• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech - 45 L

Még valami; szerintem a technika (szűrőcső, hőmérő,stb.) nagyon a fronton van, picit ha hátrébb pakolnád, elrejtenéd őket, javítana a kinézeten.
Valamint, a difid nagyon a vízfelszín közelében van... Nem látom, van felette flow, ami befújja a bubikat, vagy azért tetted ilyen magasra, mert nincs elég nyomása az élesztős rendszerednek?
 
Szia!
A világításod valóban gyertyafény, ezt minél hamarabb orvosolnod kellene. Co2 használata mellett meg igencsak jót tenne,ha használnál tápokat.(GAmicro-macro, carbo)
Én azt mondom,hogy ne sokkold nagy 50%-os vízcserékkel 2x a héten az akvát, hanem 2-3 naponta 30%ot cserélj. Én legalább is ezt tettem. :)
De amúgy szép medence, sok sikert hozzá! :)

Köszi szépen, próbálok minden tanácsot megfogadni!
Ma megyek egy t5 24w 6500K -s csőért meg a tápokért elvileg:) Amúgy csak akkor kell tápozni ha co2-zöm vagy hogy van ez?
 
Még valami; szerintem a technika (szűrőcső, hőmérő,stb.) nagyon a fronton van, picit ha hátrébb pakolnád, elrejtenéd őket, javítana a kinézeten.
Valamint, a difid nagyon a vízfelszín közelében van... Nem látom, van felette flow, ami befújja a bubikat, vagy azért tetted ilyen magasra, mert nincs elég nyomása az élesztős rendszerednek?

Nehezen férek el mert jó magas a domb mondjuk így is akartam :) de lehet bezsúfolok mindent a fa mögé jó ötlet köszi :) a hőmérőt meg valami szebbre lecserélem majd!
A difi azért van magasan mert volt hogy sárga volt a drop checker és így marad szép zöld!
Köszi az észrevételeket!:)
 
Ha nincsen Co2-őd akkor minimálba kell adagolni, mivel a növények nem tudnak felvenni annyi tápanyagot, és tápanyag amit nem vesznek fel algarobbanáshoz vezethet.
Igazán nincs mit. :)
 
Megvan az új fény.. DIY Osram t5 24w 6500K daylight ilyen juwel fényvisszaverővel, egész igényes lett bár még majd szépítek rajta. Hát amikor feltettem mintha én is megvilágosodtam volna :) A lényeg hogy elértem amit nagyon akartam: bubiznak a növények!!! Szóval ez kipipálva.. holnap megyek a tápokért. Szerintetek mettől meddig világítsak ekkora fénnyel? Most 10-től 20-ig állítottam be! Ja és az amanok már nem bújkálnak:)

képek még mindig gagyi minőségben...sorry!
8057302395_fbb5a9db26_b.jpg


bubizás + kis táphiány vagy levélváltás remélem:)
8057303388_90ca533098_b.jpg

8057303285_e80cd2376d_b.jpg


új páncélban:)
8057303839_5b9e12e7be_b.jpg
 
Megvannak a GA tápok és egy "elmegy" DIY akril befolyó cső aminek az aljával még szeretnék valamit kezdeni..:)
Bal oldalra kerültek piros rotalak.
A marsilea kicsit barnul itt-ott vajon miért? :(
A 3. gubó lotust kijjebb húztam hátha elkezd nőni végre!

8068281704_ce427bd2e9_b.jpg
 
Mióta elkezdtem tápozni hosszú szálakban lebeg a (gondolom) fonal alga... Mit csinálok rosszul? Ha bedobom majd a 8-10 amanot, meg fogják oldani a problémát?
 
Hűha, ez lassan black out gyanús... Mennyit tápozol-világítasz? CO2 mindenhova eljut a medencében?
 
Szia!

Mennyit világítasz?
Változtattál valamit mióta kicserélted a világítást?
Algaevők?

A.ttila

A napló elején az update szerint csinálok most mindent, kivéve a tápozást mert akkor kezdett el nőni az alga amikor elkezdtem, így azt abbahagytam... "nem akarom tápozni az algát" kijelentéssel. Nem változtattam semmit az új világítás jövetelével, csak levettem 8 órára a világítást a 13-ról... Összesen 2 amanom van amit j7en kiegészítek 12-re :) Az a tervem hogyha megjönnek 1 napot nem világítok, hátha az erő sötét oldalával sikerrel járnak!?
 
Hűha, ez lassan black out gyanús... Mennyit tápozol-világítasz? CO2 mindenhova eljut a medencében?

Amikor megjelent az alga, a wellness csomagból csak az easycarbo maradt napi 1 ml, előtte nyomtam a macro-micro-t is 1-1 ml-t.
Világítás: t5 24w 6500K daylight /napi 8 óra/
Elvileg mindenhová eljut a co2.. A fa mögül jön a flow és kavarja az akit mint egy üstöt a fakanál:)
 
Szia!

Ez inkább Rhizoclonium-nak tűnik, Co2 első körön ezt hozd rendbe, nem elég jó az eloszlása6 szintje, monitorozd az ammóniaszintet , lehet az is magas, kicsit vegyél vissza a világításból, és amano garnéla hadsereget min 10-20db-ot-de csak ha rendben az ammóniaszinted akkor telepíts őket, Ja és napi szinten távolítsd el az algát, könnyen egy cső vagy mulm leszívóval eltudod tüntetni. A tápozásból adagold a GA által javasolt mennyiséget, nehogy leállj vele! A carbot tolhatod dupla mennyiségben is! Az 1ml kevés, micro, macro 2ml,a carbo-ból mehet 3-4 ml is!
 
Szia!

Ez inkább Rhizoclonium-nak tűnik, Co2 első körön ezt hozd rendbe, nem elég jó az eloszlása6 szintje, monitorozd az ammóniaszintet , lehet az is magas, kicsit vegyél vissza a világításból, és amano garnéla hadsereget min 20-30db-ot-de csak ha rendben az ammóniaszinted akkor telepíts őket, Ja és napi szinten távolítsd el az algát, könnyen egy cső vagy mulm leszívóval eltudod tüntetni.

Hali!
A guglis képek alapján tényleg annak tűnik!
Már 1 hónapja megvan a 2 kis amano barátom, szóval az ammónia nem öli őket szerencsére akármekkora is:)
Remélem a tanácsaiddal lekűzdöm ezt a fűszoknyát, köszi szépen!:)
 
Hali!
A guglis képek alapján tényleg annak tűnik!
Már 1 hónapja megvan a 2 kis amano barátom, szóval az ammónia nem öli őket szerencsére akármekkora is:)
Remélem a tanácsaiddal lekűzdöm ezt a fűszoknyát, köszi szépen!:)
Keress rá a fórumon a Rhizoclonium-ra és megtalálod a róla szóló topicot sok hasznos tanács, és tapasztalat van leírva róla, biztosan segíteni fog, csak tarts be az utasításokat!
 
Szerintem is CO2 lehet a ludas. Feljebb, az október 8-ai képeden is kék (legalábbis nekem annak tűnik) a DC :confused:, tehát a CO2 szint nem elégséges, de a világítás megy. A helyedben kipróbálnám, hogy amikor zöld a DC átraknám máshova, és megnézném ott milyen értéket mutat... ;) Az ammónia szintre tényleg figyelj, mielőtt berakod a garnikat! Lehet, hogy akik ott vannak már megszokták a jelenlegi vízparamétereket, de a jövevények attól még... Mindenképpen szép lassan szoktasd őket az új helyükhöz. :)
 
Szerintem is CO2 lehet a ludas. Feljebb, az október 8-ai képeden is kék (legalábbis nekem annak tűnik) a DC :confused:, tehát a CO2 szint nem elégséges, de a világítás megy. A helyedben kipróbálnám, hogy amikor zöld a DC átraknám máshova, és megnézném ott milyen értéket mutat... ;) Az ammónia szintre tényleg figyelj, mielőtt berakod a garnikat! Lehet, hogy akik ott vannak már megszokták a jelenlegi vízparamétereket, de a jövevények attól még... Mindenképpen szép lassan szoktasd őket az új helyükhöz. :)

Az a kép vízcsere után készült:p
Köszi a segítséget! Holnap kísérletezgetek akkor:)
 
Az volt bár nem direkt.. :D sajna nem tudom még hogy mi miután jön: vízcsere, lámpaoltás, tápozás, co2 :/

Akkor tessék utánaolvasni :p :) Mindegyik témára találsz választ, ami a helyes sorrendet illeti. Azért is jobb ha elolvasod, mert amíg keresed a választ pl, hogy mikor kapcsold be a CO2-t, világítást, mikor tápozz, vagy vízcserézz egy csomó másra és választ kapsz, sokszor olyanra is, amire még csak a kérdés se fogalmazódott meg benned, de így már tudni fogod a választ, ha abba a szituációba kerülsz. :)
 
Back
Oldal tetejére