• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

2013. szeptember 7. (A háromnapos állapot)

Parázok, nagyon! Nem kevés az a 13w? Nagyon ágaskodnak a növények..
1.hét
- Vízcsere: 1naponta (világítási periódus végén)
- Világítás 13W+CO2: 5,5h (17:00-22:30)
- Világítás 20W: NINCS
- Levegőztetés: 5h (02:00-07:00)



DSC04776
by lano27l, on Flickr


DSC04778
by lano27l, on Flickr


DSC04779
by lano27l, on Flickr


DSC04780
by lano27l, on Flickr


DSC04781
by lano27l, on Flickr


DSC04782
by lano27l, on Flickr


DSC04783
by lano27l, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Káliumon? Kellett volna? Nincs ráírva, senki se mondta...
Nem ismerem az összetételét, de high techbe elképzelhető, hogy kell mellé egy kis ez-az (macro). Ha foszfát kell mellé, akkor a kálium is kellhet, meg vas is.
De a nagy tudorok majd kijavítanak! ;)
A high tech tápozásban sajna nem vagyok otthon!
 
A pilácsból meg szerintem mehet a teljes, csak a vízcseréket ne hagyd ki. ;)
Az emers növényeknél pedig ne parázz! ;)
 
Mai (azaz tegnapi) változtatások:
  • A difi átkerült a másik oldalra, szembe a beömlővel. A hatékonyabb beoldás jobb lesz talán.
  • Alsó biztonsági visszafolyásgátlót kivettem a CO2 rendszerből, így csak a egy van a buborékszámláló alatt. Veszélyesen szép az élet! DE Remélhetőleg így már elindul a CO2 rendesen.
  • Buborékszámlálóba több folyadékot (Green Aqua buborékszámláló folyadék - 30 ml.) tettem. Ez volt a mai nap legnagyobb szívása! Lehetne jobb ízű is ez a folyadék! :D remélem nem mérgező. Nem tudnám röviden leírni mit műveltem...
  • A lámpák felfüggesztését is meg kellett barkácsolni, mert tök jó, hogy van egy csavar átlátszó műanyagból(!), és tök jó, hogy a menet is ugyanaz(!!), de hogy mennyire nem tart semmit egy ilyen sárga agymenés az már k. nem tök jó! Konkrétan csavaranyát olvasztottam a műanyagba, hogy meg is lehessen szorítani azt a designos felfogató csavart. A felfogatócsavar és az üveg közé Semperit versenybicikli gumibelsö darabka került, a kilencvenes évekből. (más nem jó oda!) Így már tart is! Viszont nem átlátszó a felfogatásjajjmi lesz!
  • Bekerült a negyedik időkapcsoló is, így a két lámpát co2-t plusz a légpumpát is lehet vajálni.
  • Voltam a piacon, vettem 6kg szilvát aszaln... ja az egy másik fórum
  • Vettem 30liter ioncserélt vizet, hogy javítsak a csapvízen. Holnap már a cserélendő víz felét az ez alkotja. Elméletileg lágyabbnak kell lennie. Hátha megmenekülnek a növényeim.
  • Elhatároztuk, hogy a felázott padlót nem cseréljük ki, inkább teszünk rá padlószőnyeget. Egyszer. Majd.
Holnap terepet rendezek, felmérem a károkat. Nem tudom mi lesz a növényekkel, elég elkeserítően (eredetileg nem ezt a szót írtam ide) néznek ki...

A Pogostemon erectus elvihető, nem ide való az...

Bocs a képekért, jól látszik, hogy nem volt átgondolva, viszont annyi volt a dolog...
 
Utoljára módosított:
Vettem 30liter ioncserélt vizet, hogy javítsak a csapvízen. Holnap már a cserélendő víz felét az ez alkotja. Elméletileg lágyabbnak kell lennie. Hátha megmenekülnek a növényeim.
Alakul majd ez,a HC-nak drukkolok,hogy megmaradjon,mondjuk a fák közti részen nem igazán fogja szeretni a helyét.Az RO víz az csak jót tesz majd,főleg ha az elején már azzal szoktatod a növényeket (y)
 
fák közti részen

A fa alatt problémák lesznek sajnos. Valszeg ki kell menekíteni onnan a növényeket. :mad: vagyok magamra, mert a nagy kapkodásban nem súlyoztam le a fát, csak amikor már be volt ültetve és töltöttem fel az akit jutott eszembe, hogy a fa lekezelése, beáztatása, lesúlyozása is teljesen elmaradt! Most bezacskózott köveket nézegethetek legalább két hétig, s leveszi az áramlást és a fényt is teljesen.
 
Most bezacskózott köveket nézegethetek legalább két hétig, s leveszi az áramlást és a fényt is teljesen.
Annyit tudsz még csinálni hogy a fát kiveszed,és egy arra alkalmas vödörben súlyozod,így a medencében tudnak teljes fény mellett fejlődni a növények amikor meg visszarakod át tudod még ültetni a fa árnyékolásából a növényeket.
Azt mondjuk nem tudom mennyire nyomtad a talajba hogy feljönne e a táptalaj?
 
Egy meggyökerezett növény átültetése elég kockázatos. Bár én is szoktam csinálni, főleg az elején. Egy hónapos növényeket ültettem most át. Staut, és pogot! 10-15 cm-es gyökérzetük volt. Kész rémálom....
 
Egy meggyökerezett növény átültetése elég kockázatos. Bár én is szoktam csinálni, főleg az elején. Egy hónapos növényeket ültettem most át. Staut, és pogot! 10-15 cm-es gyökérzetük volt. Kész rémálom....
Gyökér levág 2-3 centisre és mehet az átültetés! :)
 
...fát kiveszed...

Köszi, de nem bolygatnám ennyire. Max. ha leveszem a súlyt a közeljövőben és feljön a fa magától, akkor úgyis azt tudom csak tenni... Most a súly méretének csökkentésén töröm a fejem. Egy ötlet: ólom bekötve valami gumiba, hogy ne mérgezzen :)
 
Egy tipp!
A fára köss valami nehéz követ és úgy nyomd le a követ a talajba, hogy csak a fa látszódjon ki. A kötözéshez meg mehet valami növény, anubias nana petite, vagy ilyesmi. ;)
A másik megoldás egy üveg korsó, vagy kancsó ráfordítva a fára. :)
 
keress egy nem mészkő tartalmú követ
Itt Pesten ólmot könnyebb találni, még a levegő is tele van vele :)
köss valami nehéz követ és úgy nyomd le a követ a talajba, hogy csak a fa látszódjon ki.
Pont ezt felejtettem el amikor betettem, de kivenni nem fogom emiatt. Ha kijön magától, akkor. De a vastag üvegpohár jó ötlet, mert átlátszó! Keresek valamit otthon. Köszii! Teszek bele vizet is, hogy nehezebb legyen! :ROFLMAO: -bocs, nem hagyhattam ki!
 
2013. szeptember 9. (módosítás a programon a Hemianthus callitrichoides (HC) növény miatt)

A HC-k nagyon ágaskodnak és satnyák. Jól láthatóan fényhiányuk van.
Módosítom mától az első heti programomat:
RÉGI 1. HÉT
- Világítás 13W+CO2: 5,5h (17:00-22:30) (~0,5W/L)
- Világítás 20W: NINCS
ÚJ 1.HÉT
- Világítás 13W: 6,5h (16:00-22:30)
- Világítás 20W: 5,5h (16:30-22:00) (~1,2W/L)
- CO2: 7h ~2-3bubi/sec (15:00-22:00)
- Termosztát: 24,8C +-0,3C
(Carbo napi 0,6ml HC-ra)
- Vízcsere+tápozás: 23:00H

A következők alapján:
Namost. Ha 3-4 hétig csak fél gőzzel fogok világítani nem lesz annyi a HC-nak? Már most 2 nap után látok olyan csomókat a vízben amiről sok mindent el lehetne mondani...
Ne fogd vissza a fenyt mert randa lesz. Alga jonni fog kezelni kell oket.
Fény ha sok van az jó. CO2 viszont nagyon fontos. Lehet adagolod a CO2-t rendesen, de a talaj nagyon keveset kap belőle. Akkor a HC nem fog fejlődni. Érdemes Carbot használni a CO2 és a tápozás mellé és fecskendővel benyomni a gyep fölé.
HC akkor fog bubizni ha tolod neki a fényt és rengeteg CO2-t keversz rá. 5 óra fény kevés a rendes fotoszintetizáláshoz. A co2-t pedig próbált ráforgatni a gyepre. kiegészítésnek Easy Carbo gyep fölé való injekciózása is segít.
 
Utoljára módosított:
Vesicularia dubyana Christmas moha barnul foszladozik le a fáról, amire odaragasztottam csütörtökön. Helyrejön, vagy
9713266796_ed84ea4587_o.gif
?
 
Hali,nekem is ez volt gyonyorkodtem benne,aztan barnult mint a wc-ben a kaki. :D:D:DVarni kell vele,ami nagyon lebarnul azt vedd ki ne terhelje a vizet. Azt eszrevettem hogy egyik moha sem birja a carbot,ha telibe kapja. Nalam mar szepen megindult surosodott.
 
Back
Oldal tetejére