• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project P60

Nyugodtan takard le, úgyis napjában legalább egyszer spricceled, akkor "kiszellőzik" minden alkalommal.
Nem wabi lesz, nem kell szoktatni a levegőhöz, hogy emers formában is szépen fejlődjenek.
Mar le is takartam eddig a ket hosszu oldalon elhagytam 2-2mm-ert de mar lefedtem teljesen.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Mar le is takartam eddig a ket hosszu oldalon elhagytam 2-2mm-ert de mar lefedtem teljesen.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Az ADA tapokra visszaterve: en is azzal kezdtem a tapozast a beüzemeleskor, es Step 1 majd Step 2 illetve Brighty K-t adagoltam, a gyari ajanlasnak megfelelöen, naponta. De mellette adagoltam is Easy carbot, 1,5 ml/50 Liter. De az en akvam 325 literes. Szoval szerintem nyugodtan hasznalhatsz carbot is ADA tapok mellett. Igaz, azota mar nem ADA tapokat nyomok, mert nem olcso mulatsag, de pozitiv tapasztalatom van vele.
 
Mar le is takartam eddig a ket hosszu oldalon elhagytam 2-2mm-ert de mar lefedtem teljesen.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Ha nincs meleg a lakásban és van időd napont 2-3 alkalommal párásítani,akkor az egyik oldalt érdemes hagyni egy kis szellőző rést,had jusson a növényeknek elég co2.
Meg a világítás időtartamán is tekerhetsz feljebb és akkor egy hónap alatt nem csak gyökeresedés lesz! :)
 
Ha nincs meleg a lakásban és van időd napont 2-3 alkalommal párásítani,akkor az egyik oldalt érdemes hagyni egy kis szellőző rést,had jusson a növényeknek elég co2.
Meg a világítás időtartamán is tekerhetsz feljebb és akkor egy hónap alatt nem csak gyökeresedés lesz! :)
Koszonom az infot 2x parasitok naponta. Itt a helyi oldalon nemes egyszeruseggel bevezetik a folia al a co2-ot. Most jelen allas szerint eljesen lefedett +1 vs. szellozo res +1 [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Lenne egy kerdesem a DSM-el kapcsolatban. Normalis az hogy fold szagu az akvarium? Pebeszt vagy hasonlot nem latom a novenyek pedig gyonyoru sotetzoldek lettek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
folyamatosan figyelem, hogy alakulsz, szerintem jobban várom, mint te :D
Sajnos ultetni nem tudok mert egy kabel es a csobilincsek meg nem jottek. Holnapig remelem kibirjak a novemyek. 14 fele noveny varja az ultetest. De majd holnap egesz napos program lesz magamat ismerve [emoji28]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sajnos ultetni nem tudok mert egy kabel es a csobilincsek nem jottek. Holnapig remelem kibirjak a novemyek. 14 fele noveny varja az ultetest. De majd holnap egesz napos program les magamat ismerve [emoji28]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Ezt nem tudtad a tálca növény képek alá leírni? Azt hittem látom ma a növényesítést:sleep: Te ezt élvezed:whistle::)
 
