• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

telefonról nézem, de én azon kívül hogy nyírni kellene a HC-t, semmit sem látok. Nyírd meg, és nézd te is telefonról! :) Viccen kívül -- szerintem ez egyszerûen csak egy új akvárium és nincs nagyon mit aggódni.

Üdv! Egyet kell értsek Letsgo kollegával. :eek::D

1. HC-t szerintem is nyírd meg, amenyire tudod... 5 mm körül jó szerintem. Óvatosan, nem könnyű művelet, nehogy kirángasd őket.
Nyírás hatására majd nem a magassági csúcs megdöntésére fog gyúrni, inkább gyökérre, megerősödik és futni kezd... papírforma szerint :)
2. Reinickii Piroskáról a foszlós leveleket távolítsd el, ami barnul a karácsony mohán, szintén, ne terheljék a vizet. Ki fogják rúgni magukat...
3. A pogoért meg megyek ... ;)
 
Látod, mondtam, hogy tegyél fel képet és segítenek ;)

Egyébként fogadd meg a csávók tanácsait és csak így tovább (y)
 
A fonálalgám egyre aggasztóbb. Levettem a flow-t eléggé, és megemeltem a tápozást. Carbot nyomok rá a víz alatt. (leszívni addig nem tudom a vizet, hogy szárazon nyomjam a HC-kra a Carbot, mert akkor a legaljáig le kéne szívni a vízet) Feljebb tettem a lámpákat is. Mi mást tehetek még?

Kerülnének bele Törpe szívóharcsák(Otocinclus affinis) 3db, hogy legyen segítségem algairtásban. Vagy még korai?

Megnyírtam a HC-ket így jobban festnek. Megemeltem a CO2-t.
Melyek a legfontosabb víztesztek? Az összes most sokba lenne.
 
Szerintem az ottok nem fogják a fonalat enni, nekem leginkább semmit sem esznek. Viszont nekem a sziámi algaevő 2 nap alatt eltakarította a 8-10cm-es fonál algámat is.
Igaz, hogy szép nagyra nőnek, de ha elmúlik az ok és végeztek az algával, akkor mehetnek nagyobb aksiba. Nekem 3 volt a 91 literesbe...a projekt végén átköltöztek egy 600 literesbe. :)
 
A fonalat a Black Molly is eszegeti, nekem is azért van két hím az akimban. ;)
Ammónia tesztet vegyél szerintem és ha rendben van, akkor mehet bele amano, meg algaevő, de az otokat csak fokozatosan szoktasd be, mert elég kényesek.
KH/GH teszt jöhet még jól a co2 belövéséhez.
A többiről nyilatkozzanak a profik.
Esetleg foszfát teszt jöhet még jól.
 
Csak hogy Én is hozzászóljak. Oto-k nálam is mint Cheetah kollégánál szinte semmit nem esznek ami algának minősül vagy csak nem vettem észre.
Az algázó gébet meg sem említem már az akid mérete miatt sem,de a főbb ok a földmunkálatok elvégzése miatt :D
Aztán lássuk mi van még: Amano garnéla amit már Én is be szeretnék szerezni,illetve Molroth kolléga is említett a Black Molly-ról is hallottam jókat fonal alga terén.
Milyen CO2-t rendeltél? Puszta kíváncsiságból kérdem.
 
Nekem az Amanok sem ették a fonál algát. Egyedül a sziámi algázók, de azok ...(azt hiszem van kép a The Dream Within naplómban az algás állapotról)
 
ÖÖÖ csak mondom... van egy csomó növendék mollym kb. 1-1-5 cm nagyságban...
hozzádvágjak hetfőn pár darabot? :whistle:

ui.: a kertben laknak egy retro 200 l-es vasvázas aksiban, semmit nem kapnak enni, algát esznek meg amit találnak :whistle:
 
Mi a véleményetek arról, hogy a szűrőben az alsó tálcából alulról kiszedem a durva vastag szivacsot és egy perlont beteszek a helyére így tehetek bele még Substrat Pro-t, mert az a szivacs elég vastag... Tárca meg csak kettő van.
 
ÖÖÖ csak mondom... van egy csomó növendék mollym kb. 1-1-5 cm nagyságban...
hozzádvágjak hetfőn pár darabot? :whistle:
ui.: a kertben laknak egy retro 200 l-es vasvázas aksiban, semmit nem kapnak enni, algát esznek meg amit találnak :whistle:

Hú megköszönném! Elég fasza gyerekek lehetnek, s most pont erre van szükség!
 
Mi a véleményetek arról, hogy a szűrőben az alsó tálcából alulról kiszedem a durva vastag szivacsot és egy perlont beteszek a helyére így tehetek bele még Substrat Pro-t, mert az a szivacs elég vastag... Tárca meg csak kettő van.
első rétegnek szerintem kifejezetten rossz ötlet a perlon mert fél perc alatt eltömődik, és lefogja az egészet. Viszont a szivacs helyett használhatsz SUBPro-t nyugodtan.
 
Csak hogy Én is hozzászóljak. Oto-k nálam is mint Cheetah kollégánál szinte semmit nem esznek ami algának minősül vagy csak nem vettem észre.
Az algázó gébet meg sem említem már az akid mérete miatt sem,de a főbb ok a földmunkálatok elvégzése miatt :D
Aztán lássuk mi van még: Amano garnéla amit már Én is be szeretnék szerezni,illetve Molroth kolléga is említett a Black Molly-ról is hallottam jókat fonal alga terén.
Milyen CO2-t rendeltél? Puszta kíváncsiságból kérdem.

az otok főképpen a barna algával bánnak el durván. valamennyire a zöld ponttal és porral is, de a fonalas cuccokat nem komálják, mert nem fér bele a hasukra nőtt szájukba :)
 
ÖÖÖ csak mondom... van egy csomó növendék mollym kb. 1-1-5 cm nagyságban...
hozzádvágjak hetfőn pár darabot? :whistle:

ui.: a kertben laknak egy retro 200 l-es vasvázas aksiban, semmit nem kapnak enni, algát esznek meg amit találnak :whistle:

dear ozz kollega! lehetek én is oly' pofátlan, hogy egy pici hímet kérjek? nem ingyé' természetesen, adok értük RCt vagy akármit. :)
 
dear ozz kollega! lehetek én is oly' pofátlan, hogy egy pici hímet kérjek? nem ingyé' természetesen, adok értük RCt vagy akármit. :)

One :cool: dögivel, ingyé adom, nagyon kicsik--kisebbek--nagyobbak, májusban egy párot helyeztem ki ridegtartásba', szerintem mostanra 3 generáció, kb. 100-an lehetnek :eek:

Jársz mostanában Wekerlén vagy teleportáljam? :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére