• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech - 45 L

Na vízcsere utáni kép...
Beraktam a diffúzort hátra a befolyócső alá hátha jobban teríti szét a co2-t, leszívogattam az algákat ahogy tudtam és emeltem kb 2ml-re az easy carbot!
Jövőhéten megyek 10 amanoért, remélem tetszeni fog nekik a terülj terülj asztalka :)

Nem akarok új növényt amíg kűzdök az algákkal de azért... :) szerintem megszabadulok a zenkeri-től és valami hosszú szálú növényt parvulával vagy marsileával körülvéve a helyére.. a parvula sor fölé még egy sor befér.. és a fára talán anubiast.. ja ezek kérdések:)

8148389361_cd2b7f1a67_b.jpg


8148408467_b908c1761c_b.jpg
 
Szia
Nagyon szép az akváriumod. Tetszik. Viszont 1 dolog amit észrevettem a Marsilea kicsit hosszúkásra nyúlik felfelé ez a kevés fény miatt lehet vagy nem dugtad le rendesen ? Nekem egész pici rövid szára van és oldalra terjeszkedik inkább mint felfelé.A diffúzorod viszont jó helyen lesz !
 
Köszi szépen!
Nigro megmondta amikor elhoztam a marsileat hogy ilyen lesz.. nem probléma mert nem szeretnék több fényt egy low techbe. Az a terv hogyha megtisztult az akva akkor dúsítom más növényekkel hogy sehol ne látszódjon az amazónia:)
 
Köszi szépen!
Nigro megmondta amikor elhoztam a marsileat hogy ilyen lesz.. nem probléma mert nem szeretnék több fényt egy low techbe. Az a terv hogyha megtisztult az akva akkor dúsítom más növényekkel hogy sehol ne látszódjon az amazónia:)

Nem mondtam , hogy csúnya csak hogy kicsit megnyúlt :) Szép szerintem az egész. Ha dúsítani akarod 3-4 levelenként vagdosd el ollóval és akkor szépen be dúsul. :)
 
Új tervem van dúsítás/szépítés szempontjából, vélemények? :)

Marsilea közötti résekbe parvula mini+Hydrocotyle tripartita japan.
Inspiráció:
8182370238_cc705ae093_b.jpg


Zenkerik kivág, a jobb oldali helyére Microsorum pteropus 'Narrow'.. esetleg a fára is, vagy egy anubias nanat, vagy csupaszon hagyni.
8182333419_a898af17f8_b.jpg
 
A hydro ki fog nyírni mindent. Nagyon oda kell figyelned ha nem akarod, hogy átvegye az uralmat.
A zenkeri bazi nagy oda, jól teszed, ha kiveszed szerintem. Narrow nálam bejött, bár nagyobb az akváriumom, ha rendszeresen nyírod, jó lesz. De szerintem hagyd meg azt a területet a parvulának és a marsileanak. Esetleg még valami crypto félét, mondjuk parva-t tudnék elképzelni erre a tájra. Tök jó hangulata van.
 
Ma kihúztam a zenkeri-t és húzott magával egy kis táptalajt:S Tudom vágni kellett volna de meg akartam menteni.. Rögtön visszatemettem bár nem túl vastagon..
Reggelre várhatom az algabummot? Tehetek valamit ellene?
 
Szerintem határozottan jót tett neki a változás! Kérdéses, hogy a hc megmarad-e, esetleg valamilyen mohába raktad? Arra gyökerezteted?
 
köszi szépen!
nem moha, hagytam rajta egy kis vattát a cserépből és beszorítottam a fa résébe. A nature's chaosban láttam így alkalmazva a hc-t.. persze én is nagyon remélem hogy megmarad ilyen körülmények között is!:)
 
Szerintetek rakhatok egy kis purigent a szűrőbe vagy elég egy aktív szenes párna 45 literbe.. Miből mennyit és hova a szűrőbe?
Köszi
 
Szerintetek rakhatok egy kis purigent a szűrőbe vagy elég egy aktív szenes párna 45 literbe.. Miből mennyit és hova a szűrőbe?
Köszi
Az aktív szén max 2 hónapig tart, a Seachem Purigen viszont regenerálható, így sokkal tovább használható. A legkisebb zacsi bőven elég lesz 45 literhez.
A perlon után rakd be a szűrőbe.
 
Te, ez nagyon jó lett! A kezdeti gondok ellenére, nagyon helyre pofoztad, jót tett a látványnak,hogy kicserélted a zenkerit!
hydrora vigyázz!
Csak így tovább! :) (y)
 
Hu köszi;-) azert lehet kicsit javít rajta a fényképező beállítása..de próbálom ügyesen gondozni tovabbra is! A hydrot majd jol megvágom ha keménykedik;-)
 
Még várok az akvárium updattel, viszont át lett helyezve! Biztos megvan az oka hogy miért vannak általában hasmagasságban, de nekem így jobban tetszett :)

8230836506_ca2692f382_b.jpg
 
  • Like
Reactions: fkf
Back
Oldal tetejére