• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Low-tech japó stílusban

Mikor megjelenik egy-egy új berendezés, mindig azon tűnődőm, mennyire benne van egyes emberekben a természet és a természetesség iránti affinitás, és milyen nagyszerű mikor ez kreativitással, szépérzékkel társulva, megtölt élettel egy ilyen "rideg üveget"! ;)
 
Mindig jó látni egy növényes akváriumot a környezettel, szobával együtt. Ilyenkor látszik a legjobban, hogy milyen "ütős" hangulata van a víz alatti természetnek a lakásban. Nem hasonlítható össze semmi mással! Ezt a hangulatot a teljes képernyős akvárium-képek soha nem adják vissza. Köszönjük, hogy feltetted. :clap: Szívesen megnézném nagyobban is! :idea:
 
Szia!

Hirtelen nem tudtam, hogy ismételten vmi verseny győztes akváriumát látom, vagy tényleg igaz, hogy ez Low-tech :) Nagyon eltaláltad az összhangot, szavakkal nehéz lenne leírni, hogy mennyire tetszik ;) És egy tökéletes példa arra, hogy egy jól megválasztott növényekkel is, nem túl nagy világítás és szűrés mellett, ilyen csodás akváriumot lehet fenntartani! :clap: Legszívesebben kinyomtatnám és ráragasztanám aksim elejére...
 
Milyen jól néz ki a kis csecse-becséd, gratulálok hozzá, Tomi!
Bár ez tényleg joggal várható el tőled, meg is lepődtünk volna, ha valami hitványabbal rukkolsz elő. Részemről sajnálom, hogy se a sör, se a gyógypálinka nem látszik a felvételen, csak egy elégedett tekintet. Mondjuk bocsánatos a dolog, ha a fotózás előtt már gyógykezelted magad ;)
 
Megkérdezhetném,hogy low tech körülmények között ,hogyan védekezel az algák ellen? Az ecset különösen érdekelne?!?!
 
Köszönöm mindenkinek!
A képet azért raktam fel mert tényleg ritkán látni egyáltalán akváriumot,terráriumot vagy paludáriumot a szobában, bútorokkal körbevéve. Amikor terveztem a akváriumszekrény vásárlást sokat kellett keresgélnem a neten mire találtam pár képet. A párom, nem tudta volna képek nélkül elképzelni, mit is akarok behurcolni a lakásba.

lchnorbert83 said:
Megkérdezhetném,hogy low tech körülmények között ,hogyan védekezel az algák ellen? Az ecset különösen érdekelne?!?!
Mi az az ecsetalga??? :p Na de komolyan, nálam akkor jön elő, ha lazulok nem takarítom a szűrőket és hanyagolom a vízcseréket, ezzel együtt a tápozást is. Tehát, ha patentül csinálok mindent még nagyítóval sem lehet találni, az ecsetalga tipikusan az elhanyagolt, vagy széndioxid hiányos akikban fordul elő.
Ha a jól belövöd a fényt, tápozol rendesen, hetente cseréled a vizet, nem telepíted túl a medencét, nem lesz gond. És az teljesen mindegy, hogy milyen technikával dolgozol.

Key, ime nagykép: (a plüsscsillagot csak fővesztés terhe mellett tüntethetném el. :D )
r%C3%B6vidl%C3%A1t%C3%B3%20jpg.JPG
 
nagyon szép. Jó hangulata van az akinak, élőben még jobb lehet ;)
 
Tiszta Japán....és tiszta... víz ;) Basszus tényleg rákattantál a Japó blogokra. A víz tisztaság tekintetében már lassan veri azokat az akváriumokat is.

Egyébként szépen fejlődik gratula. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére