne legyen egy merő giccs az egész :)

Visszakanyarodva a fotózásra, ezek állnak rendelkezésemre:
- Sony DSLR Alpha-A350
- állvány (remélem, nem felejtette el akitől kölcsönkértem mára)
- lámpák
- fotókarton (igazándiból egy sima matt-fekete karton :) )
- tartalékakvi bekészítve a mollynak és az otoknak
- hajszárító (lehet, hogy valami alternatívát kellene keresnem, mert nem hangoskodhatok ;) )
- tegnap megvolt a vízcsere, kedden pedig új aktívszén került a szűrőkbe, amiket egyúttal át is öblítettem (megért volna egy fotót a trugyi amivel televolt :) )

Ahogy írtam is sajna megint megjelent az ecsetalga, egyedül a középső kövön nőtt ki 1-2 kisebb pamacs. Ezen okból kifolyólag mától "tövig nyomom a gázt". A halak egyelőre nem pipáznak, de már kezdenek picit izgatottak lenni :) Meglátjuk, hogy hosszabb távon, hogy bírják, de a növényeknek szemmel láthatóan jól esik :)

Mire a fotózásra kerül a sor, leszedem a bubikat, kiszedem a csöveket, porlasztót és dc-t. Megfésülöm a növényeket, letakarítom az ösvényt. Beállítom a hátteret (csinálok fekete, fehér és megvilágított háttérrel pár képet) Körbekartonozom az akvit (mivel hajlított a front, tehát nincs sarka, így nem tudom, hogy hogyan illik ezt megoldani, de majd kitalálom :) ) Beállítom az állványt a gépet. (utóbbi biztos nem lesz olyan egyszerű, mint leírva) És már csattintom is a fotókat... remélem, hogy bőven sikerül felülmúlnom az előbbi képeket... :shifty:
 
the shortcut

Nos, most jutottam odáig, hogy mindent előkészítve csak csattogtattam a gépet... :D
Sajnos az eredmény nem annyira vicces így. Minden kép gagyi lett és egyik sem tetszik... :cry: azt hiszem olyan 150 képet lőttem, különböző beállításokkal. Próbáltam megfogni a halakat, akkor túl zajos lett, ha jó lett a minőség a bemozdulás volt eszméletlen és sorolhatnám. Nem hangoskodhattam a pici miatt, így egy csövet rögzítettem az akvihoz amibe lövés előtt (10mp-s időzítővel ment) fújtam a fodrozódásért :p (amíg a tüdőm bírta :mrgreen: )és a másik kezemmel terelni próbáltam a halakat. Így rendesen belőni a fókuszt sem ment mindig úgy, ahogy szerettem volna. Kb. 1 órán át tartott a művelet, de úgy érzem, hogy ennek több nap és több alkalom kell. Akkor talán sikerülne olyan képeket csinálnom ami megállná a helyét egy versenyen. Így azonban szerintem - bár nem vagyok az a feladós típus - nem nevezem az akvit. Majd a hazai versenyen a következő layouttal próbálom meg. Addig tudok gyakorolni és talán a rendelkezésre álló idő alatt jobb dolgokat tudok létrehozni.

Legközelebb jobban felkészülök és nem csak egy hirtelen ötlettől vezérelve ugrok neki mindennek, mert abból csak a kapkodás van...

Kitaláltam egy nevet az akvinak (mivel megszűnt a nyomás, hirtelen ráértem :) ) :
5743700723_450500b78e_z.jpg
 
:thumbup: :thumbup: szerintem jó lett! (nem könnyű az akváriumfotózás) Le a kalappal az alkalmazott technika előtt :lol: :lol:
 
Back
Oldal tetejére