vaoo de kis helyes. ŐŐ mi lapul ott jobbra? Ott egy pinnatifida :)
O meg nem kerult be.A fara akarok majd tenni de ki kell tapasztalnom az aramlast. Bar mivel moha nincs szabad az ut a carbonak. Sajnos ket noveny nem zseles volt, es mindketto alaposan algas. Es persze hiaba mondogattam magamba vegig , hogy nem szabad kapkodni de ezek szodaba aztatasa igy is elmaradt. Igaz nem a fan hanem kovekre vannak kotozve igy ki tudom venni, de eloszor megprobalom excelel. Novenylista es a reszletek hamarosan.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Megprobalom osszeszedni rendesen, ahogy egy naploban illik.
Inditas idopontja: 2016/11/02
Technika:
ADA P60 64l
Odyssea Quad 4x24W Sylvania Luxline Plus 6500k-s csovekkel / egyenlore 2x24w 6 oraban/
Eheim Experience 350 2liter seachem matrix, 2liter biohome, 1 Eheim "kek" szivacs, perlon, 100g Seachem Purigen
Hydor ETH 16/22 /22 fokra allitva/
500g-os Co2 palack Co2Art reduktor, akril buborekszamlalo, diy reaktor 1liter tetra bioballal toltve, GA dropcheck, GA reagens /60bpm, lime reagens/
VIV 13mm-es Lily szet
Up aqua homero
Aljzat: Ada Power sand S 2l, Tropica soil 7l, Tropica Powder soil 2.5l, ADA Bacter 100, ADA Clear Super
Tapozas : ADA Brighty-K, ADA Green Brighty Step-1 3-3 pumpalas/nap , Seachem Excel 3ml/nap
Dekor: Fekete lavako, spider wood /4db osszecsavarozva/
Csapvizzel feltotltve, holnaptol 20liter RO-val vizcsere

Novenyek:
Alternanthera reineckii Mini
Anubias nana bonzai
Bolbitis Heudelotii
Bucephalandra Arrogant blue
Bucephalandra Brownie Brown
Bucephalandra Brownie Phantom
Bucephalandra Theia
Cryptocoryne pygmeaa
Cryptocoryne wendtii Brown
Eleocharis sp. Mini
Hemianthus callitrichoides
Hemianthus Micranthemum
Ludwigia arcuata
Microsorium mini Narrow
Ranunculus Inundatus
Rotala Macrandra Green
Rotala Rotundifolia RED
Staurogyne repens

A HC es a Parvula mini 2 hetig DSM modszerrel elobb volt inditva.
Eleg sok noveny megmaradt, meg megtartom oket, hatha szukseg lesz rajuk. Ami megel low-ban az beultetesre kerul a taiwanosba, ott meg van hely;).
 
Megprobalom osszeszedni rendesen, ahogy egy naploban illik.
Inditas idopontja: 2016/11/02
Technika:
ADA P60 64l
Odyssea Quad 4x24W Sylvania Luxline Plus 6500k-s csovekkel / egyenlore 2x24w 6 oraban/
Eheim Experience 350 2liter seachem matrix, 2liter biohome, 1 Eheim "kek" szivacs, perlon, 100g Seachem Purigen
Hydor ETH 16/22 /22 fokra allitva/
500g-os Co2 palack Co2Art reduktor, akril buborekszamlalo, diy reaktor 1liter tetra bioballal toltve, GA dropcheck, GA reagens /60bpm, lime reagens/
VIV 13mm-es Lily szet
Up aqua homero
Aljzat: Ada Power sand S 2l, Tropica soil 7l, Tropica Powder soil 2.5l, ADA Bacter 100, ADA Clear Super
Tapozas : ADA Brighty-K, ADA Green Brighty Step-1 3-3 pumpalas/nap , Seachem Excel 3ml/nap
Dekor: Fekete lavako, spider wood /4db osszecsavarozva/
Csapvizzel feltotltve, holnaptol 20liter RO-val vizcsere

Novenyek:
Alternanthera reineckii Mini
Anubias nana bonzai
Bolbitis Heudelotii
Bucephalandra Arrogant blue
Bucephalandra Brownie Brown
Bucephalandra Brownie Phantom
Bucephalandra Theia
Cryptocoryne pygmeaa
Cryptocoryne wendtii Brown
Eleocharis sp. Mini
Hemianthus callitrichoides
Hemianthus Micranthemum
Ludwigia arcuata
Microsorium mini Narrow
Ranunculus Inundatus
Rotala Macrandra Green
Rotala Rotundifolia RED
Staurogyne repens

A HC es a Parvula mini 2 hetig DSM modszerrel elobb volt inditva.
Eleg sok noveny megmaradt, meg megtartom oket, hatha szukseg lesz rajuk. Ami megel low-ban az beultetesre kerul a taiwanosba, ott meg van hely;).
Szép lista. Van ám igény(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére