• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

A parvulák fény és CO2 igényesek. Ezek nélkül nagyon lassan, vagy sehogy sem nőnek, Én próbáltam mindkettőt, kudarccal. Az acicularis sokkal kevésbé igényes, meg kéne simán maradnia low-tech körülmények között, de még nem próbáltam, nincs vele tapasztalatom.
 
Hogy áll a növény? Egy kép esetleg az akváriumról?


A növény szuper :) Nagyon bírja a kiképzést! Egy hét alatt helyrerázódott, és már hozta az új hajtásokat. Az akit két hét után újratelepítettem, mert nem voltam megelégedve a talajválasztásommal. A mayaca most is gyorsan magához tért. Br 27 litert 20 wattal világítok neki.

Nyitottam neki naplót, tropic island néven :)
 
A növény szuper :) Nagyon bírja a kiképzést! Egy hét alatt helyrerázódott, és már hozta az új hajtásokat. Az akit két hét után újratelepítettem, mert nem voltam megelégedve a talajválasztásommal. A mayaca most is gyorsan magához tért. Br 27 litert 20 wattal világítok neki.

Nyitottam neki naplót, tropic island néven :)
Megnéztem a naplót, komoly átalakítás volt, szuper az aksid! (y)
 
Sziasztok!

Remélem lesz egy kis időtök és tudtok adni pár tanácsot., Szeretném kipróbálni a növényes akvarizálást. Eddig halas (afrikai sügéres) akváriumaim voltak kevés Anubias növénnyel.

Természetesen egy low tech akváriumban gondolkodom. Adott egy 100x50x60 magas (300 L) akvárium. Sajnos a magassága nem teljesen ideális, főleg, hogy a jelenlegi világításom 2x39W (T5 6500K). Könnyen tartható, kevesebb fénnyel is megelégedő és CO2-t nem igénylő növényeket szeretnék kipróbálni. Az elképzelésem egy köves látkép, egy domboldalban. A 60 magasság miatt felfelé tudok terjeszkedni. Szűrésem talán elég lesz a low tech-hez; 2 db JBL e1501 Greenline külső szűrő. 16 liternyi hasznos szűrőtérfogattal, előszűrővel. Biológia szűrőanyagok; 4-4 liter Seachem Matrix és Eheim SubstratePro, valamint 2 liter Eheim BioMech. Tápozni Easy Life Profito és Easy Life Carbo kombinációjával gondoltam. Nem tudom használható lenne-e a Green Aqua wellnes csomagja? Heti 30 % vízcserét tervezek. Kérdésként felmerül, hogy milyen talajt használjak (aktív agyagos talaj pl. ADA Amazonia....), kell-e külön táptalaj, normál agyagos talaj is elegendő lenne? Milyen növényekben gondolkodhatok? Tudnátok példákat írni. Az eredményes low tech-hez kellene még a fényen növelni (duplázni a meglévőt) vagy meg lehet próbálni a kis fénnyel is? Megfelelő tápozással és szűréssel működhet a dolog szerintetek?

Köszönöm, ha tudtok segíteni és tanácsot adni!

Üdv: Krisztián
 
jelenlegi világításom 2x39W (T5 6500K).
Ezt muszáj lesz lecserélned még low-tech terv esetén is, minimum egy 4*39W-os armatúrára, de a 60 cm magasság miatt a 4*54W jobb lenne (jelenlegid 0,26W/L, a két ajánlottal 0,52 W/L illetve 0,72 W/L lenne).

16 liternyi hasznos szűrőtérfogattal, előszűrővel. Biológia szűrőanyagok; 4-4 liter Seachem Matrix és Eheim SubstratePro, valamint 2 liter Eheim BioMech.
A maradék 6 literben mi van? Max 2-2 litert hagyjál meg mechanikai szűrésnek, a többit le kell cserélned biológiaira.

Tápozni Easy Life Profito és Easy Life Carbo kombinációjával gondoltam. Nem tudom használható lenne-e a Green Aqua wellnes csomagja?
Mindkettő tökéletes választás, az adagolást kell csak belőni.

Kérdésként felmerül, hogy milyen talajt használjak (aktív agyagos talaj pl. ADA Amazonia....), kell-e külön táptalaj, normál agyagos talaj is elegendő lenne?
Ekkora akváriumba 2 cm táptalajjal és (minimum) 5 cm talajjal számolva 10L táptalaj és (minimum) 25 liter általános talaj kell. Ebben Neked kell döntened, hogy mit engedhetsz meg magadnak, illetve melyiknek tetszik a színe.

Milyen növényekben gondolkodhatok? Tudnátok példákat írni.
Ha be tudsz ruházni egy másik világításra, akkor annak függvényében tudunk majd erre válaszolni. A jelenlegivel a "nagyon alacsony" fényigényű növények jöhetnek csak számításba, amibe néhány moha faj, és anubiasok tartoznak főként.

Az eredményes low tech-hez kellene még a fényen növelni (duplázni a meglévőt) vagy meg lehet próbálni a kis fénnyel is? Megfelelő tápozással és szűréssel működhet a dolog szerintetek?
Minimum duplázni, és igen, természetesen működhet.

