• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech japó stílusban II.

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Nem igazán jutott eszembe jó kis cím az új naplóhoz, így aztán Hollywoodi mintára címeztem meg a pojektet.:D
Már hónapok óta érlelődött bennem a gondolat, hogy valamit kéne kezdenem a nagy akváriumommal, de mindig halogattam, nem nagyon volt ihlet, milyen is legyen. Pedig nagyon érett már legalább egy brutális nyírás mohatépés, mulm porszívózás, nyár óta ki kimaradozó karbantartások látszódtak rendesen, ecset és fonal alga jelent meg itt ott, és hártyásodni is kezdett a felszín, no meg kicsit már untam is, lépni kellett. Úgy alakult hogy a múlt héten sikerült kicsípnem pár nap szabit, és pénteken neki is láttam a kicsike rendberakásának.
Ihlet még mindig nem volt, de azt tudtam, hogy valami fás, köves lesz, és a meglévő növényeket fogom használni. Van pár gyökerem, ágam itthon gondoltam csak legózok valami szépet, talán sikerült, de majd úgyis megmondjátok. Nem untatlak bennetek a kipakol bepakol procedúrával inkább, itt vannak az adatok, és a képek:

Indítva: 2012 Nov. 16.
Méret: 375 liter 100X50X75cm
Növények: Anubias barteri var. Nana, Cryptocoryne wendtii, Microsorum pteropus,Taxiphyllum barbieri.
Halak: Gyrinocheilus aymonieri, Epalzeorhynchus sp, Balanticheilus melanopterus, Corydoras aeneus, Hyphessobrycon pulchripinnis, Nematobrycon palmeri, Megalamphodus megalapterus.
Világítás: 8X 18 Watt T8 8óra.
Szűrés: Tetratec ex 1200
Tápozás: Mg táp.
Dekor: Akácfa ágak és tuskók, sziklák, homok.
Aljzat: kavics 2-7 mm

Lassan kiürül:
PB162171.JPG


A rendelkezésre álló massza, gondosan csomagolva,

PB162172.JPG


Feltöltés indul:

PB162176.JPG



A kész mű frissen feltöltve:

PB172180.JPG


Másnap délelőtt egy kis hangulat:

PB172183.JPG
 
Ennyi növénnyel:eek: indítani.
De hiszen ez már kész is van:)
Már csak az ollót kell majd ügyesen használni, hogy megmaradjon ez a szupi vegyes homokos-köves-fás hangulat(y)
 
Először csak pislogtam hollywood-i folytatás?Azok nem mindig takarnak jobbat vagy legalább olyat (minőségben) mint az előző epizód volt:unsure:
De sikerült szerintem jobbat alkotnod,rendesen eltalálnod.Ennyi növénnyel komoly rajtot tudtál venni,szinte már kész is van.Várom a további képeket,ahogy fejlődik az akváriumod:)
Alga mentes folytatást ;)
 
Köszönöm, ürülök hogy tetszik!
Érdemes mindig a lehető legtöbb növénnyel indítani, főleg, ha nem nagy sprinterekkel próbálkozik az emberfia-lánya valamit összehozni. Nekem könnyű volt, csak szét kellett szednem a hatalmas 2tenyérnyi töveket.;)
 
Tomi! Ez nagyon szuper lett!!! (y) Tök más hangulata van, annak ellenére, hogy a már meglévő növényeket használtad. (y) Gratu az alkotásodhoz!
 
Tomi, látom ezek az Írottkő túrák mélyen megihlettek.Nagyon jó kis hangulata lett!(y)
Remek alkotás újfent!
 
Már az "első rész" is nagyon tetszett, de ellenben a legtöbb mostani Hollywoodi filmmel ellentétben igen csak izgalmas lett a II. rész;) Sőt....(y)
 
Ismételten faja tankot sikerült összedobnod!Gratulálok! :)
Császárokból van több is,vagy csak akik középen pózolnak?
Esetleg még pár fantom lazaccal dúsítani,vagy már sokan vannak?
 
Szuper jó lett. Ez már most nagyon jól néz ki. Tomi te vagy az élő példa hogy low-techbe is lehet maradandót alkotni! Gratula!
 
Köszönöm a gratulációkat és a lájkokat. :)
ZaCK jelenleg 6 felnőtt és 2 ivadék császár van, 7 elajándékoztam, nem tervezem bővíteni az állományt bővítik a császárok azt maguktól.
Satu mohát egyenlőre nem pakolok rá, de később akármi lehet, mindig szoktam finomítani az összképet.
 
Ma megvolt az első vízcsere, kicsit igazgattam a mohákon, illetve eltávolítottam egykét a berendezés közben megsérült levelet. Nem voltam megelégedve az áramlással ezért bekerült egy belsőszűrő a bal hátsó sarokba.
PB232189.JPG


PB232188.JPG


PB232191.JPG
 
Nagyon hangulatosra sikerült ismét a berendezés! Nekem már az előzőnél is az emersz rész tetszett a legjobban. Szerintem az ad egy kis plusz pikantériát az akinak. Ha jól emlékszem akkor Adiantum a fő növény ott. (javíts ki ha nem) Miként oldod meg a rögzítését? Még egyszer gratulálok hozzá és remélem sok gyönyörű képpel fogsz minket megörvendeztetni. ;)
 
Back
Oldal tetejére