Köszönöm, ha tudtok segíteni és tanácsot adni!
Nagyon szívesen. (y)
 
Ezt muszáj lesz lecserélned még low-tech terv esetén is, minimum egy 4*39W-os armatúrára, de a 60 cm magasság miatt a 4*54W jobb lenne (jelenlegid 0,26W/L, a két ajánlottal 0,52 W/L illetve 0,72 W/L lenne).

A maradék 6 literben mi van? Max 2-2 litert hagyjál meg mechanikai szűrésnek, a többit le kell cserélned biológiaira.

Mindkettő tökéletes választás, az adagolást kell csak belőni.

Ekkora akváriumba 2 cm táptalajjal és (minimum) 5 cm talajjal számolva 10L táptalaj és (minimum) 25 liter általános talaj kell. Ebben Neked kell döntened, hogy mit engedhetsz meg magadnak, illetve melyiknek tetszik a színe.

Ha be tudsz ruházni egy másik világításra, akkor annak függvényében tudunk majd erre válaszolni. A jelenlegivel a "nagyon alacsony" fényigényű növények jöhetnek csak számításba, amibe néhány moha faj, és anubiasok tartoznak főként.

Minimum duplázni, és igen, természetesen működhet.

Nagyon szívesen. (y)

Szia Beni!

A fény erősítését/cseréjét gondoltam én is, hogy szükséges lesz. Mivel még igencsak gondolati síkon járok, lehet inkább akváriumot cserélek kisebbre (100x50x40-45; 100x40-45x40-45).

A jelenlegi szűrőanyag összeállítás a sügéreshez van. Egyébként az előszűrés 2-2 litert elvesz, alul van kerámiagyűrű is 1-1 liter és van még Seachem Purigen meg aktívszén is.

Akkor ez esetben a gazdaságosságot veszem figyelembe, igaz jelenleg a profito+carbo együttes van itthon.

A sötét szín tetszik Ada Amazonia vagy az Environment aljzata. Ezek szerint a low techez is mehet táptalaj is.

Rendben, ahogy alakulnak a dolgok, főleg a világítás és esetleg az akvárium terén még jelentkezem a kérdéseimmel.

Köszönöm a segítségedet!
 
Szia Beni!

A fény erősítését/cseréjét gondoltam én is, hogy szükséges lesz. Mivel még igencsak gondolati síkon járok, lehet inkább akváriumot cserélek kisebbre (100x50x40-45; 100x40-45x40-45).

A jelenlegi szűrőanyag összeállítás a sügéreshez van. Egyébként az előszűrés 2-2 litert elvesz, alul van kerámiagyűrű is 1-1 liter és van még Seachem Purigen meg aktívszén is.

Akkor ez esetben a gazdaságosságot veszem figyelembe, igaz jelenleg a profito+carbo együttes van itthon.

A sötét szín tetszik Ada Amazonia vagy az Environment aljzata. Ezek szerint a low techez is mehet táptalaj is.

Rendben, ahogy alakulnak a dolgok, főleg a világítás és esetleg az akvárium terén még jelentkezem a kérdéseimmel.

Köszönöm a segítségedet!
Ha ehhez a világításhoz cserélsz akváriumot, akkor Én a 100*40*40-es méretet javaslom. Ezzel a párosítással már simán lehet szép low-tech akváriumot csinálni, de azért kb akkora kompromisszumokat kell majd kötnöd, mint Nekem (Beni Low-Tech növényese, 240 literben | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community ; aláírás 3. kép). Sajnos nem igazán tudok gyepet csinálni, még nem találtam meg hozzá a megfelelő növényt...
A szűrésed itt már egész biztosan tökéletes lenne.
 
Hirsuta és crenata is jó lehet elméletben, de még egyiket sem tudtam kipróbálni. Nem postázol egy marékkal esetleg? :)
Basszus, hogy ezt nem 8-10 nappal előtt írtad! Kidobtam egy kazalnyit, mer senki nem jelentkezett rá. :(
Az átépítésig nem hiszem, hogy sokat kiszednék, de sokat nem fogok belőle újra használni, a felesleget szívesen elküldöm! :)
Jól szétszedve elég nagy területre elég lesz szerintem.

Mondjuk fogalmam sincs, hogy ez a növény postázás hogy működik, de megoldom. :D

A többit majd PÜ-ben. ;)
 
Basszus, hogy ezt nem 8-10 nappal előtt írtad! Kidobtam egy kazalnyit, mer senki nem jelentkezett rá. :(
Az átépítésig nem hiszem, hogy sokat kiszednék, de sokat nem fogok belőle újra használni, a felesleget szívesen elküldöm! :)
Jól szétszedve elég nagy területre elég lesz szerintem.

Mondjuk fogalmam sincs, hogy ez a növény postázás hogy működik, de megoldom. :D

A többit majd PÜ-ben. ;)
Írtam. ;)
 
Sziasztok.
54 liter lowtech.
Hálás cucc.

21744719_ce8da74035fb9fadbb1b0daf1a6c54b5_xl.jpg


Nagyon szép(y). A jobb oldalon milyen növény az a nagy bokor?:)
 
Nálam 19-20-21 fokos a víz. Ennél sose több. A fényt szereti, CO-t is szereti de nélküle is szép. A vágott darabok sokáig (2-3 hét) elállnak egy befőttes üvegben akár. Ha kicit megviselődik akkor is helyre jön miután bekerül egy jól működő akváriumba.
 
Back
Oldal tetejére